کد خبر : 1102
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 19 دسامبر 2019 - 17:17

یادداشت/محمدامین مظلوم خداشهری؛

 از آن کاندیداهایی بترسید که های و هوی بیشتری دارند

 از آن کاندیداهایی بترسید که های و هوی بیشتری دارند

اگر شاخصه های انقلابی گری را در خود نمی بینید، اگر تقوای سیاسی ندارید، اکر توان حل مشکلات مردم ندارید، اگر در تحقق دولت اسلامی و گام دوم انقلاب، اگر برای خدمت به مردم به خصوص طبقات ضعیف نمیتوانید مثمر ثمر باشید، در این صحنه مهم حاضر نشوید، که در این دنیا و آن دنیا ( اگر اعتقاد دارید)، باید پاسخگو باشید.

به گزارش بهجت خبر؛ ثبت نام انتخابات مجلس شورای اسلامی تمام شد و عده ای از بزرگواران احساس تکلیف کرده و وارد میدان انتخابات شدند.
میدانی که در آن مردم باید انتخاب کنند تا اینبار چه کسی را به نمایندگی خودشان بر روی صندلی سبز مجلس خواهند نشاند.
در زمان ثبت نام افراد مختلف با اهداف مختلف و شعار های زیبایی وارد میدان انتخابات شدند، اما بعد از منتخب شدن چقدر به دنبال تحقق آنها هستند باید دید و به نظاره نشست و در صورت عدم تحقق آن باید به دنبال عنصر مطالبه گری بود، عنصری که کم یا شاید هیچ وقت به دنبال آن نبودیم.
برای استفاده از این عنصر در آینده، نیازمند این هستیم تا حرف به حرف، کلمه به کلمه، جمله به جمله کاندیداهای انتخاباتی را بشونیم و به خاطر بسپاریم و در صورت لزوم حتی ضبط کنیم، زیرا قدرت خاصیتش این است که از فراموشی مردم سواستفاده میکند و هدف خود را به غیر از آن چیزی که در گذشته اعلام کرده بود، دنبال میکند.
پس نیازمندیم تا به خاطر بسپاریم.
اتفاقی که کم رخ می دهد و معمولا تاریخ و حرف ها را خیلی زود فراموش میکنیم.
این روز ها اخبار انتخاباتی را از دور و نزدیک مشاهده میکنیم، اگر دقت کرده باشید یک حرف مشترک در بین همه نامزدهای انتخاباتی وجود داشت، آن هم اخلاق مداری است.
نکته ای که کاندیداهای انتخاباتی مجلس به خوبی از اهمیت آن واقفند و به خوبی آن را می شناسند، اما شناخت اخلاق مداری به تنهایی کافی نیست و این امر که چقدر آن را به کار میگیرند و در کنش های خود از آن استفاده می کنند، مسئله مهمی است که نشان میدهد، حقیقتا چه میزان اخلاق مدار هستند و چه میزان اخلاق در جان و دل آن ها نشسته است.
آن چه این چند روز از صحبت ها و اردوگاه های برخی از چهره های سرشناس کاندیدای مجلس شورای اسلامی برداشت شد، نشان می دهد که هنوز اخلاق مداری در قلمرو آرمانی بعضی از کاندیداهای محترم مجلس است و فاصله زیادی دارند تا این ارزش مهم را به قلمرو واقعی خود وارد کنند.
با آن که هنوز اسامی نهایی کاندیداها اعلام نشده و زمان زیادی تا تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی مانده است، اگر همین زمان ها را به عنوان امتحان های مستمر برای کاندیداها در نظر بگیریم فکر نمیکنم در امتحان ترم هم بتوانند در درس مهم اخلاق نمره قبولی کسب کنند.
نامزدهای انتخاباتی بهتر است که نیّت هایشان را خدایی کنند یعنی نیتشان برای قدرت نباشد.
کسی که نیتش خدایی باشد و اخلاق در جان و دلش نفوذ کرده باشد نیازی به حرکت های پوپولیستی و عوام فریبانه ندارد.
نیازی ندارد تا از تخریب دیگران برای خود کوهی بسازد تا از آن بالا برود.
رفتاری که از برخی کاندیداهای انتخابات دیده شد.
دیگران را تخریب کردند و در نهایت از اخلاق مداری دم زدند، این دو هرگز باهم قابل جمع نیست و کسی که همین مورد ساده را متوجه نمیشود، چگونه میخواهد درد مردم و جامعه را بفهمد و در جهت رفع آن ها کاری انجام دهد.
در اینجا نقش مردمی که در سطح جامعه تصمیم گیر هستند بسیار مهم است.
در وضعیت کنونی جامعه که همه مردم خواهان رسید به پدیده های مطلوب هستند باید از بحران آگاهی که فضای مجازی روز به روز به آن می افزید و اطلاعات سطحی و ساندویچی در اختیارمان میگذارد به شدت دور شویم، در اینصورت نقشی که باعث میشود این جمله امام خمینی (ره) که «مجلس عصاره ملت است» تحقق یابد.
کنش های اجتماعی ما سبب نظم اجتماعی می شود، اگر کنش هایی که در زمان انتخابات انجام میدهیم و رأیی که در صندوق می اندازیم، بر اساس تامل و دقت و تفکر نباشد آن وقت باید منتظر مجلسی باشیم که همانند مجلس کنونی به جای اینکه وکیل مدافع مردم باشد، وکیل مدافع دولت میشود.
برای حرکت به سمت وضعیت مطلوب و داشتن مجلسی انقلابی و جهادی مردم باید دقت کنند و سبقه نامزد های انتخاباتی را بررسی کنند و از همه مهم تر اطرافیان کاندیداها را به خوبی زیر نظر بگیرند.
اگر صاحبان قدرت و سرمایه در اطراف نماینده ای می چرخند و نماینده هم تمام امیدش برای رأی آوردن به چشم جیب این عزیزان است به هیچ عنوان نزدیک این افراد نشوند که اگر نزدیک شدند، دیگر از خود اختیاری ندارند، حتی در رأی دادن که بالاترین سطح اراده و آزادی است.
و بدانند اگر این افراد توسط خود ما مردم با روش های به دور از اخلاق منتخب شوند، نهایتا تمام هزینه های انتخاباتی خود را به همراه سود آن، از خودمان باز پس میگیرند.
به همین دلیل است که در میانه متن نوشتم که کنش های ما سبب ایجاد نظم میشود و خیلی از مسائل و مشکلات اجتماعی که در سطح جامعه به خصوص در همین پدیده انتخابات رخ می دهد و برای همه ما مذموم است همین کنش های ما مردم اثر گذار بوده و آن ها را برایمان عادی کرده است.
رای دادن به کاندیداها بر اساس تشخیص و نه الزام یکی از مواردی است که میتواند جلوی همه این مسائل و مشکلات را گرفت.
از ابتدای متن با خودم کلنجار میروم که آیا این جمله را در متن بیاورم یا نه؟
جمله ای که با صحبت ها و رفتارهای انتخاباتی به ذهنم رسید. بگذارید بگویم، وگرنه خاطرم آسوده نمیشود و حق مطلب به خوبی ادا نخواهد شد.
اتفاقا از آن کاندیداهایی بترسید که های و هوی بیشتری دارند.بترسید از کسانی که های و هوی اخلاق اسلامی دارند.
بترسید از کسانی که های و هوی با سواد بودن دارند. بترسید از کسانی که های و هوی انقلابی گری دارند. بترسید از کسانی که های و هوی روحیه جهادی دارند.
اطمینان خاطر داشته باشید، اگر کسی از سابقه و رفتار خود در جایگاه هایی که در اختیار داشت و دارد، مطمئن باشد و بتواند دفاع کند، هرگز نیاز به های و هوی و شلوغ کاری و جار و جنجال ندارد.موردی که در مصاحبه‌ های تعدادی از کاندیداهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی به وفور میتوان یافت.
پیش از پایان خطاب به کاندیداهای محترم انتخاباتی، اگر شاخصه های انقلابی گری را در خود نمی بینید، اگر تقوای سیاسی ندارید، اکر توان حل مشکلات مردم ندارید، اگر در تحقق دولت اسلامی و گام دوم انقلاب، اگر برای خدمت به مردم به خصوص طبقات ضعیف نمیتوانید مثمر ثمر باشید، در این صحنه مهم حاضر نشوید، که در این دنیا و آن دنیا ( اگر اعتقاد دارید)، باید پاسخگو باشید.
و در پایان، ان شاالله انتخاب شعارهای نامزدها بر مبنای حمایت از قشرهای ضعیف جامعه و تعهد نامزدها به رعایت اولویت های کشور و لزوم کار جهادی و انقلابی سرلوحه فعالیتشان باشد و ان شاالله ما مردم هم با حضور گسترده خود در انتخابات، تامین کننده امنیت ملی باشیم. همانا، حضور و ایستادگی مردم دفع کننده سایه جنگ از سر کشور است و انتخابات را میتوان مهم ترین مظهر حضور توصیف کرد.

/محمدامین مظلوم خداشهری

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.