کد خبر : 5240
تاریخ انتشار : جمعه 5 نوامبر 2021 - 15:19

آزمون سرنوشت ساز شورای شهرشفت

آزمون سرنوشت ساز شورای شهرشفت

به گزارش خبرنگار بهجت خبر، از زمان روی کار آمدن شورای دوره ششم شهرستان شفت و انتخاب سرپرست شهرداری مدت بسیاری گذشته است.علت تاخیر در انتخاب شهردار شفت چیست؟ در این مدت مطابق آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار، شورای شهر باید اقدام به انتخاب شهردار می کرد اما باتوجه به تأخیر در

به گزارش خبرنگار بهجت خبر، از زمان روی کار آمدن شورای دوره ششم شهرستان شفت و انتخاب سرپرست شهرداری مدت بسیاری گذشته است.علت تاخیر در انتخاب شهردار شفت چیست؟ در این مدت مطابق آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار، شورای شهر باید اقدام به انتخاب شهردار می کرد اما باتوجه به تأخیر در این کار آیا مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها در گیلان و فرماندار شهرستان شفت چه اقداماتی در این زمینه داشته اند؟ ایا مسئولین مربوطه در راس شهرستان اقدام
و توجه ای به ابلاغ روند قانونی و نامه تذکر به شرح مفاد زیر را به دست شورای شهر رسانده اند؟
“باتاکید قانون گذار به ماده یک آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار در زمینه لزوم انتخاب شهردار در بازه زمانی حداکثر یک ماه پس از رسمیت یافتن شورا ترتیبی اتخاذ شود تا در نخستین نشست و به قید فوریت نسبت به انتخاب شهردار واجد شرایط مطابق آیین نامه اقدام شود. و بدیهی است در صورتی که به موقع اقدام نشود مطابق ماده ۹۲ قانون شوراها در زمره قصور در انجام وظایف شورایی محسوب و منجر به طرح پرونده برای اعضای شورا در هیئت حل اختلاف خواهد بود.”
این در حالی است که از زمان شروع به کار دوره ششم شورای اسلامی شفت بیش از ۳ ماه می گذرد و اقدامی از جانب مسئولان پایه شهرستان رسانه ای نشده و درنهایت به موجب شفاف سازی فقط یک نفر از اعضا شورای اسلامی از نابسامانی وضع موجود درشفت تحت عنوان”مردم نامحرم نیستند واقعیت را بگویید” شده است تا این لحظه در شورای شهر چه اتفاقاتی رخ داده است و در راستای چرایی تاخیر انتصاب شهردار، رئیس شورا و هم سخنگوی شورای شهر چه اقدامی کرده اند؟
با این وصف باید منتظر ماند و دید شورای شهر شفت با وجود حواشی و انتقادات فراوانی که هست آیا در انتخاب شهردار با در نظر گرفتن معیارهای لازم موفق عمل می کند؟ 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.