شماره : 6028
7 / 9 / 2023 - 13:00

ترس از گاو و سقوط مرگبار در رودخانه!

به گزارش بهجت خبر؛ در پی انتشار خبری مبنی بر سقوط یک نوجوان در رودخانه ی گشت رودخان پیگیر چرایی و چگونگی این رخداد شدیم. ولی آینده بین جوان گشت رودخانی که ناجی نوجوان میهمان بود به خبرنگار ما گفت :چندروز قبل در منطقه گرداولس مهمان یکی از بستگان بودم. در حاشیه رودخانه مسافران زیادی

به گزارش بهجت خبر؛ در پی انتشار خبری مبنی بر سقوط یک نوجوان در رودخانه ی گشت رودخان پیگیر چرایی و چگونگی این رخداد شدیم.

ولی آینده بین جوان گشت رودخانی که ناجی نوجوان میهمان بود به خبرنگار ما گفت :چندروز قبل در منطقه گرداولس مهمان یکی از بستگان بودم. در حاشیه رودخانه مسافران زیادی اتراق کرده بودند. در بین آنها زنی کنار فرزندانش نشسته بود، در همان لحظه گاوی به سمت رودخانه رفت تا آب بخورد. این خانواده از ترس گاو از جا برخاستند و هر کدام به سمتی دویدند! فرزند بزرگ از ترس به سمت رود رفت و متاسفانه به داخل رودخانه سقوط کرد. من که از دور شاهد حادثه بودم به سرعت خود را داخل رودخانه انداختم‌.

او گفت: با توجه به بارندگی اخیر و عمق بالای ۳ و نیم متری، آب با موج و شتاب بالایی در حرکت بود و امکان پیدا کردن این نوجوان مقدور نبود. در آن لحظه به عمق رودخانه رسیدم، زیر آب را با دقت گشتم اما او را پیدا نکردم. غافل از آنکه آب این کودک را با خود برده و در نقطه ای دورتر این نوجوان ۱۴ ساله را زیر بوته های ته رود چسبانده بود. با یاری خدا و تمام قوا این بچه را از چنگ سنگ ها و ریشه های زیر آب بیرون کشیدم و تحویل والدینش دادم.

ولی آینده بین در پاسخ به سوال ما که آیا کسی برای کمک به یاری تان شتافت گفت: هیچکس جرات نکرد وارد آب شود همه متحیر بودند چون شتاب و شیب آب بالا بود و کسی در آن شرایط جرات پریدن به داخل آب را نداشت. حکمتی بود که من آنجا باشم تا بتوانم جان انسانی را نجات دهم. این حادثه می توانست منجر به مرگ شود اما خدا آن روز مرابه آن مهمانی فرا خواند تامن وسیله ی نجات جان یک انسان باشم.

آینده بین به اهالی گشت رودخان، مسافران و گردشگران توصیه کرد: که هنگام بارندگی از نشستن در حاشیه و بستر رودخانه خودداری کنند چرا که طغیان رودخانه و وجود سنگ های بزرگ رود می تواند موجب خسارات جبران ناپذیر  جانی شود.

آسیه جمالی گشتی

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 6028 توسط modir و در روز پنج‌شنبه 7 سپتامبر 2023 ساعت 13:00:35
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 6023
7 / 9 / 2023 - 12:53

شهردار ماکلوان:؛

نصب پل شیشه ای و سورتمه ایده مناسبی برای بام سبز شهر ماکلوان است

به گزارش بهجت خبر؛ محقق دوست شهردار ماکلوان در نشستی خبری با خبرنگاران گفت: طی دو سالی که به طور رسمی عنوان شهردار را اخذ کردم، با بدهی های سنواتی مواجه شدیم که شامل فرسودگی ناوگان خدمات رسان می شد که بخش اعظمی از این بدهی را پرداخت نمودیم. در بحث ایجاد نشاط و رفاه

به گزارش بهجت خبر؛ محقق دوست شهردار ماکلوان در نشستی خبری با خبرنگاران گفت: طی دو سالی که به طور رسمی عنوان شهردار را اخذ کردم، با بدهی های سنواتی مواجه شدیم که شامل فرسودگی ناوگان خدمات رسان می شد که بخش اعظمی از این بدهی را پرداخت نمودیم.

در بحث ایجاد نشاط و رفاه در اعیاد فطر و نیمه شعبان برگزاری دو جشن در پارک شهر داشتیم.همچنین در ایام نوروز برپایی نمایشگاه صنایع دستی و مواد غذایی که شامل ۱۰ غرفه بود به حمایت از بانوان و ایجاد اشتغال در ورودی شهر داشتیم که مورد اقبال گردشگران قرار گرفت.

محقق دوست در خصوص برنامه های پیش رو گفت ؛ بلوار ولایت که در مسیر است فاز نهایی آن به طول ۲ کیلومتر جهت احداث در دستور کار داریم. که در صدد آن هستیم که در ایام دهه فجر ترجیحا ۲۲ بهمن افتتاح کنیم.
سنگفرش کردن بازار سنتی حدود ۵۰۰  متر اولویت بعدی در کار است.
ایجاد دیواره حفاظتی بطول یک کیلومتر که هزینه ای بالغ بر ۱۲ میلیارد تخمین زده شده در دستور کار است.همچنین کاهش حریم مسیر بلوار اصلی شهر پس از ۱۰ سال

کاهش ۵۰ درصدی پسماند در شهر ؛ با همیاری مردم منطقه و نهادینه شدن فرهنگ تفکیک از مبدا تولید روزانه ۳ تن زباله در این شهر به روزانه یک و نیم تن رسیده است.

محقق دوست در ادامه افزود ؛ مشکلات آب و برق در شهر ماکلوان مبتلا به همه شهرستان است و شهرداری ماکلوان پیگیر مشکلات و رفع آن برای شهروندان از طریق پیگیری از دستگاه های اجرایی است.

وی ادامه داد : شهر ماکلوان ۴۳۰ هکتار است که ۶۳ هکتار آن منابع طبیعی است و باید به راه و شهرسازی واگذار شود.

حیدر ثریا محقق دوست به ایجاد چمن مصنوعی در ماکلوان اشاره کرد و افزود ؛ چمن مصنوعی در خیابان حضرت علی اصغر پس از دیواره گذاری در دستور کار است.وی افزود ؛ طی دو سیل اخیر خیابان فوق بطور کامل تخریب گردید که با همکاری اداره های راهداری و منابع آب بازسازی شد.

شهردار ماکلوان ضمن تاکید بر مستعد بودن بام سبز و ایجاد اشتغال برای شهروندان گفت ؛ بام سبز ماکلوان یک منطقه مستعد جهت ایجاد اشتغال است و مالکیت آن در دست راه و شهرسازی با کاربری پارک می باشد.از استاندار محترم درخواست دارم این بام ۵ و نیم هکتاری را در اختیار شهرداری ماکلوان قرار دهد تا بطور معمول امکانات اولیه آن ایجاد گردد و در مراحل بعدی نیز سرمایه گذاری انجام شده تا پل شیشه ای، سورتمه و اماکن تفریحی گردشگری سالم در آن احداث شود.

همچنین پروژه آسفالت در هفته دولت که حدود ۵ کیلومتر راه بود با هزینه ای بالغ بر ۱۲ و نیم میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

محقق دوست در پایان گفت ؛نصب پل شیشه ای و سورتمه ایده مناسبی برای بام سبز شهر ماکلوان است.

انتهای پیام

آسیه جمالی گشتی

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 6023 توسط modir و در روز ساعت 12:53:13
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 6014
20 / 8 / 2023 - 0:05

کاش هر شهری یک عمارت حاجیه بنی داشت

به گزارش بهجت خبر؛ وارد عمارت که می شوی باید کلاهت را محکم نگه داری، مبادا از سرت بیفتد. از کوچه و سنگفرش های قشنگ آن تا درب ورودی  بی نظیرش، محوطه اش را که دیگر نگویم برایتان… ورود که کردی متحیر می شوی، انتخاب برایت دشوار می شود،کجا بنشینی؟ توی حیاط یا داخل سالن

به گزارش بهجت خبر؛ وارد عمارت که می شوی باید کلاهت را محکم نگه داری، مبادا از سرت بیفتد.

از کوچه و سنگفرش های قشنگ آن تا درب ورودی  بی نظیرش، محوطه اش را که دیگر نگویم برایتان…

ورود که کردی متحیر می شوی، انتخاب برایت دشوار می شود،کجا بنشینی؟ توی حیاط یا داخل سالن پذیرایی و مهمانی؟ راهروی کناری یا سکوی زیر پنجره رنگارنگ؟!
از چهچه پرندگانی که در گوشه دیوار زیبایی صدایشان را به رخ می کشند، تا گلدانهای پرگل و رنگارنگ که عطرشان مشامت را پر می کنند، از عطر برنج دم کشیده گیلان که شمه ات را قلقلک می دهند تا بوی غذای محلی که با دستان ماهرترین آشپز شهر طبخ شده است، همه و همه آدمی را یک‌تنه سوق می دهد از کنار عمارت دست خالی عبور نکنی!
به هر طرف که بنگری یک اتاق با کلکسیونی از انواع لوازم خانه مانند سماور، قوری و کتری، دوربین عکاسی، استکان، نعلبکی، صفحه گرامافون حتی گواهینامه یک دوچرخه که قدمتی بالای صد ساله دارند و صدها جنس از لوازم خانه نظرت را جلب می کنند.


عمارت حاجیه بنی را نمی توان نوشت، باید دید. کاش هر شهری یک عمارت حاجیه بنی داشت.

مدیریت عمارت حاجیه بنی در یک نشست خبری از تعدادی از خبرنگاران شهرستان فومن تجلیل کرد.

حاجیه بنی کیست؟
حاجیه بنی مقیمی (ادهم) یکی از مالکین خوشنام و بانوی خیّر شهر در زمان خود بوده است. عمارت حاجیه بنی متعلق به ایشان بوده که به عنوان خانه مسکونی و اربابی به مدت ۲ سال از آن استفاده نموده است. این عمارت اولین خانه آجری در شهرفومن است.
در آن زمان به علت مشکلات مردم از نظر حقوقی که باید به مرکز استان مراجعه می کردند، حاجیه بنی تصمیم بر آن داشت تا جهت رفاه حال مردم ساختمان را در اختیار عدلیه (دادگستری) به مدت ۴۰ سال اجاره دهد. این عدلیه اولین عدلیه غرب گیلان بود. پس از آن حدود ۲۰ سال به اداره ثبت اسناد و املاک اجاره داده و به مدت ۲ دوره در اختیار یکی از نمایندگان وقت قرار گرفت.


سپس اولین مدرسه غیرانتفاعی دخترانه (راهنمایی نیکو)  به مدت ۲۰ سال در این مکان دایر گردید.
پس از آن توسط فرزند برادرزاده اش که فرزند خوانده اش بود(مرحومه اکرم ادهم فومنی) به نام مریم پوریحیی زاده فومنی با کمک همسر و فرزندش بازسازی شد تا با کوله باری از خاطرات خوب و خوش برای بازدیدکنندگان در شهر به یادگار بماند.
در نشست خبری خانم مریم پوریحیی زاده مدیریت عمارت در جمع خبرنگاران گفت: با تمام فراز و نشیب ها در حفظ عمارت کوشا هستیم.

وی با بیان اینکه در این عمارت خدمات فرهنگی ارزنده ای به مشتریان ارائه می شود، گفت: یکی از مهم ترین مسائلی که در اینجا به آن پرداخته می شود ایجاد اشتغال و کارآفرینی برای مردم است.
جوانانی که در این مکان مشغول به کارند فرصت اندیشیدن به عملی غیر از کار ندارند و این مهم برای ما مایه افتخار است که توانستیم جوانان را از بزهکاری و عمل های ناشایست دور کنیم.

زمانی که یک جوان از دستمایه خود با ذوق خرید می کند(البسه و لوازم دیگر را با دستمزد خود تهیه می کند) ما این ذوق را پرثمرترین و ارزشمندترین عمل در این عمارت می دانیم و به غیرت خود می بالیم.
خانم یحیی زاده در ادامه تصریح کرد: در طی این ۳ سال از تاسیس عمارت برای عده ای سکوی پرتاب بوده ایم. چرا که آنها ظرفیت و هنرشان را همین جا کشف کردند و این کشف توانمندی ها عامل اصلی پیشرفت شان بوده است. یعنی عمارت حاجیه بنی پله ای برای موفقیت های آنها بوده است و این موجب رضایتمندی و خوشحالی ماست.
مدیر عمارت حاجیه بنی در شهرستان فومن زمانی در این مکان تدریس می کرد و دانش آموختگان زیادی را پرورش می داد.

ایشان به موفقیت های شاگردانش اشاره کرد و افزود: دانش آموزانی که در مدرسه نیکو تحصیل کرده اند اکنون با عناوین مختلف در شهر زندگی می کنند و هر کدام دارای مهارت های مختلفی هستند که بنده به آنها افتخار می کنم.

وی در ادامه گفتگو به جذب توریست و گردشگر اشاره کرد و گفت: گردشگران به دنبال مکانی مناسب برای بهره بردن از سفر، عمارت حاجیه بنی را مورد عنایت قرار می دهند.
اینجا برای آنها مناسب ترین مکان است. عمارت حاجیه بنی کاملا سنتی است. تهیه و طبخ غذاهای محلی با خرید محصولات مردم این شهر شامل برنج، دوغ _کره محلی و دیگر خوراکی ها که حاصل دسترنج مردم نجیب شهر و روستاهای ماست انتخاب و ایده خوبی برای پذیرایی از مهمانان عمارت است.
در این مجموعه برای همه گروه های سنی کلاس های آموزشی با اساتید مجرب و برجسته تشکیل داده ایم.
این کلاس ها بطور روال در تمامی فصل ها دایر است. کافه کتاب فرهنگی هم مورد اقبال خوبی قرار گرفته است.

اکبری مدیریت عمارت حاجیه بنی ضمن تبریک به مناسبت روز خبرنگار به اصحاب رسانه و خبر، یاد شهدای رسانه  به ویژه شهید صارمی را گرامی داشت و رسانه را بعنوان یکی از ارکان دموکراسی و بسیار اثرگذار در روح و روان آدمی دانست و به قلم و آنچه می نویسد اشاره کرد.

ایشان به مقام خبرنگار ارج نهاد و گفت: شما آنقدر ارزشمند و بزرگید که کلمات در وصف شما عاجز است. شما خود را از مردم دانسته و دغدغه های آنها را انعکاس می دهید. کار شما با هیچ عمل دیگری قابل قیاس نیست.
اکبری در ادامه در وصف هدف و عملکرد عمارت حاجیه بنی گفت: این عمارت از بدو تاسیس به کارهای فرهنگی و هنری طلیعه دار فرهنگ سازی فرهنگ اسلامی و اصیل ایرانی است.
وی به اهالی مطالعه و فرهنگ مژده داد بزودی دو اثر در قالب دو کتاب ارزشمند از عمارت رونمایی خواهد شد.
اکبری، حاجیه بنی را یکی از بانوان خیر و نیکوکار در یک قرن قبل معرفی کرد: این بانوی خیر اولین مدرسه پسرانه دوره دبیرستان به نام امیرکبیر را در محله شهر بیجار در ملک شخصی خود احداث نمود. همچنین در آن ملک اولین زمین فوتبال و ژاندارمری شهر اهدا می نماید. به خانواده های بی بضاعت حدودا ۲۰۰ خانوار اسکان دائم داده است.
ساخت مسجد شپول کنار، کانال آبرسانی مزارع، ساخت مسجد مهدیه شهر فومن، همچنین مشارکت در مرمت و بازسازی مساجد شهر بالامحله، پیرجلودار، جامع و سقاخانه از دیگر خدمات این بانوی ارجمند است.

از دیگر آثار فاخر او تشکیل کلاس ها و جلسات قرآنی با کمک روحانی حاج محمدعلی انشائی در منزل شخصی اش برای بانوان بوده که این کلاس ها اکنون پابرجاست.
در این عمارت سعی نمودیم کلاس های متنوع فرهنگی شامل نقاشی، خوشنویسی و … برگزار نمائیم.
حامی تیم فوتسال شهر بودیم و اکنون پس از ۶ سال فوتسال فومن با حمایت ها و پشتیبانی های ما مقابل تیم صومعه سرا به مقام قهرمانی دست یافت. و ما افتخار بر آن داریم که حامی دیگر رشته های ورزشی باشیم.
به فرموده رهبر انقلاب نگاه ما به ورزش باید نگاه فرهنگی باشد و در این عرصه پیشقدم باشیم. چرا که کار فرهنگی سبب آگاهی و روشنفکری مردم می گردد و هر چقدر آگاهی مردم بالاتر رود تعاملات اجتماعی مردم بیشتر و بهترخواهد شد.

به لطف خدا سعادتی نصیب ما شد که میزبان تیم سپاهان باشیم و به قهرمانی تیم از آنان تقدیر نمائیم.

اکبری در پایان افزود: حاجیه بنی در ۲۳ فروردین ۱۳۸۰ به دیار باقی شتافت و توسط آیت الله بهجت فومنی نماز گذارده شد و در بهشت معصومه واقع در شهر مقدس قم به خاک سپرده شد.

از مدیران عمارت حاجیه بنی سرکار خانم پوریحیی زاده و همسرش مهندس اکبری و فرزندشان مهندس یاسین اکبری تشکر ویژه داریم.

از مسوول روابط عمومی عمارت حاجیه بنی سرکار خانم سمیه محبی شولمی به جهت هماهنگی و دعوت از خبرنگاران، تقدیر می گردد.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 6014 توسط modir و در روز یکشنبه 20 آگوست 2023 ساعت 00:05:30
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 6011
17 / 8 / 2023 - 17:39

بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی توسط اداره کل اطلاعات گیلان

به گزارش بهجت خبر؛ اداره کل اطلاعات استان گیلان در بیانیه ای از بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر خبر داد. متن این بیانیه به شرح ذیل است: باسمه تعالییک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود

به گزارش بهجت خبر؛ اداره کل اطلاعات استان گیلان در بیانیه ای از بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر خبر داد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:


باسمه تعالی
یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان گیلان شناسایی و کلیّه ی اعضای آن بازداشت شدند.
این تیمِ تشکیلاتی ۱۲ نفره که سابقه ی فعالیت های ضدامنیتی متعددی در اغتشاشات سال گذشته را نیز دارا می باشد، با شناسایی و گردآوردن دیگر افراد سابقه دار در آن وقایع و فریب تعدادی از جوانان و متشکل نمودن آنها، در حال فراهم آوردن مقدمات اغتشاش و ناامنی در سطح استان گیلان و برخی شهرستانهای استان کردستان بود که تمامی اعضای آن در روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه دستگیر شدند.
دو نفر از سرکردگان این تیم تشکیلاتی در دوره های براندازی نرم که توسط سرویسهای اطلاعاتی دشمن در خارج از کشور برگزار شده اند آموزش دیده و پس از مراجعت به کشور، ضمن حفظ ارتباط با برگزارکنندگان شناخته شده ی دوره ها، مبالغ قابل توجهی پول از آنها دریافت کرده اند.

از نکات قابل تأمل آن است که پول های دریافتی از مبادی پیشگفته، در پوشش کمک به خانواده ی آسیب دیدگان وقایع سال گذشته بوده اما در عمل جز درصد اندکی، آنهم برای رعایت پوشش، محل هزینه ی مابقی وجوه دریافتی وضعیت نامشخصی دارد که در دست بررسی می باشد.
از دیگر فعالیتهای ضدملّی این گروه، ارتباط مداوم و همکاری با شبکهی تروریستی – صهیونیستی موسوم به اینترنشنال می باشد. اعضای گروه با فراخوان تعدادی از مرتبطین خود در زمانها و مکانهای مشخص شده و انجام رفتارهای هنجارشکن، از آن صحنه ها فیلمبرداری کرده و تصاویر تهیه شده را به رسانه های معاند ارسال می کردند. علاوه بر آن، به طور سازماندهی شده با خانوادههای افرادِ متوفی در مقطع اغتشاشات پاییز گذشته (اعم از مرتبط یا غیرمرتبط با آن وقایع) ارتباط برقرار کرده و آنها را به انتساب فوت افراد در گذشته به اغتشاشات، و انجام اقدامات اعتراضی و ایذایی در سالگرد درگذشت بستگان خود، تحریک میکردند.
کلیّه ی اقدامات ایذایی و ضدامنیتی این تیم مستندسازی و به استحضار مرجع محترم قضایی رسیده است.


روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان گیلان

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 6011 توسط modir و در روز پنج‌شنبه 17 آگوست 2023 ساعت 17:39:24
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 6008
11 / 8 / 2023 - 20:36

عدم ثبت نام ناصر عاشوری در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

به گزارش بهجت خبر؛ ناصر عاشوری قلعه رودخانی طی بیانیه ای از عدم ثبت نام خویش در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در حوزه های فومن و شفت خبر داد. متن این بیانیه به شرح ذیل است: به نام خداوند بخشنده مهربان وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ

به گزارش بهجت خبر؛ ناصر عاشوری قلعه رودخانی طی بیانیه ای از عدم ثبت نام خویش در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی در حوزه های فومن و شفت خبر داد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:


به نام خداوند بخشنده مهربان

وَقُلْ رَبِّ أَدْخِلْنِی مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِی مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلْ لِی مِنْ لَدُنْکَ سُلْطَانًا نَصِیرًا

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، اسفند ۱۴۰۲ در سرتاسر کشور برگزار می گردد که جلوه ای باشکوه از شور، شعور و مشارکت مردم و دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در جهت تبیین جایگاه انتخابات و مردم سالاری دینی به عنوان دستاورد ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

اینجانب مشارکت بالای مردم ، با هر سلیقه و عقیده ای را در انتخابات مجلس وظیفه ملی و دینی می دانم و معتقدم انتخابات ، میدان تعیین حق حاکمیت مردم بر سرنوشت شان هست. انتظار دارم با تدبیر و
عقلانیت در این عرصه حاضر باشند.

بزرگ‌ترین سرمایه معنوی اینجانب ، اعتماد و همراهی مردم فهیم شهرستانهای فومن و شفت؛ در طی سه دهه اخیر ، بوده که خودم را برای همیشه مدیون این مردم می دانم.

در سه دوره خدمتگزاری مردم و انجام وظایف نظارتی و تقنینی در مجلس شورای اسلامی ، همواره کوشیدم تا از حقوق ملت دفاع کرده و سخنی بر خلاف منافع مردم و مصالح کشور بر زبان نیاورم و دل دشمنان انقلاب را شاد نکنم. تلاش کردم به قانون اساسی و آرمانهای امام راحل(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری پایبند باشم. امیدوارم آنچه گفته­ ام ، عمل نموده و توانسته باشم رضای خداوند و رضایت مردم را جلب کرده باشم.

بر خود وظیفه می­دانم از عموم مردم که در ادوار مختلف از اینجانب صادقانه حمایت نموده ، بویژه خانواده های معظم شهداء و ایثارگران ، روستاییان عزیز و شهروندان فهیم که در همه مراحل حقیر را همراهی نموده­ اند ، سپاسگزاری نمایم. قطعاً زبان و قلم اینجانب از شکرگزاری نعمت های بیکران الهی و الطاف شما مردم عزیز عاجز است.

امیدوارم مردم انقلابی شهرستانهای فومن شفت ، با حضور پرشور خود در انتخابات ۱۱ اسفند ١۴٠٢ حماسه­ ی سیاسی ایجاد کنند و با برگزاری یک «انتخابات خوب » به یک «انتخاب خوب» دست یابند و زمینه را برای خلق «حماسه اقتصادی» با تشکیل مجلس مقتدر را فراهم سازند.

این روزها به حرمت سال‌ها اعتماد و محبت مردم نجیب فومن و شفت ، برای تصمیمی سخت ، در فکر بودم تا در برابر مردمی از اقوام مختلف که در این چند ماه بزرگوارانه پیام‌ لطفشان را به بنده حقیر رساندند و نخبگانی که از هر صنف و طبقه و خواستگاه، خواهان حضور بنده در انتخابات مجلس شورای اسلامی بودند ،
حقیقتاً تصمیم سختی بود، چرا که باور عمیق دارم، اگر در راه خدمت به مردم از آبروی خود نیز بگذریم، رواست. اینجانب، با احترام دست به سینه در برابر مردم شریف شهرستان های فومن و شفت ، عدم نامزدی خود را در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اعلام می نمایم.

شعور بالای سیاسی مردم حوزه انتخابیه فومن و شفت ، زمینه ساز انتخاباتی پرشور و انتخاب فردی اصلح خواهد بود. اینجانب ضمن احترام به همه کاندیداهای محترم و تشکر از یکایک آنان، جز توصیه بر مشارکت بالا ، هیچگونه موضع گیری شخصی پیرامون حمایت از کاندیدای خاص در انتخابات را ندارم و معتقدم باید به انتخاب مردم احترام گذاشت و میزان رأی ملت خواهد بود.

در پایان برای یکایک مردم شریف ، یاران و‌ دوستان ؛ سلامتی و توفیق روز افزون و آرزوی موفقیت و عاقبت به خیری از خداوند منان خواستارم.

زندگی صحنه ی یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه ی خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته به جاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

با احترام

ناصر عاشوری
١۴٠٢/۵/٢۰

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 6008 توسط modir و در روز جمعه 11 آگوست 2023 ساعت 20:36:23
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 6006
23 / 7 / 2023 - 17:28

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان:؛

سقوط آزاد چای ایرانی با واردات چای خارجی

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس عباس محب خواه دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه با اعلام خبر واردات چای خارجی از صدا و سیما شرایط نامطلوبی در صنعت چای کشور ایجاد شد چرا که کارخانجات چایسازی با واردات گسترده چای خارجی در فروش محصولات خویش با مشکل جدی مواجه

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس عباس محب خواه دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: متاسفانه با اعلام خبر واردات چای خارجی از صدا و سیما شرایط نامطلوبی در صنعت چای کشور ایجاد شد چرا که کارخانجات چایسازی با واردات گسترده چای خارجی در فروش محصولات خویش با مشکل جدی مواجه می شوند و این ضربه سختی به صنعت نیمه جان چای کشور زده است.

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در ادامه اظهار کرد: وقتی صنایع چایسازی توان و یارای تولید و فروش چای خود را نداشته باشند قطعا از خرید برگ سبز چایکاران عزیز ما صرفنظر می کنند و در این صورت چایکاران هم عوارض جدی این وضعیت بحرانی را متحمل می شوند.

کارآفرین برتر بسیجی استان گیلان در ادامه افزود: مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان چای کشور باید در حمایت از واحد های فعال صنعت چای حمایت های جدی را به صورت یارانه یا به شکل های دیگر در نظر بگیرند تا بتوانیم از این وضیعت بحرانی عبور نمائیم در غیر این صورت فرجام سختی را برای چای ایرانی پیش بینی می کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم مسئولین خدوم و دلسوز تدابیری اتخاذ نمایند تا هم چایکاران کثیر گیلان و مازندران و هم شاغلین متعدد این صنعت بومی مورد حمایت جدی قرار بگیرند و به معیشت این عزیران آسیبی وارد نگردد.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 6006 توسط modir و در روز یکشنبه 23 جولای 2023 ساعت 17:28:53
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 6003
13 / 7 / 2023 - 0:09

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در گفتگو با بهجت خبر مطرح کرد: ؛

بحران در صنعت چای با واردات چای خارجی

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس عباس محب خواه دبیرخانه کشاورز غرب گیلان در گفتگو با بهجت خبر با اشاره به اخبار واردات چای گفت: واردات چای خارجی صنعت چای ایران را با بحران مواجه می کند و متاسفانه آسیبی که به شالیکاران شمال کشور رسید به چایکاران عزیز ما هم خواهد رسید. مهندس عباس محب

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس عباس محب خواه دبیرخانه کشاورز غرب گیلان در گفتگو با بهجت خبر با اشاره به اخبار واردات چای گفت: واردات چای خارجی صنعت چای ایران را با بحران مواجه می کند و متاسفانه آسیبی که به شالیکاران شمال کشور رسید به چایکاران عزیز ما هم خواهد رسید.

مهندس عباس محب خواه با اشاره به لزوم حمایت از چایکاران و کارخانجات چایسازی اظهار کرد: وقتی چای خارجی بیش از نیاز مصرف کشور وارد می شود، باید فاتحه تولید چای خشک ایرانی را بخوانیم لذا مسئولین وزارت جهاد کشاورزی باید در این زمینه حتما تدبیر نمایند.

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در ادامه افزود: چایکاران ما که در خط مقدم تولید قرار دارند بیش از همه متضرر می شوند لذا دولت برای حمایت از چایکاران و صنایع مرتبط با چای باید یارانه تولید اختصاص بدهد والا وضعیت بسیار وخیمی را برای صنعتی چای پیش بینی میکنیم.

وی در پایان با اشاره به لزوم روشنگری و اطلاع رسانی به مردم کشور خاطر نشان کرد: چای خارجی مملو از اسانس و رنگ شیمیایی است و به مردم عزیز کشور توصیه می‌کنیم از چای ایرانی با کیفیت که ارگانیک ترین چای جهان است بهره ببرند.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 6003 توسط modir و در روز پنج‌شنبه 13 جولای 2023 ساعت 00:09:41
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5997
2 / 7 / 2023 - 11:36

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در حاشیه جام کشتی گیله مردی شهدای فومنات؛؛

کشتی گیله مردی ریشه در باور مردم فومنات دارد/ برای احیای این ورزش بومی و پهلوانی باید مجاهدت کرد

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس عباس محب خواه دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در حاشیه برگزاری کشتی گیله مردی جام شهدای فومنات در گفتگو با خبرنگار ما گفت: کشتی گیله مردی ریشه در باور مردم فومنات دارد و اگر تاریخ این منطقه را مورد بررسی قرار بدهیم نام های پرآوازه و پر افتخاری به چشم

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس عباس محب خواه دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در حاشیه برگزاری کشتی گیله مردی جام شهدای فومنات در گفتگو با خبرنگار ما گفت: کشتی گیله مردی ریشه در باور مردم فومنات دارد و اگر تاریخ این منطقه را مورد بررسی قرار بدهیم نام های پرآوازه و پر افتخاری به چشم می خورد که نشان دهنده علاقه وافر مردم این خطه به فرهنگ پهلوانی و جوانمردی است.

عباس محب خواه با اشاره به حضور بی مثال مردم در مسابقات کشتی گیله مردی اظهار کرد: کشتی گیله مردی ورزش بومی منطقه ماست و مردم عمیقا طرفدار این ورزش بومی و مهیج هستند بنابراین مسئولین محترم شهرستان و استان باید برای احیای این ورزش بومی و پهلوانی مجاهدت نمایند.

کارآفرین برتر بسیجی استان گیلان در ادامه افزود: ما خوشبختانه دارای استعدادهای خدادادی و طبیعی بی نظیری در منطقه خودمان هستیم و باید قدر این داشته ها را بدانیم هر چند مسئولین قبلی با عدم توجه صحیح به این ظرفیت ها گاها موجبات بروز بحران ها و یا مشکلاتی را فراهم کردند که این وظیفه ما را برای رفع این موارد سنگین می نماید.

مدیر عامل شرکت چایسازی حشمت فومن تصریح کرد: ما در سال های گذشته با حمایت از رشته ها و تیم های مختلف ورزشی در مسابقات مختلف ثابت کرده ایم که حقیقتا برای اعتلای ورزش فومنات اهمیت قائل هستیم و شما فقط در ده سال گذشته اگر دقت بفرمایید در تمامی جشنواره ها و مسابقات بومی و ورزشی حضور چای حشمت را می توانید مشاهده نمایید.

عباس محب خواه در پایان خاطر نشان کرد: مردم عزیز منطقه فومنات، شایسته بهترین ها هستند و باید به صورت شبانه روزی تلاش کرد تا مشکلات مربوط به مردم رفع گردد البته ما در بخش خصوصی تلاش کرده ایم که در پیشگاه با عظمت مردم عزیز فومنات شرمنده نباشیم‌.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5997 توسط modir و در روز یکشنبه 2 جولای 2023 ساعت 11:36:22
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5995
23 / 6 / 2023 - 21:09

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان:؛

نمایندگان گیلان و مازندران اقدامات خویش در حمایت از صنعت چای را برای افکار عمومی تشریح نمایند

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس عباس محب خواه دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به آغاز برداشت چین دوم از باغات چای گفت: صنعت چای ایران متاثر از سیاست گذاری های نادرستی می باشد که در چنین وضعیتی کشاورز نمی تواند به خوبی منتفع شود. دبیر خانه کشاورز غرب

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس عباس محب خواه دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به آغاز برداشت چین دوم از باغات چای گفت: صنعت چای ایران متاثر از سیاست گذاری های نادرستی می باشد که در چنین وضعیتی کشاورز نمی تواند به خوبی منتفع شود.

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در ادامه تصریح کرد: چایکاران با مشقت محصول خویش را برای چایسازی به کارخانجات عرضه می نمایند که حقیقتا در رابطه با قیمت گذاری به درستی عمل نشده و هم چایکاران و هم صنعت ما از این وضعیت متضرر می شوند.

وی با اشاره به میزان بالای واردات چای خشک اظهار کرد: چای ایرانی اگر مورد حمایت جدی و عملی مسئولان قرار بگیرد حقیقتا اعتلای صنعت چای رقم می خورد و این سبب ایجاد اشتغال و سودآوری بیشتر برای کارخانجات و چایکاران ما می گردد.

محب خواه در پاسخ به سوالی مبنی بر چرایی عدم مصرف چای ایرانی در کشور و تغییر ذائقه ها متذکر شد: شما ببینید چه کسانی در پشت قضیه واردات چای هستند؟ و خیلی از همین افراد منفعتشان در واردات چای هست لذا برای جا افتادن مصرف چای ایرانی در کشور اهمیتی قائل نیستند البته در این قضیه همه ارگان ها باید به کمک سازمان چای و صنعت چای کشور بیایند و با کار فرهنگی از طرفی و تولید کیفی چای خشک ایرانی این وضع را اصلاح کنند.

وی افزود: این سوال را باید از مسئولین امر بپرسیم و مطالبه کنیم که برای اعتلای صنعت چای کشور چه اقداماتی انجام داده اند، نمایندگان گیلان و مازندران اقدامات خویش در حمایت از صنعت چای را برای افکار عمومی تشریح نمایند.

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در پایان با ابراز امیدواری نسبت به آینده صنعت چای خاطر نشان کرد: ان شاالله با تلاش چایکاران عزیز و فعالان صنعت چای و سندیکای چای و همراهی سازمان چای کشور آینده بهتری را برای این صنعت پیش بینی میکنیم البته این مسیر نیاز به مبارزه و مطالبه گری دارد و ما در خانه کشاورز قطعا اهداف خویش را به منظور احقاق حق کشاورزان مظلوم شمال کشور دنبال می نمائیم.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5995 توسط modir و در روز جمعه 23 ژوئن 2023 ساعت 21:09:10
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5985
20 / 6 / 2023 - 11:21

مهندس ابراهیم آبادگر در گفتگو با بهجت خبر مطرح کرد؛؛

عدالت_تغییر به نفع همه مهندسین نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان

به گزارش بهجت خبر؛ انتخابات ششمین دوره شورای استانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در روز جمعه دوم تیر ماه برگزار خواهد شد در همین رابطه با مهندس ابراهیم آبادگر از کاندیداهای شاخص این دوره از انتخابات به گفتگو نشستیم که این فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی به ما گفت: سلام و

به گزارش بهجت خبر؛ انتخابات ششمین دوره شورای استانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان در روز جمعه دوم تیر ماه برگزار خواهد شد در همین رابطه با مهندس ابراهیم آبادگر از کاندیداهای شاخص این دوره از انتخابات به گفتگو نشستیم که این فارغ التحصیل رشته مهندسی کشاورزی به ما گفت: سلام و عرض ادب دارم خدمت همه مخاطبان شما به ویژه عزیزان عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان و لازم است عرض کنم انتخابات ششمین دوره شورای استانی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان در روز جمعه مورخه ۱۴۰۲/۴/۲ به آدرس رشت خیابان سعدی کوچه شهید فرقان بین جنب شورای اسلامی شهر رشت و هلال احمر برگزار می گردد.
مهندس ابراهیم آبادگر در ادامه تصریح کرد: فقط اعضایی که عضویت آنها تا پایان سال ۱۴۰۲ تمدید داشته باشد حق رای دارند و عضویت تا ۷۲ ساعت قبل از انتخابات با مراجعه به پروفایل شخصی از طریق سامانه سانکا قابل تمدید است.

وی ادامه داد: جهت تمدید عضویت با جستجوی سانکا در گوگل وارد سایت sanka.agring.org شده و کد کاربری کدملی می باشد و رمز عبور در صورت فراموشی گزینه فراموشی رمز عبور را زده تا رمز عبور به تلفن همراه شما ثبت شده در سازمان ارسال شده و بعد از ورود رمز عبور و کدامنیتی وارد سامانه و پروفایل شخصی خود شده و زیر سیستم عضویت را انتخاب و گزینه تمدید عضویت تا پایان ۱۴۰۲ را بزنید و وارد درگاه پرداخت شوید و عضویت شما تمدید خواهد شد.

عدالت_تغییر به نفع همه مهندسین نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان

مهندس آبادگر اظهار کرد: ۲۷ خرداد روز جهاد کشاورزی و تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام خمینی(ره) را گرامی میداریم و با توجه به ایام تبلیغات انتخابات ششمین دوره شورای استانی انتخابات نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی گیلان اینجانبان ابراهیم آبادگردورودخانی آصف داداشی حسن کاظمی مثلث عدالت تغییر به نفع همه مهندسین کشاورزی برنامه های خود را اعلام میداریم.

  1. تلاش در جهت اشتغال پایدار فارغ التحصیلان مهندسی کشاورزی
  2. حمایت ویژه از بخش های تولیدی کشاورزی
  3. کمک به صادرات دانش کشاورزی به خارج
  4. تلاش در راستای اهداف عالیه امنیت غذایی،کاهش هزینه،خودکفایی تولید
  5. ارتقای جایگاه نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و رفاهیات ویژه برای اعضای این سازمان

مهندس آبادگر در پایان با اشاره به لزوم مشارکت همه مهندسین کشاورزی در شکل گیری یک سازمان و نظام مطلوب و ایده آل در حوزه تخصصی کشاورزی خاطر نشان کرد: رسالت همه ماست که برای تغییر و ایجاد حرکت برای دستیابی و تحقق آرمان هایی که داریم حرکت کنیم و این جز با مشارکت حداکثری همه اعضای محترم سازمان محقق نخواهد بود بنابراین وعده همه ما روز جمعه دوم تیر ماه و مشارکت در پای صندوق آرا خواهد بود.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5985 توسط modir و در روز سه‌شنبه 20 ژوئن 2023 ساعت 11:21:20
© Copyright 2023 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر