کد خبر : 4621
تاریخ انتشار : جمعه 5 فوریه 2021 - 18:58

رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

رضاخان عزت ملی ایرانیان را لگدمال کرد/انگلیس ها هیچ آزادی برای ملت قائل نبودند

رضاخان عزت ملی ایرانیان را لگدمال کرد/انگلیس ها هیچ آزادی برای ملت قائل نبودند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در دوره اول پهلوی عزت ملی ایران کاملا لگد مال شد و احساس کرد عزت ملی از سوی پهلوی خدشه دار شد.
به گزارش بهجت خبر، سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اجتماع بزرگ مجازی ویژه دهه فجر با گرامی داشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: امسال ایام دهه فجر مصادف است با ولادت حضرت زهرا و میلاد مسعود امام راحل که ایان بسیار مبارک است و در عصر روز جمعه توفیق حاصل شد تا در شرایط کرونا از طریق پیام رسان های داخلی در خدمت مشتاقان انقلاب باشیم.

وی با بیان اینکه به نظر در این دقایق باید تمرکز بر عرت ملی و هویت ایرانیان قبل و بعد از انقلاب بحث کنیم گفت: انقلاب مردم ایران بر علیه شرایطی اتفاق افتاد که حاصل حکومت پهلوی چه در دوران رضاخان و چه در دوران محمدرضا بود.

رئیس سازمان بسیج با اشاره زوایای مختلف عزت و استقلال مردم ایران و هویت ایرانی ادامه داد: انگلیس ها توانستند از دوران قاجار سیطره خود را در دروان کشور ما آغاز کنند، هرچه به جلو آمدیم نفوذ استعمار پیر انگلیس در غرب آسیا گسترده تر می شد در اواخر قاجار شرایط بین المللی و کشف نفت باعث شد انگلیس ها به دنبال حکومت متمرکز در ایران باشند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه آنها می خواستند یک امنیت مدیریت شده و تمرکز پیدا کرده در ایران سایه بگستراند تا این کالای مهم را در خدمت بگیرند ادامه داد: اگر می خواستند با حک.مت قاجار ادامه بدهند ممکن بود آزادی خواهان در دنیا و علما با تکیه بر قوای مردم و عشایر و اقوام مختلف بر علیه انگلیس ها شورش کنند، در حالی که در همان اوایل شکل گیری حکومت رضاخان بر علیه او این شورش ها شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه یک عنصر قزاق را که در خدمت قاجار بود را با یک کودتا روی کار آوردند ادامه داد: در فرایندی با مدیریت انگلیس ها حکومت قاجار را پایان داده و سلطنت پهلوی را آغاز کند، رضاخان ۱۵ سال با درآمدهای نفتی توانست بر تمام املاک کشاورزی تملک پیدا کند و با این درآمد ارتش یکصد هزار نفری را سامان دهد.

وی با اشاره به کارکرد ارتش رضا خان گفت: ارتش یکصد هزار نفری جدید و مجهز داشتیم اما هیچ گونه مقاومتی در برابر نیروهایی که از سمال و جنوب وارد کشور شدند نکرد، سلاح های خود را روی زمین گذاشته و سلاح های خود را به روستاییان فروختند و از پادگان ها فرار کردند؛ رضاخان که عمر خود را به عنوان یک نظامی گذرانده بود هیچ گاه در برابر انگلیس ها مقاومت نکرد و به تبعیدگاه خود رفت، طبیعی بود ارتشی با ۱۵ سال مدیریت انگلیسی ها دچار فروپاشی شود.

سردار سلیمانی با بیان اینکه همین ارتش را رضاخان علیه مردم ایران به کار گرفت عنوان کرد: ارتش علیه عشایر غرب کشور به کار گرفته شده و بارها بمباران شدند، در دوره اول پهلوی عزت ملی ایران کاملا لگد مال شد و احساس کرد عزت ملی از سوی پهلوی خدشه دار شد.

وی با بیان اینکه انگلیسی ها برای ملت آزادی قائل نبود ادامه داد: دیکتاتوری محض وجود داشت و این شرایط در زمان پهلوی دوم هم ادامه داشت و حتی بیشتر از آن یعنی تعیین کابینه، تعیین نخت وزیر و تهیه برنامه پنج ساله کشور توسط آمریکایی ها بود.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در ارتش شاهنشاهی خدمت می کردند ادامه داد: هویت ملی ایرانیان در دوران پهلوی کاملا مسخ شد، ما در مسیری بودیم که به یکی از قطعات پازل آمریکایی ها تبدیل شده بودیم؛ دستگاه تعلیم و تربیت، بهداشت و درمان، فرهنگ و خدمات کشور باید براساس تنظیمات آمریکایی بود.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه جوانان گام دوم انقلاب باید دوران پهلوی را به دقت مطالعه کنند گفت: ما ملت بزرگی بودیم که هر گاه دشمنان جرئت می کردند به سمت ایران حمله کنند صحنه های زیبایی در برابر اشغالگران رقم می خورد، اما در جنگ جهانی دوم هیچ مقاومتی در برابر روس و انگلیس که در شمال و جنوب کشور تاخ و تاز می کردند نشد چون کسانی در راس کشور بودند که عزت ملت برای آنها اهمیت نداشت و تنها چیزی که آمریکایی ها ترسیم می کردند اهمیت داشت.

رئیس سازمان بسیج مستضعیفین با اشاره به اینکه به رهبری امام انقلاب عظیمی در ایران به پیروزی رسید گفت: این تحول عظیم در غرب آسیا سرآغاز تحول یزرگ در تاریخ معاصر شد، انقلاب اسلامی بر ارتش تربیت شده آمریکا،با دهه ها سابقه، میلیاردها دلار پول و دستگاه جهنمی ساواک به پیروزی رسید. آمریکا به زعم خود قوی ترین حکومت غرب آسیا را مدیریت می کرد اما در برابر انقلاب ملت ایران شکست خورد.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه ملت ایران با نیروی الهی توانست به رهبری امام این رژیم سرتاپا مسلح را سرنگون کند گفت: ۲۲ بهمن سرآغاز عصر جدید پیش روی ملت ایران بود. نگاه دنیا به ملت ایران تغییر کرد و امروز ۴۲ سال از پیروزی انقلاب سپری شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به حوادثی که در پیش روی ملت ایران در طول ۴۲ سال گذشته بوده گفت: همیشه انگشت تحسین ملت های مقاوم به سوی ملت ایران نشانه رفته است، بزرگترین هدف انقلاب اسلامی نجات ملت ایران از دست مهره آمریکایی ها و انگلیسی ها بود که محقق شد.

وی با بیان اینکه ملت ایران در سایه انقلاب از زیر سایه استعمار رها شد گفت: این یک آزادی زیبا و شکوهمند برای ملت ایران بود، استقلال و آزادی برای ملت ایران که باعث شد گام در مسیری بردارد که برای دنیا نمونه باشد.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه ملت ایران نه تنها در پیروزی انقلاب مجاهدت کرد بلکه در برابر توطئه های سنگین به خصوص در سالهای اول پیروزی انقلاب و جنگ هشت ساله نیز ایستادگی کرد گفت: دوران دفاع مقدس دوران  شکوهمندی و بی نظیری بود که امروز از آن به عنوان یک دوره مشعشع یاد می کنیم.

وی با بیان اینکه در سایه باور «ما می توانیم» و «استقلال و آزادی» ملت ایران به پیش رفته است گفت: در همه شاخصه های مورد نظر از جمله توسعه و پیشرفت و سعادت و رفاه و عزت و استقلال ملت ایران حرف های زیادی برای دنیا دارد.

سردار سلیمانی با بیان اینکه امروز ملت ایران یک ملت قوی و یک کشور بزرگ با رهبر شجاع و افتخار آفرین است ادامه داد: ملت های دنیا از ملت ایران با تحسین یاد می کنند.

وی با اشاره به شاخص های پیشرفت ملت ایران در ابعاد فرهنگی، دفاعی و اقتصادی و سیاسی ادامه داد: توانایی های ملت ایران برای نیل به اهداف بزرگ به خصوص اهداف اقتصادی بسیار زیاد است که تلاش خواهند کرد این مسیر را با قدرت ادامه دهند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ادامه داد: این بیانیه ما را به سمت تشکیل تمدن اسلامی هدایت خواهد کرد، رهبر انقلاب همه ظرفیت های را برای ملت ایران و جوانان بیان کردند، تجربه تاریخی که ملت ایران در حوزه مقاومت دارد نشان داده که ملت در برابر دشمنان از آرمان های امام و اهداف خود به خوبی دفاع کرده و پای این اهداف جانفشانی کرده است و امروز نیز در مسیری قرار گرفته تا با اقتدار گام دوم انقلاب را آغاز کند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه ملت ایران آماده است با محوریت جوانان، گام دوم انقلاب را آغاز کند تصریح کرد: جوانان ایرانی با تمسک به روحیه بسیجی بنا دارد با تمرکز بر گفتمان مقاومت، اهداف انقلاب اسلامی را در گام دوم که همان اهداف ملت در دوران مبارزاتی ستم شاهی بود و نیز علم و تکنولوژی، سبک زندگی ایرانی – اسلامی ، فرهنگ ملی، صلح و آرامش است را دنبال کند.

وی با اشاره به اینکه دهه فجر فداکاری ملت ایران در دوران هایی مختلف را برای ما یادآوری می کند گفت: ملت ایران از جنگ تحمیلی، تروریسم اقتصادی، تحریم ها و دوران ستم شاهی با سربلندی بیرون آمد، و انشالله با پیش قراولی جوانان خواهد توانست آرمان های خود را یکی پس از دیگری به منصه ظهور گذاشته و برنامه های عملی خود را یکی پس از دیگری را اجرایی کند.

رئیس سازمان بسیج  با اشاره به اینکه برای رفع کاستی ها تلاش و مجاهدت خواهیم کرد گفت: امروز دنیا درگیر ویروس کرونا است و انسجام ملی ایرانیان در مبارزه با این ویروی بی نظیر است، همه دنیا دچار از هم گسیختگی شده، آمریکا و انگلیس و برخی کشورهای دنیا که ادعای آنها گوش فلک را در زمینه دانش پزشکی کر کرده روزانه با هزاران مرگ و میر مواجه هستند.

سردار سلیمانی با بیان اینکه کجای دنیا صحنه هایی را که ملت ایران و خادمان سلامت و نیروهای جهادی بسیج به نمایش گذاشتند را سراغ داریم گفت: کشور ما در مقایسه با سایر کشورها شرایط خوبی داریم و از چندین مسیر واکسن بومی را برای مقابله با این ویروس تهیه کرده و به زودی در اختیار مردم قرار خواهد داد ووزارت بهداشت نیز تلاش می کند واکسن های مورد تایید را برای افراد پورخطر تهیه کند.

وی با اشاره به نظرسنجی های صورت گرفته درباره واکسن کرونا گفت: اکثریت مردم تمایل دارند واکسن ساخت داخل را استفاده کنند زیرا به آمریکا و اروپا هیچ اعتمادی ندارند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه دنیا خبرهای خوش پیروزی های ملت ایران را خواهد شنید تاکید کرد: ملت ایران مراحل تکامل انقلاب را با رهبری رهبر انقلاب و با محوریت جوانان تداوم خواهد بخشید و یک الگوی زیبا از یک نظام تعالی یافته در برابر جهانیان به نمایش خواهد گذاشت تا مسیر بشریت که تمدن های مادی آن را دستخوش تغییر کردند به مسیر اصلی خود برگردد.

/انتهای پیام

/دانا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.