کد خبر : 5268
تاریخ انتشار : یکشنبه 21 نوامبر 2021 - 20:38

نشست هم اندیشی و تعامل نیروی انتظامی با اصحاب رسانه در شفت برگزار شد؛

رسانه ها در تامین امنیت روانی جامعه تاثیر زیادی دارند

رسانه ها در تامین امنیت روانی جامعه تاثیر زیادی دارند

به گزارش بهجت خبر؛ سرهنگ محمد پارسا جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان شفت در نشست هم اندیشی ، ادامه همکاری و تعامل با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به نقش و مسئولیت رسانه ها در مقابله با رسانه هایی که خبر ناصحیح را منتشر می کنند، گفت: در جریان انتخابات امسال تحرکات و

به گزارش بهجت خبر؛ سرهنگ محمد پارسا جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان شفت در نشست هم اندیشی ، ادامه همکاری و تعامل با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به نقش و مسئولیت رسانه ها در مقابله با رسانه هایی که خبر ناصحیح را منتشر می کنند، گفت: در جریان انتخابات امسال تحرکات و دسیسه های دشمنان در حوزه رسانه بسیار افزایش یافت که خبرنگاران به جهت وظیفه خطیر آگاهی بخشی که داشتند در خط مقدم این دفاع بودند.
وی همچنین به نقش رسانه ها در تولید و ارتقای امنیت جامعه، نظم و آرامش عمومی اشاره و بیان کرد: امنیت و آرامش مردم به عنوان مهمترین مطالبه مردم است که رسانه ها در کنار سربازان پرافتخار انتظامی در این عرصه نیز آرامش بخش هستند و در تامین امنیت روانی جامعه تاثیر بسیار زیادی دارند.

سرهنگ پارسا ادامه داد: همراهی، همدلی و همزبانی خبرنگاران در کنار نیروهای انتظامی موجب شده که با وجود فتنه و دسیسه های دشمنان، امنیت روانی و آرامش مردم و جامعه حفظ شود.

در ادامه این هم اندیشی معاونت فرماندهی انتظامی شهرستان شفت در ادامه گفت : گاهی اتفاقاتی که در جامعه رخ می دهد  بعضا تلخ هستند که نحوه انعکاس آنها و برداشت صحیح از آنها خیلی مهم است.
وی اضافه کرد: بارها مشاهده شده خود آن واقعه و حادثه در هر حوزه ای با هنرمندی خبرنگاران به عنوان مظهر اقتدار، آموزش و اطلاع رسانی صحیح مطرح شده است.

سعید باقری با بیان اینکه با توجه به فضای مجازی موجود در فضای رسانه کشور و حجم پراکندگی اخبار ضروری است که اخبار از یک منبع موثق و مورد اطمینان تهیه شود تا مخاطب بتواند در بمباران اطلاعاتی رسانه های داخل و خارج کشور ضمن اطلاع از خبر درست از لحاظ روانی نیز در آرامش باشد.
بدین دلیل فضای سایبری مالک اشتر تهیه و تدوین شده که اخبار مورد اطمینان را در اختیار مخاطب قرار دهد.
باقری در پایان افزود:حق مخاطب ما برخورداری از اخبار صحیح در فضایی امن است که در فضای سابیری مالک اشتر به این مورد بطور خاص توجه شده ست.

آسیه جمالی گشتی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.