کد خبر : 4542
تاریخ انتشار : جمعه 8 ژانویه 2021 - 17:20

امام جمعه فومن:

فریب وعده دشمن کذاب را نخوریم/ دشمنان ایران از تفکراتی مانند علامه مصباح بیزاری میجویند

فریب وعده دشمن کذاب را نخوریم/ دشمنان ایران از تفکراتی مانند علامه مصباح بیزاری میجویند
حجت الاسلام والمسلمین نقدی در نمازجمعه این هفته فومن گفت: از مبانی انقلاب، امام و رهبری نباید فاصله گرفت و فریب وعده دشمن کذاب را نخوریم.

به گزارش بهجت خبر، امام جمعه فومن ضمن گرامیداشت سالروز قیام مردم قم در ۱۹دی سال۱۳۵۶ گفت: مقام معظم رهبری در تحلیل این واقعه بزرگ میفرمایند ۱۹ دی یک نقطه درخشنده برای ملت ایران است.نه فقط برای قم بلکه در تاریخ کشور ما درخشان است. مردم قم در این روز یک پاسخ مثبتِ مومنانه و قهرمانانه به نیاز زمان خود دادند.

وی افزود: پیش قراولان انقلاب اسلامی ایران روحانیت، مرجعیت و در راسشان حضرت امام خمینی(ره)بودند.به همین سبب دشمنان انقلاب از روحانیت کینه ای دیرینه دارند.

اما دشمنی آن ها با همه روحانیون نیست. حتی بابرخی تفکرات روحانیون ارتباط بسیار گرمی دارند. روحانیتی که در خط امام(ره) و انقلاب باشد با آن سر سازگاری ندارند.

انقدی در ادامه تصریح کرد: بعضی از روحانیون باحلقوم اجاره ای حرف دشمنان را بازگو میکنند.حضرت امام (ره) قبل از انقلاب به این موضوع اشاره کرده بودند که دشمنان باروحانی بی درد و بی مسئولیت کاری ندارند بلکه با روحانیتی کار دارند‌که در همه حوادث خودشان را فدای دین وانقلاب کرده باشند.

حجت الاسلام والمسلمین نقدی ضمن تسلیت بمناسبت درگذشت عالم ربانی حضرت آیت الله مصباح یزدی افزود: یکی از روحانیونی که از ابتداء نهضت حضرت امام (ره) تا آخر عمر خود در صراط مستقیم حرکت کرد و ثابت قدم ماند حضرت آیت الله العظمی علامه مصباح یزدی(رضوان الله علیه) بود.

علامه مصباح کسی بود که در همه مسائل خودش را در معرض آماج تیر دشمنان قرار میداد.لذا میبینیم در دوران حیاتشان افراد معلوم الحالی نسبت به ایشان مواضع منفی میگرفتند که دیدیم حتی بعد از رحلتشان کینه این افراد خاموش نشده است.

بخاطر بصیرت مثال زدنی علامه مصباح یزدی دشمنی بر علیه ایشان شکل گرفت و همچنان ادامه دارد.

امام جمعه فومن بااشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه باعلامه مصباح یزدی گفت: مقام معظم رهبری فرمودند بنده به سهم خودم قدر آقای مصباح را میدانم.سه ویژگی درایشان جمع شده است. هم علم هم بصیرت حقیقی هم صفا.

امام جمعه فومن افزود؛ یکی از کارهای بزرگ علامه مصباح یزدی مبارزه با انحرافات فکری بود. از قبل انقلاب تا ۱۳دی این مسئله ادامه داشت.

یکی از خصیصه هایی که برکینه های دشمن میفزاید این است که علامه مصباح یزدی عمار انقلاب عمار امام(ره) و عمار رهبری بودند. خیلی ها در زمان امام خمینی(ره) عمار بودند اما بعد از امام نتوانستند خودشان را حفظ‌کنند.

وی افزود: آیت الله مصباح یزدی عافیت طلب و مصلحت سنج نبود بدون تعارف حرف انقلاب را میزد. و رضایت حق را بر رضایت باطل ترجیح میداد.

حجت الاسلام والمسلمین نقدی خاطرنشان کرد: از مبانی انقلاب، امام و رهبری نباید فاصله گرفت و فریب وعده دشمن کذاب را نخوریم.

وی گفت: عزیزی گفته اگر آمریکا توبه کند ما توبه اش را قبول میکنیم. مگر نمیدانی که توبه گرگ مرگ است؟ مگر امام بزرگوار نفرمودند اگر آمریکا واسرائیل لااله الاالله هم بگوید ما قبول نمیکنیم؟چون دروغ میگویند.این حرف ها با مبنای فهم ازدین گفته شده؟

جنایت های بزرگ آمریکا را در حد شکستن یک شیشه تقلیل داده ایم و دشمن خونخوار را تطهیر میکنیم. هنوز ایامی ازشهادت سردار دلها و شهید عزیز فخری زاده نگذشته است آنوقت این حرف ها زده میشود. اگر کسی برای رضایت خدا و مردم حرف بزند به عزت واستقلال مردم چوب حراج نمیزند.

امام جمعه فومن بااشاره به آشوب مردم در آمریکا گفت: در روزهایی که دشمنان ایران در داخل کشور خود به چهره هم چنگ میزنند.در کشور آمریکا مردم کنگره این کشور را تصرف کرده اند.امکانات را به یغما میبرند.از نگاه سیاسی بهترین فرصت برای بهره بردن است باز هم در داخل کشور از موضع ضعف اظهار نظر میکنند. پُر واضح است که دشمن بدنبال چنین تفکری است اما از تفکری مانند علامه مصباح بیزاری میجوید.

خوشبختانه امثال علامه مصباح یزدی در کشور ما فراوان است که تنها در یکی از موسسات ایشان بیش از هزار طلبه علوم دینی با مبانی دینی و انقلابی تربیت یافته اند.

/انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.