کد خبر : 3818
تاریخ انتشار : جمعه 23 اکتبر 2020 - 16:52

محمدرضا محسنی:

هماهنگ بودن تمام دستگاه ها در ستاد تنظیم بازار/ اجرای صحیح قیمت های مصوب/ افزایش قیمت مرغ در فومن‌ نخواهیم داشت

هماهنگ بودن تمام دستگاه ها در ستاد تنظیم بازار/ اجرای صحیح قیمت های مصوب/ افزایش قیمت مرغ در فومن‌ نخواهیم داشت
محسنی فرماندار فومن در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان فومن گفت: تمام دستگاه ها باید در ستاد تنظیم بازار هماهنگ باشند.

به گزارش بهجت خبر، ستاد تنظیم بازار شهرستان فومن به ریاست محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن تشکیل جلسه داد.
در این جلسه که با حضور معاونین فرماندار شهرستان و معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گیلان همراه بود، به آخرین مسائل و روندهای بازار شامل نوسانات قیمت مرغ، توزیع گاز مایع در ماسوله و سایر موضوعات پرداخته شد.
فرماندار شهرستان اظهار کرد: تمام دستگاه ها باید در ستاد تنظیم بازار هماهنگ باشند و همپوشانی کنند و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست ادارات و متصدیان در این زمینه به طور مستقل و ناهماهنگ کار کنند.
محسنی با تاکید بر این که بازاریان شهرستان شریف و زحمتکش هستند، اظهار کرد: نباید اجازه داد به مردم ظلم شود و باید پس از بازرسی هماهنگ و گشت های مشترک، با آن بخش از بازار و آن دسته از صنوف گران فروش و مرتکب قاچاق کالا و با کسب سود و منفعت غیرقانونی و سوء استفاده از شرایط بازار، برخورد جدی و قانونی شود.
فرماندار شهرستان ضمن بیان این که در این شرایط اگر کسی به مردم ظلم و تعدی کند، باید مورد برخورد جدی قرار بگیرد، خواستار اهتمام دستگاه های ناظر و قاطعیت مجریان قانون در برخورد با قانون شکنان و گرانفروشان شد تا حقوق مردم تضمین و حفظ شود.
وی افزود: ادارات مسئول بهداشت عمومی باید در بازرسی ها حضور داشته باشند و شبکه بهداشت، شبکه دامپزشکی در این میان مسئولیت مضاعف دارند.
محسنی در فراز دیگری از سخنان خود اظهار کرد: یکی از مواردی که باید همگان درخصوص آن تلاش کنند، اجرای صحیح قیمت های مصوب است و باید نظارت های لازم و مستمر صورت پذیرد.
وی با اشاره به این که مصرف گاز مایع به صورت سیلندر باید منطقی و متناسب با روال قبلی باشد، تاکید کرد: شرکت پخش فرآورده های نفتی و شهرداری ماسوله به صورت مشترک در دو زمان مصرف عادی و فصل اوج حضور گردشگر، اقدام به پایش در دو حوزه مصرف کنندگان خانگی و اصناف در ماسوله کنند تا با آمار تهیه شده، بتوان برنامه ریزی مناسبی برای توزیع و مصرف گاز مایع کرد.
محسنی با اشاره به مسائل و مشکلات مرتبط با عدم رعایت قیمت مصوب گاز مایع تحویلی در ماسوله، خواستار نظارت جدی دست اندرکاران بر رعایت قیمتگذاری های رسمی و تضمین تحویل سیلندرهای گاز مایع به مردم این منطقه به قیمت ۹۷۰۰ تومان برای هر سیلندر در ورودی شهر ماسوله شد تا حقوق مردم رعایت و مشکلات ایشان مرتفع شود.
فرماندار شهرستان از سوی دیگر، با اشاره به موضوع توزیع و مصرف مرغ در شهرستان، ضمن اشاره به این که انتظار می رفت استقرار عاملیت فروش نهاده در شهرستان پیش از این محقق شود، خواستار اهتمام اداره جهاد کشاورزی به منظور تاسیس مرکز توزیع نهاده ها در داخل شهرستان شد.
وی اعلام کرد: با توجه به سهمیه تخصیصی نهاده ها، واحدهای صنفی مرغداری موظف به تحویل مرغ زنده به ستاد تنظیم بازار هستند و از تحویل نهاده به تولیدکنندگانی که همکاری لازم را به عمل نمی آورند خودداری خواهد شد و نظارت های لازم در این خصوص توسط دستگاه های نظارتی انجام می شود.
محسنی در این راستا با بیان این که ادارات جهاد کشاورزی و صمت باید تا پایان آبان ماه به طور روزانه وضعیت مرغداری ها و مرغ فروشی ها را رصد و گزارش کنند، اظهار کرد: نظارت بر قیمتگذاری و رعایت قیمت های مصوب برای فروش مرغ به مردم باید مستمر و قاطعانه ادامه یابد و قیمت مرغ تحویلی باید به قیمت مصوب باشد و باید با واحدهای متخلف در این زمینه برخورد جدی صورت پذیرد.
فرماندار شهرستان تصریح کرد: تا زمان ابلاغ قیمت های جدید از ستاد تنظیم بازار استان، هیچ گونه افزایش قیمت مرغ در شهرستان نخواهیم داشت و قیمت فروش مرغ در شهرستان روزانه رصد و پایش خواهد شد.
وی افزود: عرضه مرغ زنده صنعتی در بازارهای محلی ممنوع است و دامپزشکی در این خصوص نظارت و اقدامات لازم را انجام دهد. همچنین عرضه مرغ به صورت برش خورده و بسته بندی شده در بشقاب های پلاستیکی، تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
فرماندار فومن تصریح کرد: مبدا و مقصد مرغ از مرغداری تا کشتارگاه و مسیر حمل و نقل تعیین شده است و تا اطلاع ثانوی خروج مرغ از شهرستان ممنوع شده و دستگاه های نظارتی و مجری قانون در این زمینه اختیار برخورد قانونی با متخلفان را دارند.
وی در ادامه، با اشاره به فزایش قیمت کلوچه فومن افزود: این اقدام به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و قیمت مصوب همچنان ۲ هزار تومان است و اداره تعزیرات حکومتی موظف به برخورد با متخلفان است.
فرماندار شهرستان همچنین در بحث قیمت کرایه تاکسی تلفنی ها اظهار کرد: با افزایش ۲۰ درصدی قیمت کرایه پس از نرخ اعلامی از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت موافقت و اجرایی خواهد شد.

در ادامه جلسه، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت با بیان این که در سال جاری ۵۵۰۰ بازرسی از کلیه صنوف انجام شده، از تشکیل و ارسال ۱۸۰ پرونده به تعزیرات حکومتی خبر داد که در این میان، ۸ پرونده قاچاق کالا با ارزشی بالغ بر ۳۲۰ میلیون تومان تشکیل شده است.
همچنین علی فخاری، معاون بازرگانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گیلان با بیان این که ماهانه ۴۸۰۰ تن گاز مایع وارد استان می شود، تعداد مصرف کننده نفت سوز در استان را زیر ۱۰ هزار خانواده اعلام کرد و افزود: در ماسوله ۱۵۰ خانوار نفت سوز وجود دارد و مصرف آن ها ۱۰ تن است. البته سهمیه مصرف گاز مایع هر خانوار در کشور ۴۶ کیلوگرم تعیین شده است.
وی ضمن بیان این که در ماه جاری ۲۳ تن نفت در ماسوله توزیع شده است، افزود: قیمت هر سیلندر گاز مایع در سراسر کشور ۹۷۰۰ تومان است و این قیمت نهایی مصرف کننده است و نباید افزایش یابد. تمام پنج شرکت توزیع کننده گاز مایع در استان مکلف به رعایت این قیمت نهایی و تحویل سیلندر گاز مایع به مصرف کنندگان فقط به این قیمت هستند و مصرف کنندگان در ماسوله نباید هزینه انتقال و سیلندرها را پرداخت کنند و در صورت تایید دستگاه های نظارتی باید اقدام قانونی شود.

/انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.