کد خبر : 4208
تاریخ انتشار : جمعه 13 نوامبر 2020 - 18:09

امام جمعه فومن:

عزت هر کشوری به استقلال آن است/ در مسیر اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی و اعتماد به جوانان قدم برداریم/ فرهنگ جامعه ما فرهنگ حسینی است

عزت هر کشوری به استقلال آن است/ در مسیر اقتصاد مقاومتی با مدیریت جهادی و اعتماد به جوانان قدم برداریم/ فرهنگ جامعه ما فرهنگ حسینی است
محمدامین نقدی امام جمعه فومن گفت: اگر در مسیر اقتصاد مقاومتی، با مدیریت جهادی و اعتماد به جوانان قدم برداریم، هیچکس نمیتواند در استقلال کشورمان تاثیر داشته باشد.

به گزارش بهجت خبر، حجت الاسلام والمسلمین محمدامین نقدی امام جمعه فومن، در نماز جمعه این هفته شهرستان پس از دعوت خود و دیگران به تقوای الهی تصریح کرد: با ظهور حضرت ولیعصر(عج) قلوب به هم نزدیک تر میشود و ازخداوند‌ متعال میخواهیم به ما توفیق دهد تابا رفتار و اعمالمان زمینه ساز ظهور حضرت باشیم.

حجت الاسلام نقدی باتوجه‌به فرارسیدن هفته کتاب وکتابخوانی گفت: یکی از مسائل تاکید شده در اسلام بحث کتاب و کتابخوانی است. حضرت امیرالمومنین(ع) فرمودند کتاب موجب آگاهی و افزایش بینش انسان ها میشود.

وی درادامه افزود: امام علی(ع) میفرمایند تفکر بزرگان در کتب آن ها نهفته شده است. لذا اگر میخواهیم از تفکر بزرگانمان مطلع و بهره مند شویم باید به نوشته های آن ها رجوع کنیم.

حجت الاسلام نقدی گفت: جامعه ای که باکتاب مانوس باشد قطعا توفیقاتش بیشتر خواهد شد. به فرموده مقام معظم رهبری درجامعه ای که انسان ها مانوس باکتاب باشند خیلی از کاستی ها برطرف میشود. خیلی از مسائلی که در پیرامون میبینید، اتفاقاتی که میفتد و بعدا پشیمانی به بار می آورد بخاطر عدم اطلاع است. اگر جامعه اهل مطالعه تاریخ باشد خیلی از اتفاقات تلخ گذشته را تکرار نمیکند.امروز جوامع متمدن را با دقائق مطالعه کتاب میسنجند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدامین نقدی در رابطه با مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بامصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی به دولت اجازه داده میشود که در مسیر قرارداد برجام اگر دشمن عهدشکنی کرد ایران هم از تعهداتش عقب نشینی کند. مجلس شورای اسلامی باتصویب این مصوبه یک روز قبل از انتخابات آمریکا خواست به آن ها و جهان بگوید که ما‌ منتظر نتیجه انتخابات شما نمیمانیم، ما کشوری مستقل هستیم، هر رئیس جمهوری که برسر کار بیاید برای کارشکنی در برجام باید جریمه شود.
وی ادامه داد: همانگونه که در زمان هایی که نیاز باشد تذکرهایی از تریبون نمازجمعه به نمایندگان محترم مجلس داده می شود امروز هم جا دارد ازاین مصوبه راهبردی در زمان مناسب تقدیر و تشکر کنیم، و انتظار داریم دولت محترم در اجرای این مصوبه همت کافی را داشته باشد.

امام جمعه فومن بااشاره به شعارهای ملت ایران در ابتدا انقلاب اسلامی تصریح داشت: از شعارهای اساسی مردم ایران در ابتدا انقلاب *استقلال آزادی جمهوری اسلامی* بود. عزت هر کشور به استقلال آن است، کشوری که استقلال بیشتری داشته باشد، عزت بیشتری هم دارد. امروز کشور عربستان سعودی در ایام انتخابات آمریکا هزینه هنگفتی در ستادانتخاباتی ترامپ قبول‌میکند. چون دُمش وصل به این حزب است، بجز اراده این حزب اراده خاصی ندارد. عربستان سعودی خودش را در نهایت ذلت قرارداده است. وقتی زمزمه باخت حزب حامی سعودی به گوش میرسد آل سعود اعلام میکند شما شکایت کنید هر هزینه ای داشته باشد ما تقبل میکنیم. کشور و دولتمردانی ازاین ذلیل تر نداریم که خود و عزت مملکتشان را گره زده باشند به آمدن و رفتن یک حزب در کشور آمریکا.

امام جمعه فومن باتوصیه به دولتمردان و مسئولین جمهوری اسلامی گفت: عزت و استقلال مارا روزبه روز بیشتر کنید، عزت خودمان را منوط به آمدن و رفتن کسی در یک کشور دیگر نکنیم، استقلال کشور انقلابی وشهیدپرورمان را به آمدن فلان شخص گره نزنیم.
اگر در مسیر اقتصاد مقاومتی، با مدیریت جهادی و اعتماد به جوانان قدم برداریم، هیچکس نمیتواند در استقلال کشورمان تاثیر داشته باشد.

وی افزود: کسی کاری کند که مدیریت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشورمان را گره به سیاست دیگران بزند بیش از هرچیزی به استقلال مملکت دهن کجی کرده است، یقینا ملت ما بامشتی محکم بردهان چنین سیاستی خواهد زد. کمال ناجوانمردی است کسی برای سیاست خودش مسیری تعیین کند که ملت بزرگ و تاریخ ساز ایران را درکنار سیاست ذلیلانه آل سعود قراردهد. بزرگ ترین ظلم و جفا ضربه زدن به استقلال این ملت است. استقلالی که با قطره قطره خون شهیدان به دست آمده.
جوانان از جانشان گذشتند تا کشور به استقلال برسد، امروز کسی اجازه ندارد این استقلال را از بین ببرد، فرهنگ جامعه ما فرهنگ حسینی است که شعارمان هیهات من الذله است.

/انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.