ولی امر مسلمین در سخنرانی به مناسبت روز قدس:

اسرائیل نه یک کشور بلکه یک پایگاه تروریستی است

اسرائیل نه یک کشور بلکه یک پایگاه تروریستی است
“رهبر معظم انقلاب” در نطق تلویزیونی خود به‌ مناسبت روز جهانی قدس تصریح کردند: صهیونیست‌ها فلسطین غصب‌شده را به پایگاه تروریسم تبدیل کرده‌اند. اسرائیل نه یک کشور که پایگاه تروریستی علیه ملت‌های مسلمان است.
به گزارش بهجت خبر، سخنرانی “رهبر معظم انقلاب” در یوم‌الله جهانی قدس به‌صورت زنده از شبکه‌های  داخلی و برون مرزی صداوسیما و سایت و حساب‌های Khamenei.ir در شبکه‌های اجتماعی پخش شد.
“حضرت آیت‌الله خامنه‌ای”، رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس، نطق تلویزیونی ایراد کردند.

محورهای سخنان “رهبر معظم انقلاب” به شرح ذیل است:

* ماجرای فلسطین همچنان مهم‌ترین و زنده‌ترین مسئله مشترک امت اسلامی است.
* سیاست‌های نظام سرمایه‌داری ظالم و سفاک، دست یک ملت را از خانه خود، از میهن و خاک آبا و اجدادی خود کوتاه کرده و در آن رژیمی تروریست و مردمی بیگانه را نشانده است.
* سست‌تر و بی‌پایه‌تر از منطق پوشالی تأسیس رژیم صهیونیستی چیست؟

* اروپایی‌ها بنابر ادعای خود به یهودیان ظلم کرده‌اند پس باید با آواره کردن ملتی و کشتار فجیع در آن کشور انتقام یهود را بگیرند. این منطقی است که کشورهای غربی با منطق خود به آن تکیه کرده و بدین گونه همه ادعاهای دروغین خود درباره حقوق بشر و دموکراسی را تخطئه کرده‌اند.
* صهیونیست‌ها فلسطین غصب‌شده را به پایگاه تروریست تبدیل کرده‌اند. اسرائیل نه یک کشور که پایگاه تروریستی علیه ملت‌های مسلمان است.
* مبارزه با این رژیم سفاک مبارزه با ظلم و تروریسم و این وظیفه‌ای همگانی است.

* اگرچه دولت غاصب در سال ۱۹۴۸ تأسیس شد ولی مقدمات دست‌اندازی به این نکته حساس از منطقه اسلامی سال‌های پیش از آن آغاز شده بود. این سال‌ها مقارن است با دخالت غرب در کشورهای اسلامی برای حاکم کردن سکولاریسم و ناسیونالیسم کور و حاکم کردن رژیم‌های دست‌نشانده.
* مطالعه آن سال‌ها این حقیقت تلخ را آشکار می‌کند که ضعف و تفرقه امت اسلامی باعث غصب فلسطین شد.
* این عبرت‌آموز است که در آن مقطع هر دو اردوگاه سرمایه‌داری و کمونیسم با قارون‌های صهونیست به هم‌افزایی رسیدند. انگلیس  اصل توطئه را طراحی کرد و  سرمایه‌داران صهونیست اجرای آن را با پول و سلاح به‌عهده گرفتند و شوروی اولین دولتی بود که تأسیس دولت نامشروع صهیونیست را رسمیت بخشید و انبوه یهودیان را به آنجا اعزام کرد.

* رژیم غاصب محصول آن وضعیت در جهان اسلام از سویی و این تجاوز اروپایی از سویی دیگر بود.
* امروز دیگر وضع جهان مانند آن روز نیست. ما باید این حقیقت را همواره در نظر داشته باشیم. امروز موازنه قوا به نفع دنیای اسلام تغییر یافته است.
* حوادث گوناگون سیاسی و اجتماعی در اروپا و آمریکا، ضعف‌های عمیق مدیریتی و اخلاقی غربی‌ها را در برابر جهانیان عریان کرده است.

* قضایای انتخابات در آمریکا و آزمون به‌شدت رسوای مدیران پرمدعا و متکبر آن، و نیز مواجهه یکساله ناموفق با کرونای همه‌‌گیر در آمریکا و اروپا و حواشی شرم‌آور آن و آشفتگی‌های سیاسی و اجتماعی در کشورهای اروپایی نشان‌دهنده سیر نزولی‌ اردوگاه غرب است.
* در سوی دیگر،‌ رشد نیروهای مقاومت در حساس‌‌ترین نقاط اسلامی، رشد توانایی‌های دفاعی و هجومی آنان، رشد خودآگاهی و امید در ملت‌های مسلمان،‌ رشد گرایش در شعارهای قرآنی،‌ رشد علمی و خوداتکایی نشانه‌های مبارکی است که آینده بهتر را نوید می‌دهد.
* در این آینده مبارک باید هم‌افزایی کشورهای مسلمان یک هدف عمده و اساسی باشد و این چندان دور از نظر نیست.

* محور این هم‌افزایی، قضیه فلسطین یه معنی «همه‌ کشور» و سرنوشت قدس شریف است. این همان حقیقتی است که دل نورانی امام خمینی عزیز رحمه الله علیه را  به اعلام روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان هدایت کرد.
* هم‌افزایی مسلمین بر محور قدس شریف، کابوس دشمن صهیونیست و حامیان آمریکایی و اروپایی آن است. طرح ناکام معامله قرن و سپس تلاش برای عادی‌سازی روابط توسط چند دولت ضعیف، تلاش‌هایی برای رهایی از آن کابوس است. من قاطعانه می‌گویم این حرکت‌ها به جایی نخواهد رسید.
* حرکت نزولی و رو به زوال رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده و وقفه نخواهد داشت. دو عامل مهم تعیین کننده آینده است. اول و مهم‌تر، تداوم مقاومت در داخل سرزمین‌های فلسطین و تداوم خط شهادت و دوم حمایت همه ملت‌ها از فلسطین است.
* همه؛ دولتمردان، روشنفکران،‌عالمان دینی، احزاب و گروه‌ها، جوانان غیور و همه و همه باید جایگاه خود را در این حرکت سراسری را بیابیم و نقش ایفا کنیم. این است آن چیزی که کید دشمن را باطل می‌کند و برای وعده الهی مصداقی آخر‌آلزمانی بوجود می‌آورد.

* مایل هستم اندکی با جوانان عرب به زبان خود آنان سخن بگویم:
* سلام بر همه آزادگان عرب بویژه جوانان و سلام به مردم مقاوم فلسطین و مردم قدس
* سلام بر شهدای مقاومت و خیل عظیم مجاهدانی که در این راه، جان خود را تقدیم کردند، به‌ویژه شهید شیخ احمد یاسین و شهید سید عباس موسوی و شهید فتحی شقاقی و شهید عماد مغنیه و شهید عبدالعزیز رنتیسی و شهید ابومهدی المهندس و سرانجام چهره برجسته شهدای مقاومت، شهید حاج قاسم سلیمانی که هر یک پس از حیات پربرکت خود با شهادت، تأثیر مهمی در محیط مقاومت بر جای گذاشتند.

* مجاهدت فلسطینیان و خون پاک شهدای مقاومت توانسته است این پرچم مبارک را برافراشته نگه دارد و قدرت درونی جهاد فلسطینی را صدها برابر کند.
* جوان فلسطینی یک روز با پرتاب سنگ از خود دفاع می‌کرد و امروز با پرتاب موشک نقطه‌زن به دشمن پاسخ می‌دهد.
* فلسطین و قدس در قرآن مجید، الارض مقدسه نامیده شده است. ده‌ها سال است که این سرزمین پاک در اشغال ناپاک‌ترین و خبیث‌ترین آحاد بشر است. شیاطینی که انسان‌های شریف را به خاک و خون می‌کشند و با افتخار از آن حمایت می‌کنند.

* نژادپرستانی که در بیش از هفتاد سال صاحبان سرزمین را با شکنجه و قتل و غارت و حبس، معذب ساخته‌اند ولی بحمدلله نتوانسته‌آند اراده آن‌ها را مغلوب کنند.
* فلسطین زنده است و به جهاد ادامه می‌دهد و به لطف خدا خواهد توانست بر دشمن خبیث فائق آید.
* قدس شریف و همه فلسطین متعلق به مردم آن است و به آنان برخواهد گشت ان‌شاءالله.

* در قضیه فلسطین همه دولت‌ها و ملت‌های مسلمان دارای مسئولیت هستند، ولی محور مجاهدت،‌ خود فلسطینی‌ها هستند که امروز در درون سرزمین و بیرون آن حدوداً ۱۴ میلیون نفر هستند و عزم واحد این جمع خواهد توانست کاری بزرگ انجام دهد.
* امروز وحدت بزرگ‌‌ترین سلاح فلسطینی‌ها است. دشمن وحدت فلسطین رژیم صهیونیستی و آمریکا و برخی دیگر قدرت‌ها هستند. امّا اگر از داخل خود سرزمین فلسطین وحدت‌شکنی نشود،‌ دشمن بیرونی نخواهد توانست کاری بکند.
* محور این وحدت باید جهاد داخلی و عدم اعتماد به دشمن باشد. دشمن اصلی فلسطین یعنی آمریکا و انگلیس و صهیونیست‌های خبیث را نباید تکیه‌گاه سیاست‌های فلسطینی قرارداد.

* صهیونیست‌ها چه در قدس چه در کرانه باختری چه در سرزمین‌های ۱۹۴۸ چه در اردوگاه‌ها همه یک واحد را تشکیل می‌دهند و باید راهبرد بهم پیوستگی را در پیش بگیرند.
* هر بخش باید از بخش‌های دیگر دفاع کند و به‌هنگام فشار بر آن‌ها از ابزارهای در اختیار خود استفاده کنند.
* امید به پیروزی امروز از همیشه بیشتر است. موازنه قوا به‌نفع فلسطینی‌ها به شدت تغییر کرده است.

* ارتش صیهونیستی که خود را ارتشی که هرگز شکست نمی‌خورد معرفی می‌کرد، امروز بعد از تجربه جنگ‌های ۳ روزه و ۲۲ روزه و ۸ روزه به ارتشی که هرگز رنگ پیروزی را نخواهد دید، تبدیل شده است.
* وضعیت سیاسی این رژیم،‌ ناگزیر از ۴ انتخابات در دو سال است و وضعیت امنیتی به‌طور پی‌درپی دچار شکست می‌شود و میل روزافزون یهودیان به مهاجرت معکوس مایه فضاحت آن رژیم پرمدعا شده است.
* تلاش پیگیر با کمک آمریکا برای عادی‌سازی‌ها با کمک چند کشور عربی خودبخود، نشانه‌ای برای ضعف آن‌هاست.

* ده‌ها سال پیش هم با مصر رابطه برقرار کرد. از آن روز تاکنون هم  این رژیم بسیار آسیب‌پذیرتر شده است. با این وصف آیا رابطه با چند کشور ضعیف و حقیر خواهد توانست به آن کمک کند.
* البته این حقایق نباید وظیفه سنگین دیگران را از یاد ببرد. علمای مسلمان و مسیحی باید عادی‌سازی را حرام شرعی اعلام کنند.
* در مقابل، روند نزولی رژیم اشغالگر و افزایش توانایی‌های جبهه مقاومت و افزایش قدرت دفاعی و نظامی، خودکفایی در ساخت سلاح‌های مؤثر و اعتمادبه نفس مجاهدان و خودآگاهی روزافزون جوانان و گسترش دایره مقاومت به سراسر کشور فلسطین و به بیرون آن و نیز خیزش اخیر در دفاع از مسجدالاقصی و انعکاس توامان مجاهدت و مظلومیت ملت فلسطین در افکار عمومی در بسیاری از نقاط جهان، بشارت دهنده آینده درخشان است.

* منطق مبارزه فلسطینی هم که از سوی جمهوری اسلامی در اسناد سازمان ملل به ثبت رسیده است،‌ منطقی جذاب است. مبارزان فلسطینی می‌توانند بر اساس این اسناد، یک همه‌پرسی از همه ساکنان اصلی و بومیان فلسطینی  مطرح کنند. این همه‌پرسی نظام سیاسی کشور را معین می‌کند و ساکنان اصلی از هر قوم و دین حتی از جمله آوارگان در آن شرکت خواهند کرد و آن نظام سیاسی آوارگان با برمی‌گرداند و سرنوشت بیگانگان سکنی‌گزیده را تعیین خواهد کرد. این بر اساس دموکراسی رایجی است که در دنیا پذیرفته شده و هیچ کس در مترقی بودن آن نمی‌تواند خدشه کند.
* مجاهدان فلسطینی مبارزه مشروع و اخلاقی خود را با رژیم صهیونیستی باید با قدرت ادامه دهند تا آن‌ها ناچار به قبول این مطالبه شوند.
* به نام خدا به جلو حرکت کنید و بدانید که وَ لَیَنصُرَنَّ‌ اللهُ مَن یَنصُرُه. والسلام علیک و رحمه‌الله و برکاته.

متن کامل نطق “رهبر معظم انقلاب” به این شرح است:

بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم
الحمد للّه ربّ‌ العالمین و الصّلاه‌ و السّلام علی سیّدنا محمّد خاتم النّبیّین و اشرف الخلق اجمعین و علی آله الطّیّبین الطّاهرین‌ و صحبه المنتجبین و من تبعهم باحسان الی یوم الدّین.

ماجرای فلسطین، همچنان مهم‌ترین و زنده‌ترین مسئله‌ی مشترک امّت اسلامی است. سیاستهای نظام سرمایه‌داری ظالم و سفّاک، دست یک ملّت را از خانه‌ی خود، از میهن و خاک آباء و اجدادی خود کوتاه کرده و در آن، رژیمی تروریست و مردمی بیگانه را نشانده است.

سُست‌تر و بی‌پایه‌تر از منطق پوشالی تأسیس رژیم صهیونیستی چیست؟ اروپایی‌ها بنا بر ادّعای خود، به یهودیان در سالهای جنگ جهانی دوّم ظلم کرده‌اند، پس باید با آواره کردن ملّتی در غرب آسیا و کشتارهای فجیع در آن کشور انتقام یهودیان را گرفت …! این منطقی است که دولتهای غربی با حمایت بی‌دریغ و دیوانه‌وار خود از رژیم صهیونیستی به آن تکیه کرده و بدین‌گونه، همه‌ی ادّعاهای دروغین خود در باب حقوق بشر و دموکراسی را تخطئه کرده‌اند. و این ماجرای خنده‌آور و گریه‌آور بیش از هفتاد سال است که ادامه دارد و هر از چندی برگ دیگری بر آن افزوده میشود.

صهیونیست‌ها فلسطین غصب‌شده را از روز اوّل به یک پایگاه تروریسم تبدیل کرده‌اند. اسرائیل نه یک کشور، که یک پادگان تروریستی علیه ملّت فلسطین و دیگر ملّتهای مسلمان است. مبارزه با این رژیم سفّاک، مبارزه با ظلم و مبارزه با تروریسم است؛ و این وظیفه‌ای همگانی است.

یک نکته‌ی قابل توجّه این است که اگر چه دولت غاصب در سال ۱۹۴۸ تأسیس شد ولی مقدّمات دست‌اندازی به این نقطه‌ی حسّاس از منطقه‌ی اسلامی، سالها پیش از آن آغاز شده بود. این سالها مقارن است با دخالت فعّال غرب در کشورهای اسلامی برای حاکم کردن سکولاریسم، و ناسیونالیسم افراطی و کور، و به قدرت رساندن دولتهای مستبد، و شیفته یا دست‌نشانده‌ی غرب. مطالعه‌ی حوادث آن سالها در ایران و ترکیه و کشورهای عربی غرب آسیا تا شمال آفریقا، این حقیقت تلخ را آشکار میکند که ضعف و تفرقه در امّت اسلامی، زمینه‌ساز فاجعه‌ی غصب فلسطین شد و این ضربه از سوی جهان استکبار بر امّت اسلامی وارد آمد.

این عبرت‌آموز است که در آن مقطع، هر دو اردوگاه سرمایه‌داری و کمونیسم با قارون‌های صهیونیست به هم‌افزایی رسیدند؛ انگلیس اصل توطئه را طرّاحی و پیگیری کرد، سرمایه‌داران صهیونیست اجرای آن را با پول و سلاح بر عهده گرفتند، و شوروی اوّلین دولتی بود که تأسیس دولت نامشروع را به رسمیّت شناخت و انبوه یهودیان را به آنجا اعزام کرد. رژیم غاصب، محصول آن وضعیّت در جهان اسلام از سویی، و این توطئه و تهاجم و تجاوز اروپایی از سوی دیگر بود.

امروز دیگر وضع جهان، مانند آن روز نیست؛ ما باید این حقیقت را همواره در نظر داشته باشیم. امروز موازنه‌ی قوا به نفع دنیای اسلام تغییر یافته است. حوادث گوناگون سیاسی و اجتماعی در اروپا و آمریکا، ضعفها و اختلالات عمیق ساختاری و مدیریّتی و اخلاقی غربی‌ها را در برابر جهانیان عریان کرد. قضایای انتخابات در آمریکا و آزمون بشدّت رسوای مدیران پُرمدّعا و متکبّر آن، و نیز مواجهه‌ی یک‌ساله‌ی ناموفّق با کرونای همه‌گیر در آمریکا و اروپا و حواشی شرم‌آور آن، و آشفتگی‌های سیاسی و اجتماعی اخیر در مهم‌ترین کشورهای اروپایی، همه نشانه‌ی سیر نزولی و افولی اردوگاه غرب است.
در سوی دیگر، رشد نیروهای مقاومت در حسّاس‌ترین مناطق اسلامی، رشد توانایی‌های دفاعی و هجومی آنان، رشد خودآگاهی و انگیزه و امید در ملّتهای مسلمان، رشد گرایش به شعارهای اسلامی و قرآنی، رشد علمی، رشد استقلال‌طلبی و خوداتّکائی در ملّتها، نشانه‌های مبارکی است که آینده‌ی بهتر را نوید می‌دهد.

در این آینده‌ی مبارک، باید هم‌افزایی کشورهای مسلمان، یک هدف عمده و اساسی باشد، و این چندان دور از دسترس به‌ نظر نمیرسد. محور این هم‌افزایی، قضیّه‌ی فلسطین به‌ معنی همه‌ی کشور، و سرنوشت قدس شریف است. این همان حقیقتی است که دل نورانی امام خمینی عظیم (رحمه‌ اللّه‌ علیه) را به اعلام روز جهانی قدس در آخرین جمعه‌ی ماه رمضان هدایت کرد. هم‌افزایی مسلمین بر محور قدس شریف، کابوس دشمن صهیونیست و حامیان آمریکایی و اروپایی آن است. طرح ناکام «معامله‌ی قرن» و سپس تلاش برای عادی‌سازی روابط چند دولت ضعیف عربی با رژیم غاصب، تلاشهای مذبوحانه برای فرار از آن کابوس است.
من قاطعانه می‌گویم: این تلاشها به جایی نخواهد رسید؛ حرکت نزولی و رو به زوالِ رژیم دشمن صهیونیستی آغاز شده و وقفه نخواهد داشت.

دو عامل مهم، تعیین‌کننده‌ی آینده است: اوّل ـ و مهم‌تر ـ تداوم مقاومت در داخل سرزمین‌های فلسطین و تقویت خطّ جهاد و شهادت، و دوّم، حمایت جهانی دولتها و ملّتهای مسلمان در سراسر جهان از مجاهدان فلسطینی.
همه دولتمردان، روشنفکران، عالمان دینی، احزاب و گروه‌ها، جوانان غیور و دیگر قشرها باید جایگاه خود در این حرکت سراسری را بیابیم و نقش ایفا کنیم. این است آن چیزی که کید دشمن را باطل میکند و برای این وعده‌ی الهی: اَم یُ‌ریدونَ کَیدًا فَالَّذینَ کَـفَروا هُمُ ال‌مَکیدون،  مصداقی آخرالزّمانی به وجود می‌آورد؛ وَ اللهُ غالِبٌـ عَلیًّ اَمرِه؛ وَلـّْکِنَّ اَکـثَرَ  النّاسِ لا یَعـلَمونَ.

والسلام علیکم و رحمه الله برکاته

مایلم اندکی با جوانان عرب به زبان خود آنان سخن بگویم:

ترجمه خطبه عربی

بسم‌اﷲالرّحمن‌الرّحیم
سلام بر همه‌ی آزادگان عرب، بویژه جوانان، و سلام به مردم مقاوم فلسطین و قدس و مُرابطون در مسجدالاقصیٰ.
سلام بر شهدای مقاومت و خِیل عظیم مجاهدانی که در این راه جان خود را تقدیم کرده‌اند؛ بویژه شهید شیخ احمد یاسین و شهید سیّدعباس موسوی، و شهید فتحی‌شقاقی و شهید عماد مغنیه و شهید عبدالعزیز رنتیسی و شهید ابومهدی المهندس و سرانجام چهره‌ی برجسته‌ی شهیدان مقاومت، شهید قاسم سلیمانی که هر یک پس از حیات پُربار و پُربرکت، با شهادت خود نیز تاثیرات مهمّی در محیط مقاومت بر جا گذاشتند.

مجاهدت فلسطینیان و خون پاک شهیدان مقاومت، توانسته است این پرچم مبارک را برافراشته نگه‌ دارد و قدرت درونی جهاد فلسطینی را صدها برابر کند؛ جوان فلسطینی یک روز با پرتاب سنگ از خود دفاع میکرد و امروز با پرتاب موشکِ نقطه‌زن به دشمن پاسخ میدهد.

فلسطین و قدس در قرآن مجید، «سرزمین مقدّس» نامیده شده است؛ دَه‌ها سال است که این سرزمین پاک در اشغال ناپاک‌ترین و خبیث‌ترین آحاد بشر است؛ شیاطینی که انسانهای شریف را به خاک و خون میکشند و آنگاه با وقاحت به آن اعتراف میکنند. نژادپرستانی که در بیش از هفتاد سال، صاحبان سرزمین را با قتل و غارت و حبس و شکنجه معذّب ساخته‌اند، ولی بحمداﷲ نتوانسته‌اند اراده‌ی آنها را مقهور کنند.

فلسطین زنده است و به جهاد ادامه میدهد و به کمک خدا سرانجام خواهد توانست بر دشمن خبیث فائق آید. قدس شریف و همه‌ی فلسطین متعلّق به مردم آن است و به آنان بر خواهد گشت، ان‌شاءاﷲ؛ «و این [کار] بر خدا دشوار نیست». در قضیّه‌ی فلسطین همه‌ی دولتها و ملّتهای مسلمان، دارای وظیفه و مسئولیّتند، ولی محور مجاهدت خود فلسطینیانند که امروز در درون سرزمین و بیرون آن حدود چهارده میلیون نفرند. وحدت و عزم واحد این جمع خواهد توانست کاری بزرگ صورت دهد. امروز وحدت، بزرگ‌ترین سلاح فلسطینی‌ها است.

دشمنان وحدت فلسطینی، رژیم صهیونیستی و آمریکا و برخی قدرتهای سیاسی دیگرند، امّا اگر از درون خود جامعه‌ی فلسطینی وحدت‌شکنی نشود، دشمنان بیرونی نخواهند توانست کاری بکنند. محور این وحدت باید جهاد داخلی و عدم اعتماد به دشمنان باشد. دشمن اصلی فلسطینیان، یعنی آمریکا و انگلیس و صهیونیست‌های خبیث را نباید تکیه‌گاه سیاستهای فلسطینی قرار داد.

فلسطینی‌ها چه در غزه، چه در قدس و کرانه‌ی باختری، چه در سرزمین‌های ۱۹۴۸ و حتّی چه در اردوگاه‌ها همه یک واحد را تشکیل میدهند و باید راهبرد به هم پیوستگی را در پیش بگیرند؛ هر بخش باید از بخشهای دیگر دفاع کند و به هنگام فشار بر آنها از ابزارهای در اختیار خود استفاده کند.

امید به پیروزی، امروز از همیشه بیشتر است؛ موازنه‌ی قوا به نفع فلسطینی‌ها بشدّت تغییر کرده است؛ دشمن صهیونیست سال به سال ضعیف‌تر شده است؛ ارتشش که خود را «ارتشی که هرگز شکست نمیخورد» معرّفی میکرد، امروز پس از تجربه‌ی [جنگ] ۳۳ روزه در لبنان و تجربه‌ی [جنگهای] ۲۲ روزه و ۸ روزه در غزّه، به ارتشی که «رنگ پیروزی را نخواهد دید» تبدیل شده است. وضعیّت سیاسی آن، که ناگزیر از چهار انتخابات در دو سال است، و وضعیت امنیّت آن، که به طور پی‌درپی دچار شکست میشود، و میل روزافزون یهودیان به مهاجرت معکوس، مایه‌ی فضاحت آن رژیم پُرمدّعا شده است. تلاش پیگیر با کمک آمریکا برای عادی‌سازی با چند کشور عربی، خود نشانه‌ی دیگری از ضعف آن رژیم است؛ و البتّه این هم کمکی به او نخواهد کرد. دَه‌ها سال پیش از این با مصر رابطه برقرار کرد؛ از آن روز تاکنون رژیم صهیونیستی بسیار آسیب‌پذیرتر و ضعیف‌تر شده است؛ با این وصف، آیا رابطه با چند کشور ضعیف و حقیر خواهد توانست به او کمک کند؟ البتّه آن کشورها هم از این رابطه بهره نخواهند برد؛ دشمن صهیونی در مال یا خاک آنها تصرّف خواهد کرد و فساد و ناامنی را در [میان] آنها گسترش خواهد داد.

البتّه این حقایق نباید وظیفه‌ی سنگین دیگران در قبال این حرکت را از یاد ببرد؛ علمای مسلمان و مسیحی باید عادی‌سازی را حرام شرعی اعلام کنند و روشنفکران و آزادگان، نتایج این خیانت را که خنجری از پشت به فلسطین است برای همه تشریح نمایند.

در نقطه‌ی مقابلِ روند نزولی رژیم، افزایش توانایی‌های جبهه‌ی مقاومت، بشارتِ آینده‌ی درخشان است: افزایش قدرت دفاعی و نظامی، خودکفایی در ساخت سلاحهای مؤثّر، اعتماد به نفس مجاهدان، خودآگاهی روزافزون جوانان، گسترش دایره‌ی مقاومت به سراسر کشور فلسطین و به بیرون از آن، خیزش اخیر جوانان در دفاع از مسجدالاقصی، و انعکاس توأمانِ مجاهدت و مظلومیّت ملّت فلسطین در افکار عمومیِ بسیاری از مناطق جهان.

منطق مبارزه‌ی فلسطینی هم که از سوی جمهوری اسلامی در اسناد سازمان ملل به ثبت رسیده، منطقی مترقّی و جذّاب است؛ مبارزان فلسطینی میتوانند یک همه‌پرسی از همه‌ی ساکنان اصلی فلسطین را مطرح کنند. این همه‌پرسی، نظام سیاسی کشور را معیّن میکند و ساکنان اصلی از هر قوم و دین، از جمله آوارگان فلسطینی در آن شرکت خواهند کرد؛ آن نظام سیاسی، آوارگان را به داخل برمیگرداند و سرنوشت بیگانگان سُکنیٰ‌گزیده را تعیین میکند.

این مطالبه بر مبنای دموکراسی رایجی است که در دنیا پذیرفته شده و هیچ کس در مترقّی بودن آن نمیتواند خدشه کند. مجاهدان فلسطینی، مبارزه‌ی مشروع و اخلاقی خود با رژیم غاصب را باید به قدری ادامه دهند که ناچار به قبول این مطالبه شود.
به نام خدا به جلو حرکت کنید و بدانید که «قطعاً خدا به کسى که [دین] او را یارى می‌کند، یارى می‌دهد».

والسّلام‌علیکم‌ورحمه‌اللّه

/انتهای پیام

/۸دی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.