کد خبر : 4645
تاریخ انتشار : جمعه 26 فوریه 2021 - 14:46

رئیس سازمان صمت گیلان:

کمبودی در سهمیه شکر گیلان وجود ندارد/ مردم با عدم خرید مازاد بر نیاز از تشکیل صف جلوگیری کنند

کمبودی در سهمیه شکر گیلان وجود ندارد/ مردم با عدم خرید مازاد بر نیاز از تشکیل صف جلوگیری کنند
 رئیس سازمان صمت گیلان، گفت: رسانه های معاند بر طبل قحطی کالا می کوبند و همین امر باعث می شود مردم شکری که در نزدیک عید دو بسته میخریدند را این روزها ۴بسته بخرند یا اگر در طول هفته یک مرغ میخریدند با ازدحام جمیت و تشکیل صف به جای میزان مصرف واقعی خود بیش از حد خرید کنند.

به گزارش بهجت خبر، فرهاد دلق پوش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، با تاکید بر اینکه تا سال آینده هیچگونه افزایش قیمتی نخواهیم داشت اظهار کرد: تا ۱۵فروردین ماه ۱۴۰۰ هیچگونه نرخ گذاری جدیدی در مورد کالاهای اساسی اعمال نمی شود و هرگونه افزایش قیمت تخلف محسوب می شود.

دلق پوش با اشاره به سهمیه بندی کالاها در سه بخش خانوار، صنعت و صنف گیلان بیان کرد: برای هر استانی بر اساس شاخص های جمعیتی سهمیه مشخصی تعیین شده است و با وجود شیوع ویروس کرونا و عدم ورود مسافران اما ستادتنظیم بازار تا حدود زیادی سهیمه مسافرپذیر بودن گیلان را نیز در نظر گرفته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از تخصیص کالاهای اساسی متشکل از جو، ذرت، سویا، گندم، آرد، برنج، گوشت منجمد و مرغ منجمد خبر داد و گفت: سهمیه خانوارهای گیلانی، حوزه های صنعت و صنف در گیلان بصورت مجزا تعیین شده است.

وی ادامه داد: مجموعه بازرسی سازمان صمت همراه با تیم های مشترک نظارتی با مراکز بهداشت، اداره کل تعزیرات و بسیج تا ۱۵فرودین ۱۴۰۰‌بر فرآیند توزیع و خدمات صنفی نظارت دقیقی جهت تعادل بازار نقش آفرینی خواهد داشت.

دلق پوش با تاکید بر اینکه هیچگونه نگرانی بابت کمبود کمبود کالاهای اساسی وجود ندارد افزود: ۸۰۰تن میوه شب عید نیز پیش بینی شده که ارزاق مورد نیاز مردم در این ایام تامین شود.

کمبودی در سهمیه شکر گیلان وجود ندارد

وی با اشاره به این مطلب که کمبود برخی کالاها نظیر شکر، روغن و… بر اثر بازی روانی شکل می گیرد افزود: استان گیلان تولید کننده شکر نیست ولی با توجه به سهمیه اختصاصی که بر اساس سرانه جمعیت استان اختصاص پیدا کرده است کمبودی در سهیمه شکر نخواهیم داشت.

رئیس سازمان صمت گیلان تصریح کرد: کل سهیمه شکر تخصیصی برای خانوارهای استان گیلان ۷هزار و ۴۶۴تن که از این مقدار ۵هزار و ۲۶۳تن توزیع و مابقی آن در حال جذب و توزیع است.

مردم با عدم خرید مازاد بر نیاز از تشکیل صف جلوگیری کنند

دلق پوش ادامه داد: رسانه های معاند بر طبل قحطی کالا می کوبند و همین امر باعث می شود مردم شکری که در نزدیک عید دو بسته میخریدند را این روزها ۴بسته بخرند یا اگر در طول هفته یک مرغ میخریدند با ازدحام جمیت و تشکیل صف به جای میزان مصرف واقعی خود بیش از حد خرید کنند.

وی با تاکید بر اینکه مردم فریب بازی روانی رسانه ها را نخوردند خاطرنشان کرد: کالاهای اساسی به مقدار کافی موجود و به بازار تزریق می شود و نیاز به خرید مازاد نیست.

توزیع مرغ منجمد از نیمه دوم اسفند در گیلان

رئیس سازمان صمت گیلان در ادامه از افزایش توزیع مرغ گرم از ۲۰۰ تن به ۲۶۰ تن در روز خبر داد و گفت: توزیع مرغ گرم در گیلان در نوبت صبح و عصر انجام میشود و توزیع مرغ منجمد با مجوز ستاد تنظیم بازار کشور نیز از نیمه دوم اسفند آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به برخی مشکلات در زمینه نبود مرغ در استان و توزیع نامناسب، اضافه کرد: افزایش قیمت مرغ در استان‌های همجوار و بزرگ نیز از دیگر عوامل التهاب بازار مرغ در گیلان است.

دلق پوش در پایان تأکید کرد: برخی سودجویی ها در انتقال مرغ به خارج از استان و یا قطعه بندی غیرقانونی مرغ وجود دارد که می بایست با آنها برخورد شود.

/انتهای پیام

/۸دی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.