کد خبر : 5423
تاریخ انتشار : یکشنبه 13 مارس 2022 - 17:00

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان:

فرصت های زیادی برای کارآفرینی درکشاورزی و دامپروری نهفته است

فرصت های زیادی برای کارآفرینی درکشاورزی و دامپروری نهفته است
کارآفرینی کشاورزی بایستی فرصت شناس بوده و نیازهای مشتری را به درستی شناسایی نماید و سپس استراتژی لازم در جهت برآوردن این نیازها طراحی و اجرا نماید.

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس عباس محب خواه دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در گفتگو با خبرنگار ما در زمینه کارآفرینی در بخش کشاورزی گفت: کارآفرین کسی است که توان راه اندازی یک کسب و کار را داشته باشد. بر این اساس کارآفرینی هنری برای شروع یک کسب و کار شخصی است. با این تعریف چون کشاورزی و اشتغال در آن در نگاه اول علاوه بر عدم نیاز به سرمایه هنگفت، تخصص ویژه ای را نمی طلبد، اشتغال در آن به راحتی انجام می پذیرد. اما آنچه که مسلم است برای کارآفرین بودن باید یک کار متهورانه انجام گیرد تا ارزش خلق شود.
مدیر شرکت چایسازی حشمت گشت در ادامه اظهار کرد: کارآفرینی در کشاورزی از نظر اصول و بنیاد با بخش های دیگر مثل خدمات و صنعت تفاوت چندانی ندارد. اما کارآفرینی در بخش کشاورزی به شرایط و ویژگی های اقتصادی، وضعیت زمین مورد کشاورزی و نوع محصول بستگی دارد. اما در کشورهای در حال توسعه با وجود زمین به عنوان یک منبع غنی به دلیل فاصله زیاد بین بخش کشاورزی و صنعت، کشاورزان ضعیف ترین عامل تولید بوده و فاقد توانمندی لازم برای ایفای نقش یک کارآفرین پویا هستند.
این کارآفرین برتر کشوری افزود: امروزه تغییرات زیادی صورت گرفته در بازار که اولاً آن را به بازاری جهانی تبدیل کرده است، ثانیاً کشاورزی تجاری مبتنی بربازار باعث شده تا ضرورت کارآفرینی در کشاورزی پیش از پیش نمایان گردد. کارآفرینی کشاورزی بایستی فرصت شناس بوده و نیازهای مشتری را به درستی شناسایی نماید و سپس استراتژی لازم در جهت برآوردن این نیازها طراحی و اجرا نماید.
محب خواه با اشاره به موانع اجرایی کارآفرینی در بخش کشاورزی تاکید کرد: موانع اجرایی کارآفرینی در بخش کشاورزی به طور کلی در چند دسته مشخص می شوند که عبارتند از موانع اقتصادی، مشکلات زیر ساختی، مشکلات فنی و مدیریتی و چالش های ترویجی و آموزشی که متصدیان امر باید برای رفع هر یک از موانع فوق با برنامه ریزی راهبردی مثمر ثمر واقع شوند.
دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در پایان خاطر نشان کرد: قطعا فرصت های زیادی در تولید چای، برنج، ابریشم و دیگر بخش های کشاورزی و دامپروری برای سرمایه گذاری و کارآفرینی نهفته است که باید مورد توجه مسئولان کشاورزی کشور قرار بگیرد.

انتهای پیام

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.