کد خبر : 1556
تاریخ انتشار : چهارشنبه 8 ژانویه 2020 - 7:27

سخنان رهبر انقلاب در پخش زنده؛

بنده در مقابل آنچه که شهید سلیمانی به وجود آورد؛ تعظیم می کنم!/ نگذارید این درس فراموش شود

بنده در مقابل آنچه که شهید سلیمانی به وجود آورد؛ تعظیم می کنم!/ نگذارید این درس فراموش شود
رهبر انقلاب در جمع مردم قم گفت: بنده در مقابل آنچه که شهید سلیمانی به وجود آورد؛ تعظیم می کنم.
به گزارش بهجت خبر، هزاران نفر از مردم قم امروز در آستانه سالگرد قیام ۱۹ دی این شهر در سال ۱۳۵۶، با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظّم انقلاب دیدار کردند.

رهبر انقلاب در ابتدای سخنان شان فرمودند: عزیزان من نگذارید این درس فراموش شود، درس حرکت مظلومانه متکی به غیرت دینی!

ایشان در مورد شخصیت حاج قاسم سلیمانی، فرودند: رفیق خوب، عزیز و خوشبخت ما که رفت و به ملکوت اعلی پیوست می خواهم. شهید سلیمانی هم شجاع بود هم با تدبیر بود. برخی شجاعت دارند اما تدبیر و عقل لازم را ندارند برخی اهل تدبیر هستند اما دل و جرأت ندارند.

رهبر انقلاب فرمودند: شهید سلیمانی در دوارن دفاع مقدس و بعد از آن دوران به دهان خطر می رفت و منطق داشت برای کارهایش. در همه میدان ها اینگونه بود در عرصه سیاست هم همان گونه بود. سخنانش اثر گذار و قانع کننده بود.

ایشان ادامه دادند: با اخلاص بود. در میدان جنگ گاهی افراد حدود الهی را اصلا فراموش می کنند اما شهید سلیمانی مراقب بود. احتیاط هایی می کرد که معمولا شاید  کسی نکند. به دهان خطر می رفت اما مراقب جان دیگران بود.

** شهید سلیمانی ذوب در انقلاب بود 

رهبر انقلاب فرمودند: شهید سلیمانی ذوب در انقلاب بود و انقلابی گری خط قرمز او بود.

ایشان ادامه دادند: شهید سلیمانی نقشه های آمریکا در غرب آسیا را برملا کرد. این مرد توانست کاری کند که در منطقه کوچکی مثل غزه در برابر رژیم صهیونیستی می ایستند و کاری می کنند که بعد ۴۸ساعت رژیم صهیونیستی می گوید اعلام آتش بس کنید. این کار را حاج قاسم سلیمانی کرد و دستشان را پر کرد. اما در جلسات رسمی گوشه ای می نشست که پیدا نشود. تظاهر نمی کرد. انسان باید می گشت تا آن را در گوشه ای پیدا می کرد.

رهبر انقلاب ادامه دادند: حزب الله به حمدالله روز به روز قوی تر شد. امروز هم دست وهم چشم لبنان حزب الله است و نقش شهید ما در این مسئله برجسته است.

ایشان فرمودند: ملت ها بیدارند نقش شهید سلیمانی و دوستانش مثل ابومهدی که انسان وقتی نگاه می کرد چهره او چهره نورانی، معنوی و خدایی بود و شهیدسلیمانی با این جور انسان های نورانی و معنوی توانستند ادانه دهند.

** بنده در مقابل آنچه که شهید سلیمانی به وجود آورد بنده تعظیم می کنم!

رهبر معظم انقلاب ادامه داد: برکات این شهادت عظیم است. این شهید عزیز هر وقت گزارشی به بنده می داد، قلبا و زبانا او را تحسین می کردم. اما امروز در مقابل آنچه که او برای کشور و منطقه به وجود آورد، بنده تعظیم می کنم.

ایشان فرمودند: معنویت او شهادت او را اینجور برجسته کرد و شما دیدید بدرقه های ایرانی و عراقی در کاظمین و بغداد وغیره را، که مردم چه کردند با این پیکر اربا اربا…

** شهادت شهید سلیمانی زنده بودن انقلاب در کشور را به رخ کشید

رهبر انقلاب فرمودند: از روح مطهر او از اعماق دل تشکر می کنیم، شهادت او زنده بودن انقلاب در کشور ما را به رخ کشید. عده ای می خواستند وانمود کنند انقلاب مرده و تمام شده است و برخی می خواهند که اینگونه بشود اما شهادت او اعلام کرد که انقلاب زنده است.

** دیشب فقط یک سیلی زده شد/ حضور فساد برانگیز آمریکا در این منطقه باید تموم شود

رهبر انقلاب ادامه دادند: شهید سلیمانی چشم های غبار گرفته راباز کرد و دشمنان در مقابل عظمت ملت ایران احساس خضوع کردند، هر چند که نمی گویند ولی چاره ای ندارند.

ایشان ادامه دادند: ملت ایران در دهان آن دشمنی زد که سعی می کند این مجاهد و سردار مبارز را تروریسم معرفی کند، آمربکایی های بی انصاف، دروغگو و هجو گو، ملت ایران زد در دهن این ها.

رهبر انقلاب با بیان اینکه نکته مهم این است که وظیفه ما چیست، فرمودند: بحث انتقام و… یک حرف دیگری است، حالا یک سیلی دیشب به این ها زده شد. اما آنچه که در مقام مقابله مهم است. کارهای نظامی به این شکل کفایت نمی کند زیرا آنچه مهم است این است که بایید حضور فساد برانگیز آمریکا در این منطقه تموم شود.

** وظیفه ما به عنوان مردم، دشمن شناسی است/ در شناخت دشمن اشتباه نکنید

ایشان ادامه دادند: آمریکایی ها در این منطقه جنگ، اختلاف، ویرانی به بار آوردند. البته هر جا پا گذاشتن همین کار را کردند و اصرار هم دارند همین فساد و ویرانگری را در ایران عزیز داشته باشند. این باید به پابان برسد این منطقه حضور آمریکاها در منطقه را قبول نمی کند.

رهبر انقلاب افزودند: آنچه که وظیفه ما به عنوان مردم است. اولا دشمن شناسی است. در شناخت دشمن اشتباه نکنیم. نگویید می دانید، بله می دانید اما تلاش وسیعی با شیوه های پیچیده تبلیغاتی دارد انجام می گیرد برای اینکه این قضیه را عوض کنند، دانستن نقشه دشمن و دانستن شیوه مقابل با نقشه دشمن مهم است. این را مردم باید بدانند. اتکای ما به مردم است، جمهوری اسلامی بدون مردم چیزی نیست.

ایشان ادامه دادند: خوشبختانه امروز در کشور مردان شجاع و با تدبیر کم نداریم در عرصه نظامی، علمی و سیاسی، باید سخن این ها شنیده شود، کاری که این ها مناسب می دانند در سطح کشور و جامعه انجام بگیرد. تربیت شدگان مکتب امام خوشبختانه روز به روز بیشتر می شوند. امام فرمودند: “فتح الفتوح” این انقلاب تربیت جوانان و انسان های برجسته است.

رهبر انقلاب تصریح کردند: دشمن را بشناسیم. دشمن عبارت است از آمریکا، رژیم صهیونیستی و دستگاه استکبار، یک مجموعه ای از کمپانی ها و… وستمگرانی که با هر مجموعه ای که با ستمگری مخالف است مخالف اند، دشمن این هاست. در شناخت دشمن نباید اشتباه کرد.

رهبر انقلاب فرمودند: نقشه، دشمن تردید افکنی در ایمان و عزم راسخ مردم است، دو کلید واژه ایمان و غیرت دینی مردم که دشمن دنبال این است. می دانند که اگر این اتفاق بیفتد قدرت تهاجمی و نظامی ایران تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

** وحدتی که زیر تابوت “شهید سلیمانی” دیده شد باید حفظ شود

ایشان گفتند: نقشه دشمن را باید فهمید. در مقابل این نقشه هم بایستی آن نقاط اساسی را مورد نظر داشت. مبانی فکری، چه اسلامی چه مسایل مربوط به انقلاب و وحدت ملی، این وحدتی که خوشبختانه در زیر تابوت “شهید سلیمانی” هم دیده شد باید حفظ شود و مردم جهت گیری شان باید این جهت گیری یعنی تکریم عناصر انقلابی باشد.

/انتهای پیام

/۸دی

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.