شماره : 5517
27 / 6 / 2022 - 0:30

خلیل بهروزی فر در جلسه بررسی مشکلات دهستان نصیرمحله شفت؛؛

مطالبات مردم عقب مانده ست

به گزارش بهجت خبر؛ اولین جلسه بررسی مشکلات دهستان نصیرمحله با حضور نماینده فومن و شفت، فرماندار، معاونت فرمانداری و ریاست راهداری شهرستان شفت و اعضای شورای اسلامی و دهیار دهستان نصیرمحله در محل دفتر شورای اسلامی نصیرمحله برگزار شد. در این جلسه محمد یوسفی، رئیس شورای اسلامی نصیرمحله شفت ضمن خوش آمد گویی به میهمانان

به گزارش بهجت خبر؛ اولین جلسه بررسی مشکلات دهستان نصیرمحله با حضور نماینده فومن و شفت، فرماندار، معاونت فرمانداری و ریاست راهداری شهرستان شفت و اعضای شورای اسلامی و دهیار دهستان نصیرمحله در محل دفتر شورای اسلامی نصیرمحله برگزار شد.
 
در این جلسه محمد یوسفی، رئیس شورای اسلامی نصیرمحله شفت ضمن خوش آمد گویی به میهمانان و تشکر از زحمات نماینده، معاون فرماندار، ریاست راهداری شه ستان شفت و بخشدار عنوان کرد؛ تغیر نقشه طرح هادی روستایی از مطالبات مردم است و ما از نماینده می‌خواهیم که بازنگری طرح هادی دهستان نصیرمحله را در سال ۱۴۰۱ مصوب کنند.
سپس جواد بهرامی به کم بودن تخصیص اعتبارات اشاره داشت و گفت؛ اعتبار ریالی دهستان در حد مخارج آن نیست.
وی سپس به مشکلات ترافیکی دهستان در ایام مسافرت پرداخت و گفت؛
ازجناب نماینده می‌خواهیم طرح چهار باند کردن جاده ورودی نصیرمحله از سمت احمدسرگوراب را در دستور کار خود قرار دهند. سپس محمدشکوهی عضو دیگر شورای اسلامی با بیان اینکه نصیرمحله ۵۵ نقطه راه روستایی دارد که از نعمت آسفالت بی بهره هستند، از نماینده درخواست کرد، طرح جهادی آسفالت معابر روستایی را در نصیرمحله به مرحله اجرا درآورد تا رفت و آمد مردم تسهیل شود. شکوهی در ادامه به کمبود آب شرب نصیرمحله اشاره داشت و افزود؛ زیرساخت آب شرب در چندین سال قبل با تعداد ۵۰۰ خانوار تأسیس شده و اکنون بالغ بر ۱۱۰۰ خانوار در نصیرمحله از این زیر ساخت قدیمی استفاده می کنند که این حجم از مصرف امروزه جوابگو مردم نیست و مردم بجهت بهره مندی از ضعف آب شرب در رنج هستند. شکوهی اضافه نمود؛ از نماینده و دیگر مسؤلین بزرگوار درخواست داریم با اختصاص یک مخزن ذخیره آب شرب ۱۰۰ یا ۱۵۰ هزار لیتری این معضل را برطرف نمود. وی در ادامه اظهار امیدواری کرد؛ امیدواریم امر مهم اختصاص مخزن آب شرب در دهستان نصیرمحله بزودی تحقق پیدا کند تا مردم دهستان از این نعمت خدادادی بهره مند شوند.
محمد شکوهی سپس گریزی به سرگردانی ارباب رجوع در ادارات شهرستان زد و از عملکرد ضعیف برخی ادارات شهرستان انتقاد کرد و از نماینده و دیگر مسؤلین خواست تا انجام امورات مردم تسهیل شود و تکریم ارباب رجوع در ادارات به بهترین نحو صورت گیرد.
ناصر رجب پور دیگر عضو شورای اسلامی نصیرمحله با بیان اینکه در دوره گذشته بخشی از خیابان رجب پور تعریض شده است، ادامه‌ داد؛ بنا داریم این خیابان را به روستای خسروآباد فومن متصل نمائیم که در این راه به کمک شما نیاز داریم. وی سپس به نبود پایگاه امداد و نجات هلال احمر در منطقه پرداخت و افزود؛ از نماینده درخواست میکنیم پایگاه امداد و نجات هلال احمر را به نصیرمحله اختصاص دهند.
سپس حسین رضائی دهیار نصیرمحله برخی از مشکلات را برشمرد و عنوان کرد؛ تجهیزات لجستیکی یکی از نیازهای اساسی دهستان است و در کنار درخواست اعضای شورای اسلامی از شما می‌خواهیم که سهمیه یک دستگاه بیل بکهو را برای دهستان اخذ نمایید تا علاوه بر ایجاد درآمد خدمات دهی ما به مردم بیشتر از گذشته باشد.

نماینده فومن و شفت بعد از شنیدن مسائل و مشکلات دهستان نصیرمحله ضمن معرفی فرماندار جدید شهرستان شفت، افزود؛ ما در کنار مجموعه فرمانداری شهرستان که با یک فرد مجرب اداره می شود، در تلاش هستیم تا کارها به نحو احسن به پیش برود. وی وجود نقدی را فرصتی مغتنم برای شهرستان برشمرد و افزود؛ تجربه ایشان در کنار مهندس فیض بخش که فرزند همین شهرستان است، می تواند ما را در امر خدمت گذاری به مردم یاری دهد.
وی با بیان اینکه امروزه مطالبات مردم عقب مانده و مشکلات زیرساخت ها و معیشتی مردم بیشتر از گذشته شده است، افزود؛ یک مدیر باید تلاش کند تا بتواند مشکلات را رفع نماید و امروز مسؤلین وظیفه دارند در این شرایط بحرانی مردم را تنها نگذارند.
بهروزی فر سپس به محرومیت شهرستان شفت اشاره کرد و افزود؛ همه ما در این راه مسؤل هستیم و هر آنکس که تابحال مسئولیتی در شهرستان و استان داشته در پیشگاه خدا، مردم و شهدا باید جوابگو باشد.
وی در پایان با برشمردن خصایص و تلاش های عمار رهبری، ریاست اداره راهداری شهرستان تصریح کرد؛ آقای رهبری مدیری پرتلاش ومتعهد ودلسوز است که عملکرد خوبی در شهرستان دارد.
در ادامه مهندس نقدی فرماندار شهرستان شفت ضمن تشکر از شورای اسلامی دهستان نصیرمحله برای برگزاری جلسه گفت؛ همه ما در تلاش هستیم تا رضایتمندی مردم را فراهم کنیم.
وی همچنین ادامه داد: برای دهستان بزرگی مثل نصیرمحله ضرورت دارد که بازنگری طرح هادی امسال مصوب شود و انجام بگیرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان شفت در ادامه گفت؛ به حول و قوه الهی تلاش می‌کنیم تا موارد گفته شده را محقق کنیم.
سپس معاونت فرمانداری شهرستان شفت ضمن تشکر از نماینده و ریاست راهداری شهرستان بابت انجام‌ پروژه روکش آسفالت از تلاش‌های شورای اسلامی و دهیاری برای تکمیل این طرح نیز قدردانی کرد.
مهندس فیض بخش در پاسخ به درخواست جواد بهرامی در مورد افزایش سرانه جمعیتی گفت؛ سرانه جمعیتی هر روستا بر اساس جمعیت آن سنجیده و واریز می شود.
وی سپس به سوال محمد شکوهی دیگر عضو شورای اسلامی نصیرمحله که مشکل آب شرب دهستان را مطرح کرده بود، پرداخت و گفت؛ کیفیت آب شرب خوب است اما برای بهره مندی مردم از فشار آب به یک مخزن ذخیره نیاز است. وی در جواب سوال دیگر شکوهی درمورد آسفالت راههای روستایی نیز اینگونه پاسخ داد؛ امسال حتما در کمیته برنامه ریزی شهرستان مطرح و برای آن بودجه در نظر گرفته خواهد شد.
گفتنی ست مسؤلین پس از پایان جلسه ضمن بازدید از ساختمان آتش نشانی به محل پروژه روکش آسفالت رفتند و با بازدید میدانی از خیابان رمضانپور نصیرمحله را به مقصد گنجار ترک نمودند.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5517 توسط modir و در روز دوشنبه 27 ژوئن 2022 ساعت 00:30:31
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5513
26 / 6 / 2022 - 15:51

یادداشت/مهدی نصیری راد؛؛

شایستگی های مدیریتی یا رضایت و عدم رضایت آن حامی مالی و دفتر نماینده!/آقای نماینده برای جریان انقلاب پیروزی در انتخابات دوره بعد هدف محوری نیست/ هدف محوری، رفع مشکلات متکثر اقتصادی و معیشتی است

وقتی رهبری معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خویش با نمایندگان محترم مجلس علی الرغم حمایت ویژه از مجلس فعلی شورای اسلامی تذکراتی مشفقانه و دلسوزانه را مبنی بر عدم دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات برای ادامه طریق به حضرات اصولگرای مجلس که با حمایت قاطبه جریان انقلابی بهارستانی شده اند می فرمایند چگونه است که نماینده محترم صرفا برای برکناری یکی از مدیران شایسته شخصا با مدیر کل آن نهاد به گفتگوی حضوری می نشیند و جالب است که گزینه پیشنهادی به گواه منصفین کمتر برخوردار از شایستگی های مدیریتی است؟!؛

به گزارش بهجت خبر؛ انقلاب اسلامی ایران با پیروزی در سال ۵۷ مفاهیم جدیدی را در سطح جهان مطرح ساخت که از جمله مهمترین آنها می توان به بازگشت حاکمیت احکام خدا بر زندگی انفرادی و اجتماعی بشر اشاره کرد.
در همین راستا فرمایشات پیر جماران امام خمینی(ره) برای همه ملت ایران در دهه اول پس از پیروزی انقلاب راهگشا و اثرگزار بود و پس از ارتحال ایشان مطالب حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مرجع نظر ملت ایران بوده است که البته در هر موقعیتی به تفکر امامین انقلاب توجه شده است آنجا عزت و پیشرفت برای ایرانیان رقم خورده و در هر شرایطی که دور از حکمت های ایشان شده ایم سرخوردگی و یاس نصیب گشته است که در موضوع برجام متاسفانه چنین سرنوشت نافرجام مستولی گردید.
جریان انقلابی که شامل همه گروه ها و آحاد ملت که دل در گروه آرمان های امام راحل و شهدای والامقام دارند و برای پیشرفت کشور دل می سوزانند در طول سال های پس از انقلاب همواره با مشی جهاد گونه در عرصه هایی چون جنگ تحمیلی، سازندگی و پیشرفت های علمی و فناوری حضور فعال و اثرگزار داشته است.
در حوزه سیاسی نیز این جریانی که فارغ از همه خطوط سیاسی است و با دو وجه مشخص تفکر امامین انقلاب و مردمی بودن شناخته میگردد در همه عرصه ها حاضر در میدان مجاهدت بوده است.
در شهرستان های فومن و شفت نیز این جریان همواره در صحنه مجاهدت سیاسی حضور منسجم داشته که البته گاهی با نقدهایی دلسوزانه نیز مواجه می باشد. در انتخابات دور گذشته مجلس شورای اسلامی خلیل بهروزی فر با کسب حمایت این جریان موفق گردید بر رقیب سنتی خویش در ماراتن انتخابات پیشی بگیرد و پس از چند دوره راهی بهارستان شود.
بهروزی فر که سابقه پاسداری انقلاب اسلامی را به دوش می کشد و همواره به عنوان کاندیدای اخلاق گرا از سوی مردم فومن و شفت در انتخابات معرفی می گردید در روزهای پس از پیروزی و بعد از مشغولیت به امور اجرایی هر از گاهی با انتقاد برخی از اهالی رسانه و دلسوزان مواجه شده است.
رسانه های اعجاز قلم و بهجت خبر در طول این ایام با در نظر گرفتن آرای مردم عزتمند فومنی و شفتی همواره سعی بر حمایت از نماینده محترم داشته و روال کلی ما در موضوع مطالبه گری نیز نقد سازنده با ارائه راهکار با هدف مرتفع گردیدن مشکلات می باشد.
اما آنچه که به عنوان مبنای عمل و درکانون توجه افراد معتقد به تفکر انقلابی در مسیر خدمتگداری حائز اهمیت است صرفا مبتنی بر همان دو وجه مشخص یعنی تفکر امامین انقلاب و خدمتگذاری صادقانه به مردم شریف فومن و شفت می باشد.
اما گاهی به نظر می رسد معیار برای برخی از افراد پیروزی در دور بعدی انتخابات می باشد و گاهی شنیده های موثق روایت می کنند برخی از مواردی که رقم می خورد ناشی از نظر افرادیست که حامی مالی نماینده محترم بوده اند و در دور آتی مجلس نیز قصد حمایت دارند و اینجا برای خلق انقلابی این سوال طرح می گردد که آیا این وامداری از فرد یا افراد مد نظر می تواند برای یک نماینده انقلابی در اتخاذ تصمیمات سرنوشت ساز مدنظر باشد؟! یا دفتر نماینده محترم حائز این اختیار قانونی می باشد که تا تعیین جزئی ترین مسائل شورای روستاها و انتخاب دهیاران کماکان خطی عمل کند؟! آیا انتخاب و یا برکناری برخی از رووسای محترم صرفا به دلیل شایستگی های مدیریتی است یا رضایت و عدم رضایت آن حامی مالی و دفتر نماینده!
وقتی رهبری معظم انقلاب اسلامی در فرمایشات خویش با نمایندگان محترم مجلس علی الرغم حمایت ویژه از مجلس فعلی شورای اسلامی تذکراتی مشفقانه و دلسوزانه را مبنی بر عدم دخالت نمایندگان مجلس در انتصابات برای ادامه طریق به حضرات اصولگرای مجلس که با حمایت قاطبه جریان انقلابی بهارستانی شده اند می فرمایند چگونه است که نماینده محترم صرفا برای برکناری یکی از مدیران شایسته شخصا با مدیر کل آن نهاد به گفتگوی حضوری می نشیند و جالب است که گزینه پیشنهادی به گواه منصفین کمتر برخوردار از شایستگی های مدیریتی است؟!
باید این سوال پرسیده شود چه کسانی با نفوذ در دفتر نماینده و با مشاوره هایی چنین این اتفاقات را رقم می زنند؟!
آیا جدایی یک فرد از دفتر نماینده در شفت و بروز شایعات به نظر خودساخته جهت پیوستن به رقیب سنتی باید اینقدر پر اهمیت باشد که نماینده محترم از وقت خویش که صرفا در این شرایط و اوضاع نامطلوب باید تنها برای خدمتگزاری صرف گردد برای دلجویی و اعلام رفاقت با یار انتخاباتی استفاده نماید؟!
ما در مکتب راستین اسلام آموخته ایم که معیار تنها عمل به تکلیف است نه صرفا پیروزی و پیروزی را هم منوط به هر شیوه ای نمیدانیم و تفکر امامین انقلاب نیز موید همین موضوع می باشد.
آقای نماینده برای جریان انقلاب پیروزی در انتخابات دوره بعد هدف محوری نیست، هدف محوری، رفع مشکلات متکثر اقتصادی و معیشتی است، کمک به دولت محترم برای عبور از شدائد اصلاح نظام یارانه ها در نبرد با مافیا و گروه های ذینفوذ و سودجویی است که در سایه ها قرار گرفته اند و بعضا قانونا ارتزاق سودهای هنگفت از جیب ملت می نمایند!
جناب آقای بهروزی فر جریان انقلابی با تمام وجود و با همان مشی جهادی در همه عرصه ها بی منت مشغول خدمتگزاری هست و خواهد بود و شاهد مثال این مدعا همین خدمات کثیر و جهادی پس از ظهور ویروس هدایت شده کرونا می باشد که در همین شهرستان فومن مجاهدت جوانان انقلابی برای همه شهروندان کاملا ملموس و محسوس بود و در همین راستا برای رفع مشکلات معیشتی و کمک به مردم عزیز و شایسته کماکان آماده جهاد و ایثار است اما در این اوضاع از شما نماینده محترم انتظار صرفا تسریع در اتخاذ قوانین راهگشا و انجام نظارت درست و دقیق می باشد که با حضور میدانی مسئولین محترم شهرستان و علی الخصوص فرماندار محترم فومن جناب مهندس فکور و فرماندار شفت از فشار مضاعفی که بر مردم ما وارد شده است کمی بکاهیم.
شما می دانید با افزایش هزینه های زندگی و افزایش سرسام آور اجاره بها مستاجرین در چه شرایطی به سر می برند؟!البته مسلم است اصلاح درست امور با عدم انجام تکالیف و خدمتگذاری در دولت اعتدالگرایان و اصلاح طلبان زمان می برد، وقتی که در حوزه مسکن ۸ سال هیچ بنایی احداث نگردید و طرح مسکن مهر به سخره گرفته شد اینک باید هم شاهد سر به فلک کشیدن هزینه مسکن باشیم!
وقتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت قبلی فساد و رانت را برای خیلی از گروه ها زمینه ساز می شویم اینک که ادامه آن روند ممکن بود صدماتی جبران ناپذیر رقم بزند و دولت شجاعانه وارد این عرصه خطیر شد تکلیف بر همه ما اطلاع رسانی درست و مقابله قاطع با سودجویی و گرانفروشی و احتکار برخی از گروه ها و دلال ها در بازار و یاری دولت محترم می باشد.
جناب آقای بهروزی فر عزیز پیشنهاد می گردد به جای توجه به حاشیه روی متن متمرکز شوید و بازنگری جدی به حرکات دفتر و اطرافیان خود داشته باشید تا بیش از این برای شما هزینه تراشی نکنند تا شما نیز با آرامش و خیال راحت به رفع مشکلات خلق الله بپردازید.


انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5513 توسط modir و در روز یکشنبه 26 ژوئن 2022 ساعت 15:51:01
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5508
25 / 6 / 2022 - 23:52

شفیع محله گشت رودخان امیدوار به وعده های پوچ و در عین حال محروم!

به گزارش بهجت خبر؛ سخن از مشکلات و مصائب شهرستان فومن و روستاهای حومه تمامی ندارد و اندوه سوء مدیریتی و ضعف عملکرد دستگاه‌های اجرایی قصه پر غصه مردمانی است که با هزار امید دل به وعده‌های خوش‌الحان می‌سپارند و صد افسوس که تنها وعده‌ای عایدشان می‌شود و همچنان غرق در گرفتاری‌ها و معضلات شهری

به گزارش بهجت خبر؛ سخن از مشکلات و مصائب شهرستان فومن و روستاهای حومه تمامی ندارد و اندوه سوء مدیریتی و ضعف عملکرد دستگاه‌های اجرایی قصه پر غصه مردمانی است که با هزار امید دل به وعده‌های خوش‌الحان می‌سپارند و صد افسوس که تنها وعده‌ای عایدشان می‌شود و همچنان غرق در گرفتاری‌ها و معضلات شهری و روستایی هستند.
 
در عصری که در اصطلاح عامیانه علم به سرعت نور در حال پیشرفت است و دنیا همچون دهکده‌ای کوچک تشبیه می‌شود هنوز مردمانی در روستاهای شهر ما وجود دارند که از ابتدایی‌ترین حقوق شهروندی خود محروم هستند.
اگر امکانات در روستاها بود ، قطع به یقین مجبور به کوچ کردن و اقامت در مراکز حاشیه ای شهر و گرفتار شدن با هزاران مشکل کوچک و بزرگ نمی شدند و عاقبت این کوچ کردن هم رشد منفی جمعیت شهرستان و عواقب بعدی آن نمی شد.
مشکلات روستاهای ما در بخش های مختلف آن مثنوی هفتاد من است که تمامی ندارد و هر روز تعدادی را مجبور به فرار کردن می نماید.

منطقه شفیع محله و آهک چال گشت رودخان
با تراکم جمعیتی حدود ۵۰ خانوار ساکن و ذینفع و با دارا بودن خانواده های محترم شهدا و ایثارگر و داشتن دانش آموز و همچنین راه عبوری تجاری دامداران روستاهای گسکره و شولم و دارا بودن چندین هکتار مزارع کشاورزی ، باغات چای و توتستان ، بعد از گذشت ۴۵ سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران که نشان دهنده خیر و برکات فراوان بوده و هست، از نعمت گاز طبیعی ، پل ماشین رو و جاده مناسب محروم است.
مردمان این محله همانند عهد بوق با مشقت فراوان _ جمع آوری هیزم و تهیه نفت به زندگی نا امیدانه شان ادامه میدهند.

این منطقه با پیگیری های مردمی و نماینده محترم قبلی فومن در مجلس شورای اسلامی موفق به ثبت کد پروژه شد و در اوایل سال ۱۳۹۸ تحویل پیمانکار گردید که به دلایل نامعلومی نیمه کاره رها شد و نتیجه مطلوبی بدست نیامد.

جوانان این محل دست به دامان رسانه ها زدند و خواهان رسیدگی به مشکلات روستا

از مسوولین محترم تقاضا می گردد به داد مردم مظلوم منطقه شفیع محله گشت رودخان برسند که با مشقت و گرفتاری های زیادی دست و پنجه نرم میکنند نگذارید مجبور شوند از محل کوچ کنند و روزی روستا خالی از سکنه شود.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5508 توسط modir و در روز شنبه 25 ژوئن 2022 ساعت 23:52:31
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5500
19 / 6 / 2022 - 17:16

اولین همایش توسعه گردشگری و‌میهمانداری ویژه کسبه و اصناف شهر فومن برگزار شد+تصاویر

به گزارش بهجت خبر؛ اولین همایش توسعه گردشگری و‌میهمانداری ویژه کسبه و اصناف شهر فومن با محوریت بازار کسب و‌کار با حضور فرماندار شهردار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر فومن، رئیس اتاق اصناف و‌ تنی چند از مسوولین شهرستان با حضور بازاریان شهر فومن در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر فومن برگزار

به گزارش بهجت خبر؛ اولین همایش توسعه گردشگری و‌میهمانداری ویژه کسبه و اصناف شهر فومن با محوریت بازار کسب و‌کار با حضور فرماندار شهردار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر فومن، رئیس اتاق اصناف و‌ تنی چند از مسوولین شهرستان با حضور بازاریان شهر فومن در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر فومن برگزار شد.


در این همایش مهندس قربانی شهردار فومن بر نقش اساسی و تاثیر گذار بازار در شکل گیری ، ‌توسعه شهری و درآمد پایدار تاکید نمود و خاطر نشان کرد امروزه کمتر شهری را می‌توان بدون رویکرد و نگرش توسعه گردشگری مدیریت کرد.


قربانی افزود: رویکرد گردشگری و توجه ویژه به آن باعث می‌شود شهری زیبا، جذاب، سرزنده و پویا داشته باشیم به همین دلیل تحول شهری و متعاقب آن تحول اقتصادی و فرهنگی، اجتماعی در شهرها بدون توجه به مقوله ارزشمند و مهم گردشگری امری نشدنی است.
وی اظهار داشت ؛ با استفاده از ظرفیت‌های گردشگری شهر فومن، باعث بهتر دیده شدن شهر ، جذب گردشگران و درآمدهای اقتصادی پایدار و پویایی خواهد شد و کمک می‌کند تا شهر یادگاری ماندگار برای مراجعه کنندگان داشته باشد و تصویر ذهنی مثبتی را در آن‌ها ایجاد کند.


بنا بر این گزارش این همایش که بصورت گارکاه آموزشی اجرائی شد اساتید حوزه گردشگری همچون دکتر طالع و دکتر دادرس در خصوص توسعه گردشگری و‌میهمانداری با محوریت بازار کسب و‌کار مطالبی را به حاظران در این همایش ارائه دادند و در پایان به شرکت کنندگان در این همایش مدرک معتبر اعطا‌‌ء گردید.


لازم به ذکر است، این‌همایش با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر فومن ، اتاق اصناف شهرستان فومن و موسسه فعالان رونق گردشگری گیلان ۲۰۲۰ برگزار شد.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5500 توسط modir و در روز یکشنبه 19 ژوئن 2022 ساعت 17:16:20
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5495
17 / 6 / 2022 - 15:56

امام جمعه فومن؛؛

فرماندار فومن یک کارگروه ویژه کارآفرینی تشکیل بدهد/دولت برای سامان دادن به اوضاع مسکن به خانه های خالی توجه کند

به گزارش بهجت خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین نقدی امام جمعه شهرستان فومن در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به لزوم رعایت تقوای الهی گفت: بر مبنای آیات الهی قرآن باید بدانیم که دنیا محل گذر است و قرآن با یادآوری به پاسخگویی در روز قیامت ما را به تقوا دعوت می کند.

به گزارش بهجت خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین نقدی امام جمعه شهرستان فومن در خطبه های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به لزوم رعایت تقوای الهی گفت: بر مبنای آیات الهی قرآن باید بدانیم که دنیا محل گذر است و قرآن با یادآوری به پاسخگویی در روز قیامت ما را به تقوا دعوت می کند.

امام جمعه فومن در رابطه با بحث مسکن اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) فرمود خانه ای که به آن نیاز ندارید دنبال آن نروید شما ببینید در همین رابطه در کل کشور بالغ بر دو میلیون و پانصد خانه خالی داریم و دولت محترم اگر می خواهد اوضاع مسکن را سامان دهد باید خانه های خالی را مورد توجه قرار دهد، یک زمانی مطرح بود که از خانه های خالی مالیات بگیرند اما هنوز اجرائی نشده و متاسفانه این روزها می شنویم میزان اجاره خانه صد تا صد و پنجاه درصد افزایش یافته است.

دکتر نقدی با اشاره به فعالیت های سودجویانه در جامعه متذکر شد: خداوند در قرآن کریم می فرماید ان الله لا یحب المسرفین و ما میبینیم در جامعه مصرف گرای ما چه معضلاتی ایجاد می شود؟! در یک شهری مانند فومن فردی ۶ تن برنج را احتکار کرده است خب این فعالیت های سودجویانه مسبب خیلی از معضلات در جامعه می گردد پس مقداری که نیاز نداریم دنبال آن نرویم بنابراین باید تقوا را رعایت کنیم چرا که به سوی خدا بازخواهیم گشت و مرحوم آیت الله بهجت فومنی(ره) تقوا را اینگونه معرفی می کند واجبات را انجام بدهید و محرمات را ترک کنید.

امام جمعه فومن در خطبه دوم نماز جمعه در رابطه با سالروز فرمان امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل جهادسازندگی تصریح کرد: فرارسیدن سالروز تاسیس جهاد سازندگی را به همه اعضای مجموعه جهادسازندگی و کشاورزی تبریک می گوئیم، در زمینه جهاد کشاورزی امروز چند بخش اصلی دارد که در برخی از مناطق هر چهار بخش زراعت، شیلات، دامپروری و منابع طبیعی و جنگلداری را با هم دارد آیا ما می توانیم در روز قیامت توان پاسخگویی یکجای بهره مندی از این نعمات و طبیعت بی نظیر در منطقه خودمان را داشته باشیم؟ وقتی این همه نعمت داریم چگونه می شود اینگونه آمار بالای بیکاری را ارائه کرد لذا پیشنهاد میکنم به جناب آقای فرماندار که یک کارگروه ویژه ای تشکیل بدهند و نخبگان و صاحبان نظر را جمع نمایند و برای کارآفرینی بهره برداری کرد.

وی در ادامه بیان داشت: ما در زمینه ارائه مجوز های بی نام علی الرغم اعلام مسیولین دولت جدید باز هم مشکل داریم و ان شاالله این موضوع مرتفع گردد و در زمینه غذا و آب مسئولین شهرستان و جهادکشاورزی باید بکوشند و البته در زمینه استفاده آب بندهای جدید از آب های روان شیرین بهره ببریم تا مشکلات کم آبی کشاورزان ما را نیازارد و البته دولت محترم در زمینه بتنی کردن نهرهای هدایت کننده آب از منبع تا مقصد انجام نشده که ان شاالله با اجرای این برنامه از هدررفت آب جلوگیری میگردد.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر نقدی با اشاره به به حدیثی از امام علی ع یادآور شد: امیرالمومنین ع می فرماید العلم السلطان ببینید یکی از موضوعات مهم در پیشرفت جامعه این است که به ترویج علم و جایگاه علم و فناوری برای پیشرفت جامعه توجه کنیم، در همین رابطه چند سال قبل بحث معدلی کردن کنکور و قبولی در دانشگاه ها مطرح شد که با نظر فنی کارشناسان و ائمه جمعه کنار گذاشته شد و تعجب در این است که در دولتی که قائل به ایران قوی و مردم قوی است دوباره دارند طرحی را اجرا می کنند که به ضرر مستضعفین خواهد بود و مفهومش حمایت از نظام سرمایه داری است و آن قشری که پولدار هستند در این طرح درصد موفقیت آنها در رشته پرطرفدار بیشتر خواهد بود و این با عدالت آموزشی میانه ای ندارد لذا از مجلس و دولت محترم می خواهیم این گونه طرح ها را بیشتر مورد توجه قرار بدهند.

وی ادامه داد: عزیزان بیشترین سرقت های سازماندهی شده در کشورهای غربی است که هم سرقت در آنجا زیاد است و هم خودش بیشترین سرقت را در تاریخ سیاسی از آن خود دارد اما رسانه های آنها سرقت های سارقان ایرانی را آنقدر بزرگ می کنند که ایران در صدر جدول سرقت و دزدی در سطح جهان قرار دارد که البته اخیرا ظرف ۴۸ ساعت با دستان توانمند عزیزان نیروی انتظامی سارقان بانک ملی تهران را دستگیر گردند اما متاسفانه نیروی انتظامی ما مظلوم واقع شد.

امام جمعه فومن در پایان با اشاره با سالروز تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار کرد: اول تیر ماه روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی را داریم عزیزان با فرمان امام راحل در این روز سازمان تبلیغات اسلامی ما تشکیل شد که مبلغان ما با کمترین امکانات برای تبلیغ دین و فرهنگ حسینی مجاهدت می نمایند که امکانات قابل توجه باید در اختیار این مراکز فرهنگی قرار بگیرد و البته اول تیر ماه سالروز تاسیس اصناف است که حقیقتا در بازار عزیزان ما زحمت می کشند که خواهش میکنیم از این بزرگواران در این ایام سختی معیشت انصاف را لحاظ بفرمایید.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5495 توسط modir و در روز جمعه 17 ژوئن 2022 ساعت 15:56:57
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5486
17 / 6 / 2022 - 12:15

همایش نکوداشت ملا عبدالفتاح فومنی برگزار شد+تصاویر

نخستین همایش علمی و پژوهشی محقق و تاریخ نگار برجسته تاریخ محلی گیلان در دوره صفویه و مولف کتاب تاریخ گیلان ملاعبدالفتاح فومنی گیلانی با حضور ثقتی مدیرکل ارشاد اسلامی، فکور فرماندار فومن، دکتر شایسته، اساتید و بزرگان علم و پژوهش و جمعی از علاقه مندان تاریخ در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد.؛

به گزارش بهجت خبر؛ نخستین همایش علمی و پژوهشی محقق و تاریخ نگار برجسته تاریخ محلی گیلان در دوره صفویه و مولف کتاب تاریخ گیلان ملاعبدالفتاح فومنی گیلانی با حضور ثقتی مدیرکل ارشاد اسلامی، فکور فرماندار فومن، دکتر شایسته، اساتید و بزرگان علم و پژوهش و جمعی از علاقه مندان تاریخ در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن برگزار شد.

مورخ بزرگ محلی ملاعبدالفتاح فومنی در عصر صفوی کتاب ارزشمند تاریخ گیلان را به تألیف درآورده است. وی مورد وثوق و اعتماد شاه عباس بزرگ قرار داشته و در عین حال دلبستگی فراوانی به خاندان حکومتگر اسحاقوند یعنی حکومتگران بیه پس گیلان داشته است. ملا عبدالفتاح فومنی، هم دوران اقتدار و استقلال گیلان را درک نموده و هم دوران پس از فتح گیلان و فروپاشی حکومتگران محلی را دیده بود و در کتاب تاریخ خود هر دو دوره را تشریح نموده است.

یوسف نیک انجام ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن در این بزرگداشت ضمن خیر مقدم به مدعوین و اساتیدی که از سراسر کشور حضور رسانده بودند، گفت: شهرستان فومن از دیرباز دارای مفاخر بزرگی چون آیت الله بهجت (ره) فومنی، کیومرث صابری، شیون فومنی و ملاعبدالفتاح مورخ بزرگ عصر صفویه بود.
وی با بیان اینکه اهتمام دکتر فریدون شایسته دبیر علمی همایش در سال ۹۹ جهت برگزاری همایش علمی پژوهشی ،تاثیرگذار بود و همزمان فراخوان آن آغاز گردید، اشاره کرد: وقفه دو ساله در پی شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و معضلاتی که موجود بود و برگزاری همایش ها میسر نبود. این ممنوعیت در برگزاری های برنامه ها عامل اصلی تاخیر در برگزاری این همایش بود.

همایشی متفاوت و منحصر به فرد در شهرستان فومن، که با حضور و استقبال خوب فرهیختگان و اساتید بزرگ دانشگاه ها و مراکز علمی و فرهنگی کشور مواجه شد.

یوسف نیک انجام اضافه کرد: اواخر سال ۹۹ فراخوان منتشر شد و تا اواخر تیرماه ۱۴۰۰ مقالات بسیار ارزنده ای از سراسر کشور،استان و شهرستان دریافت شد و توسط ۷ داور از اساتید دانشگاه از جمله استاد هوشنگ عباسی داوری آثار صورت گرفت، ۱۱ اثر برگزیده شدند، ۳ اثر در بخش شناخت ملاعبدالفتاح فومنی _ ۳ اثر در بخش گیلان _ عصر صفویه و ۵ اثر برگزیده از مقالات ارائه شده حائز رتبه گردید.
ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن ادامه داد : بیش از ۵۰ مقاله ارسال و مورد داوری قرار گرفت.در صبح این روز بخش علمی ومقالات مربوط به این همایش قرائت شد و در بعد ظهر هم اختتامیه آن با حضور جمعی از اهالی فرهنگ دوست گیلانی، از جمله ثقتی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان گیلان،موسی فکور فرماندار شهرستان فومن و برخی از مدیران این شهرستان انجام شد.

اجرای شعرخوانی توسط شعرای مطرح ،سخنرانی اساتید و اجرای موسیقی سنتی توسط موسیقی گروه کرنا با مدیریت علی عباسی از برنامه های جذاب این همایش علمی پژوهشی بود.
در پایان از صاحبان اثر برتر تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5486 توسط modir و در روز ساعت 12:15:52
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5483
14 / 6 / 2022 - 16:01

دکتر احمدی سنگری خبر داد؛؛

طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش کلید خورد

به گزارش بهجت خبر؛ دکتر احمدی سنگری در گفتگو با خبرنگار ما از طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی خبر داد. دکتر احمدی سنگری نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از وزیر آموزش و‌ پرورش پرسیده شد که چرا در انتصابات و

به گزارش بهجت خبر؛ دکتر احمدی سنگری در گفتگو با خبرنگار ما از طرح سوال از وزیر آموزش و پرورش در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

دکتر احمدی سنگری نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از وزیر آموزش و‌ پرورش پرسیده شد که چرا در انتصابات و به ویژه در استان ها دقت لازم را انجام نمی دهید؟ چرا از مشورت نمایندگان مجلس در پیشبرد اهداف انقلاب و به ویژه در حفظ ارزش های انقلاب در آموزش و پرورش استفاده نمی شود؟ آیا از نگرانی نیروهای دلسوز و انقلابی و توانمند که شاهد بکارگیری نیروهای ضعیفی در وزارت و ادارات کل آموزش و پرورش هستند مطلع هستید؟ اگر اطلاع دارید چرا اقدامی انقلابی (که خود از نیروهای دلسوز و انقلابی هستید) انجام نمی‌دهید؟

این سوال به شرح ذیل است: جناب آقای دکتر نوری وزیر محترم آموزش و پرورش، در زمان رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی، به دلیل حمایت از نیروهای انقلابی و دلسوز، مجلس از شما حمایت کرد. لیکن در طول مدت زمان مدیریت جنابعالی در وزارت، بسیاری از همان حامیان شما نسبت به انتصابات مدیران در کشور دلسرد شدند. چرا نیروهای توانمند و دلسوز و انقلابی را به بهانه های واهی کنار زدند و از افراد ضعیف بر تصدی مسئولیت استفاده می کنند؟ آیا از وضعیت بسیار اسفناک آموزش و پرورش و نگرانی جدی مردم و نیروهای فرهنگی مطلع هستید؟

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5483 توسط modir و در روز سه‌شنبه 14 ژوئن 2022 ساعت 16:01:50
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5475
12 / 6 / 2022 - 20:05

همایش تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان شفت برگزار شد+تصاویر

به گزارش بهجت خبر؛ به مناسبت گرامیداشت میلاد مبارک آقا امام رضا (ع) و دهه کرامت همایش تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان شفت با حضور فرماندار، فرمانده سپاه، رووسای شبکه توزیع برق، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، اداره حفاظت از محیط زیست، اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت و…صبح امروز یکشنبه ۲۲ خرداد با مشارکت

به گزارش بهجت خبر؛ به مناسبت گرامیداشت میلاد مبارک آقا امام رضا (ع) و دهه کرامت همایش تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان شفت با حضور فرماندار، فرمانده سپاه، رووسای شبکه توزیع برق، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، اداره حفاظت از محیط زیست، اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت و…صبح امروز یکشنبه ۲۲ خرداد با مشارکت و همکاری انجمن قرآن و عترت و شورای اسلامی شهرستان شفت در سالن ارشاد اسلامی برگزار گردید.


پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط قاری و حافظ کل قرآن برادر سید مهدی نورانی، اجرای شعر امام رضا توسط دختر قرآنی و اجرای سرود توسط پسران قرآنی از حائزترین برنامه های تدوین شده، همراه با اجرای برنامه های متنوع، مولودی خوانی و اجرای سرود سلام فرمانده در این همایش بود.

ریحانه روستا کودک خردسال ۴ ساله با قرائت بخشی از آیات کلام الله مجید محفل ادبی این همایش را مزین تر کرد.

حجت الاسلام راثی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان های فومن و شفت در این همایش ضمن تبریک و گرامیداشت میلاد مبارک هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، با تاکید بر اینکه جشن غدیر ِ در پیشِ رو باید با برنامه و حساب شده برگزار گردد گفت: گردهمایی قرآن آموزان، پس از دو سال وقفه کرونایی، سبب دلگرمی و افتخار است. حضور شما فرزندان قرآنی در این مراسم و شرکت در این کارها در مقابل کار زیبای خداپسندانه تان، با هیچ عملی قابل قیاس نیست. چرا که شما حافظ و قاری قرآن هستید و در جوار شما قرارگرفتن برای ما باعث افتخار و مایه مباهات است.

در پایان مراسم تجلیل از مربیان و حافظان قران، تعداد بیشماری از فعالان قرآنی با دریافت لوح تقدیر از طاهری فرماندار شهرستان و دیگر مدیران تجلیل شدند.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5475 توسط modir و در روز یکشنبه 12 ژوئن 2022 ساعت 20:05:55
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5472
8 / 6 / 2022 - 23:44

فرمانده سپاه فومن:؛

توزیع ۴۵ هزار قطعه جوجه یک روزه در میان افراد کم برخوردار فومن

فرمانده سپاه فومن با اشاره به اجرای طرح بسیج مردمی برای حفاظت از جوجه های یک روزه، گفت: بیش از ۸۰ هزار قطعه جوجه یک روزه در میان افراد کم برخوردار فومن توزیع شد.؛


به گزارش بهجت خبر؛ سرهنگ محسن جعفری ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: ۴۵ هزار قطعه جوجه یک روزه در میان افراد کم برخوردار فومن توزیع شد.

فرمانده سپاه فومن گفت: یکی از اقدامات و برنامه‌های سپاه و از موضوعاتی که در بحث نهضت کمک مومنانه پیگیری می‌شود کمک مجموعه نهادها و خیران در بحث رفع محرومیت‌زدایی، توجه و تمرکز به اقتصاد روستایی معیشت محور است.

وی با تاکید بر اینکه، عمل به شعار سال یک تکلیف شرعی است اضافه کرد: امروز عمل به شعار سال و تلاش برای تحقق آن یک تکلیف شرعی به شمار رفته و برای تحقق آن باید تلاش و نقش‌آفرینی کنیم تا این امر مهم محقق شود و موجبات رفع دغدغه‌های مردم و رهبر معظم انقلاب فراهم شود.

جعفری با تاکید بر اینکه در راستای «کاهش فشار اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم» سپاه تمام تلاش خود را در زمینه های مختلف به کار بسته است، خاطرنشان کرد: ارزش‌گذاری، رضایتمندی و خدمت‌گزاری به مردم دغدغه اصلی نظام است، بنابراین باید همه با هم با تمام توان در این راستا تلاش کرده تا دغدغه‌ها و نیازهای جامعه رفع شود.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5472 توسط modir و در روز چهارشنبه 8 ژوئن 2022 ساعت 23:44:22
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5462
8 / 6 / 2022 - 22:41

گیلده معطر به عطر محمدی شد

جشنواره گل محمدی وگلاب گیری، پس از سه سال وقفه در روز ۹ خرداد 1401 در روستای گیلده شهرستان شفت برگزار شد.؛

به گزارش بهجت خبر؛ گلاب‌گیری یک مراسم است که هر سال در ۱۴ استان ایران به صورت عمده از اوایل اردیبهشت تا اواخر خرداد و اقلیمی انجام می‌شود. معروف ترین گلاب در جهان گلاب کاشان است.

جشنواره گل محمدی وگلاب گیری، پس از سه سال وقفه در روز ۹ خرداد ۱۴۰۱ در روستای گیلده شهرستان شفت برگزار شد.
اجرای موسیقی سنتی، بازی های بومی محلی و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی از جمله ویژه برنامه های قابل اجرا دراین جشنواره بود.

این دهمین سالی است که گیلده شفت میزبان گردشگرانی است که برای حضور در جشنواره گلابگیری راهی این روستا می شوند.

این رویداد فرهنگی هنری به همت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با همکاری ادارات فرمانداری، ارشاداسلامی، سپاه ناحیه شفت، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، شورای اسلامی و دهیاری روستای گیلده و شرکت نمایشگاهی قاصدک برگزار شد.

لازم به توضیح است که تولید گلاب در گیلده رونق فراوانی دارد و اهالی منطقه درآمد میلیاردی از برداشت گل محمدی بدست می آورند.

محسن انوشیروانی مدیر عامل شرکت نمایشگاهی قاصدک ترنج ضمن تقدیر از استقبال بی نظیر مردم از این جشنواره سنتی گلابگیری در گیلده ابراز داشت: با توجه به وقفه دو ساله به جهت محدودیت دوران کرونایی، این مراسم با اقبال عمومی قابل تقدیری مواجه شد.


وی با تصریح بر اینکه برگزاری جشنواره ها شامل هزینه های سرسام آور می شود و همچنین مستعد حمایت است،افزود :در مراسم گل و گلاب حضور ۴ هزار نفری موجب خرسندی شد، اما با علم بر اینکه چنین مراسم های پرازدحام و پر هزینه مستلزم مساعدت و همکاری است و عدم حمایت های مالی ارگان ها و دستگاههای مربوطه کار را دشوارتر می کند _ یقینا حمایت از هنرمندان و غرفه داران که محصولات شان را در نمایشگاه عرضه می کنند، کمک شایانی به اقتصاد آنان است که متاسفانه سیستم حمایت کننده قابل شرحی در این مجموعه در اختیار ما نیست.
امیدواریم که در جشنواره های آتی بانیان و دبیران از طریق حمایت های مالی ِ سیستم ها و نهادهای دولتی رضایت همگان را جلب نمایند.

لازم میدانم از ادارات و نهادهایی که در برگزاری این جشنواره نهایت همکاری را جهت ارتقاء سطح کیفی جشنواره با ما داشتند، به ویژه از فرمانداری محترم و میراث فرهنگی شهرستان شفت_ استانداری _میراث فرهنگی استان و شهرستان، که نهایت همکاری های لازم را جهت باشکوه برگزار کردن جشنواره در کنار ما بودند، تقدیر و تشکر کنم، نکته حائز ارزش اهتمام و کوشش دهیاری و شورای اسلامی گیلده جهت بالابردن کیفیت این جشنواره سهم بسزایی داشتند، قابل تحسین بود و جا دارد ضمن تقدیر برای این مسوولان روستایی آرزوی توفیقات روزافزون داشته باشم.

رکت نمایشگاهی قاصدک در صدد است با همت و کوشش مضاعف تری جهت ایجاد شادی و نشاط برای مردم، جشنواره های فرهنگی _ هنری را ارتقاء دهد.

آسیه جمالی گشتی

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5462 توسط modir و در روز ساعت 22:41:44
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر