شماره : 5343
4 / 1 / 2022 - 22:49

میزبانی از پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس در شفت

بِســـمِ الله الرّحمـــنِ الرّحیـــمأُوْلَئِکَ الَّذِینَ امْتَحَنَ اللَّهُ قُلُوبَهـمْ لِلتَّقـوَیآن‌ها کســانی‌اند که خدا قلب‌هایشان را برای تقـــوا امتحان کرده شهید، باران رحمت الهی استکه به زمین خشک جانها، حیات دوباره می‌دهد.عشق شهید، عشق حقیقی استکه با هیچ چیز عوض نخواهد شد به گزارش خبرنگار بهجت خبر,میزبانی از پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدسدر شفتهمزمان با شب

بِســـمِ الله الرّحمـــنِ الرّحیـــم
أُوْلَئِکَ الَّذِینَ امْتَحَنَ اللَّهُ قُلُوبَهـمْ لِلتَّقـوَی
آن‌ها کســانی‌اند که خدا قلب‌هایشان را برای تقـــوا امتحان کرده

شهید، باران رحمت الهی است
که به زمین خشک جانها، حیات دوباره می‌دهد.
عشق شهید، عشق حقیقی است
که با هیچ چیز عوض نخواهد شد

به گزارش خبرنگار بهجت خبر,میزبانی از پیکر مطهر شهید گمنام دفاع مقدس
در شفت
همزمان با شب اول مراسم عزاداری فاطمیه برگزارشد

شهدا سنگ نشانند که ره گم نکنیم
شهدا را باذکر صلوات یاد کنیم.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5343 توسط modir و در روز سه‌شنبه 4 ژانویه 2022 ساعت 22:49:29
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5339
3 / 1 / 2022 - 23:14

به یاد سردار دلها

به مناسبت سالروز شهادت سردار دلها...؛

۱۳ دی ۱۳۹۸
ساعت ۲۰ : ۱ بامداد
فرودگاه بغداد
فرمانده سپاه قدس گیلان ، سردار سپهبد قاسم سلیمانی در بغداد ، ناجوانمردانه هنگام خروج از فرودگاه مورد حمله قرار گرفته و به شهادت رسید .
حالا دوسال از آن روز گذشته است .
اولین چیزی که همه دیدند ، دست جدا شده ی علمدار بود که انگشترش در آن خودنمایی می کرد
همین عکس کافی بود که مردم ایران خشم و کینه ای از عاملین این اتفاق به دل داشته باشند که تا انتقام سختی از مسبّبان آن گرفته نشود ، آرام نمی گیرند .
یک سلیمانی را به قتل رساندند غافل از اینکه میلیون ها سلیمانی ، دوشادوش یکدیگر ادامه دهنده مکتب و راه سلیمانی خواهند بود ‌
قاسم سلیمانی ای که بزرگ شده ی مکتب خمینی بود ؛ کسی هم که بزرگ شده ی این مکتب باشد داخل و خارج از مرز را نمیشناسد و هر جا که باشد خالصانه برای ملتها و جامعه ی بشریت فداکاری میکند .

دشمنان گمان میکردند که با به شهادت رساندن آن مرد ، همه چیز تمام شده اما به حول قوه ی الهی ، نه تنها یاد او از دلها نخواهد رفت بلکه روز به روز به عطش انتقام این مرد افزوده میشود .

از خصوصیاتش هر‌چه بگوییم کم گفته ایم

شجاع بود و روحیه مقاومت داشت
بادرایت و باهوش بود
روحیه فداکاری و‌ نوع دوستی داشت
اهل معنویت و اخلاص و آخرت جویی بود
از دشمن واهمه نداشت
در جهاد فی سبیل الله از هیچ چیز پروا نداشت
با تدبیر بود و با منطق
مراقب بود که به کسی تعدّی و ظلم نشود
و بشدّت انقلابی بود ….

فلذا فقط این را میتوان گفت که
سردار عزیزم شهادتی که سالها در پی به دست آوردنش بودی ، مبارکت باشد .

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5339 توسط modir و در روز دوشنبه 3 ژانویه 2022 ساعت 23:14:28
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5319
28 / 12 / 2021 - 17:51

کمی دورتر دِپوی زباله های کنار خیابان زیبندگی روستا را به چالش کشید/تصاویر

به گزارش خبرنگار بهجت خبر,روستای گسکره واقع در جاده ماسوله،۱۳ کیلومتری شهرستان فومن گسکره بخش سردار جنگل درمجاورت با شهر ماکلوان قرار دارد.روستایی که اهالی آن هرگز زمینهایشان را به غریبه ها واگذار نکردند و تمامی افرادی که ساکن گسکره هستند بومی اند. روستائی که در قدیم مهد علم و دانش بوده استروستائی که در

به گزارش خبرنگار بهجت خبر,روستای گسکره واقع در جاده ماسوله،۱۳ کیلومتری شهرستان فومن

گسکره بخش سردار جنگل درمجاورت با شهر ماکلوان قرار دارد.
روستایی که اهالی آن هرگز زمینهایشان را به غریبه ها واگذار نکردند و تمامی افرادی که ساکن گسکره هستند بومی اند.

روستائی که در قدیم مهد علم و دانش بوده است
روستائی که در گذشته های دور در کل منطقه سردار جنگل دارای مسجد جامع و خانه انصاف بود.

روستای گسکره در منطقه سردار جنگل دارای مکتب خانه بود که توسط مرحوم حاج میر توفیق تاسیس و اداره می شد،تا به شاگردانش علم و دانش بیاموزد که بعدها هرکدام از شاگردان تبدیل به یک استاد برجسته شدند.

روستای کهن گسکره با اصالتی کاملا تالشی و به دلیل دارا بودن علم و دانش در منطقه فومنات، سر آمد بود

گسکره زادگاه چند تن از ادبا و شعرای مشهور در منطقه سردار جنگل است.

جهت بازدید به روستای مذکور عزمم را جزم کردم تا از نزدیک از زیبایی های روستا بهره ببرم،روستایی که از دیرباز مهد علم و ادب بود،روستایی که از نظر فرهنگ و سواد در منطقه زبانزد بود.
من می توانستم روستای رویایی ام را ببینم و برای دیگران از قشنگی هایش تعریف کنم و آنچه در ذهن ترسیم کرده بودم را در واقعیت تحقق یافته ببینم.

با اراده ای محکم بسوی ماکلوان، شهر تازه تاسیس شده ی سردار جنگل حرکت کردم. مسیر،همچنان جذابیت ویژه پائیزی را یدک می کشید و من حال و هوای شاعرانه ای را احساس می کردم.
مغازه ها در ماکلوان پائین مانند دانه های تسبیح بهم متصل بودند یادم آمد زمانی،تعداد دکان های ماکلوان ،انگشت شمار بود،چقدر زندگی ماشینی شده و چقدر زمین ها ،چمن ها،شالیزاران،به آسمانخراش تبدیل شدند و ما گذر زمان را در تغییرات و آبادانی های محلات جستجو کردیم.

محو تماشای اطراف بودم روستاها را یکی پس از دیگری طی کردم و متوجه نشدم کِی به ماکلوان و پل ورودی گسکره _ آبرود رسیدم.

مادری گوشه پل کز کرده بود و خیابان را تماشا میکرد.
اینجا چه جای نشستن است مادر من ؟

از کنارش عبور کردم،احساس میکردم میخواهد مرا شناسایی کند ،اما من نیم نگاهم را از او برداشتم و به مسیرم ادامه دادم.
پل ورودی دو روستا و چند محله در حالت اسفناکی قرار داشت.خودروهای سبک و سنگین از روی پل عبور میکردند و روکش آسفالت ِ پل را، داغان تر میکردند و من مراقب بودم کنار میله های پل احتیاط بیشتری کنم.

به انتهای پل رسیدم،سمت راست ورودی روستای آبرود و سمت چپ من ورودی روستای گسکره با داشتن چهار شهید بنام های شهیدان: محمد دلکش،احمد بیدار،اله قلی ایماندار و جاویدالاثر حسین باقرپناه بود.

بطرف گسکره راهم را ادامه دادم،اینجا یک مسیر خطرناکی در انتظار من بود،سمت چپ رودخانه خروشانی بود که دیواره های آن تا ۵۰۰ متر جلوتر رانش زمین داشت و من خطر جدی را با اضطراب لمس کردم.رانش زمین کنار رودخانه و خطراتی که در پی خواهد داشت و هیچگونه علائم هشدار دهنده خطر یا راهنمایی برای مسافرین و گردشگران،عابرین پیاده و خودروها،بویژه شب ها که نیاز مبرم است،در کنار خیابان موجود نبود.اینجا مستلزم یک نگاه ویژه است.طغیان رودخانه می تواند جان انسان های بیشماری را در این قسمت از روستا تهدید کند،تدبیر قبل از حادثه میطلبد.بی تفاوتی ،بازی با جان آدم هاست.

به راهم ادامه دادم و سعی کردم بر سرعت راهپیمایی ام بیفزایم تا قبل از غروب آفتاب بتوانم از زیبایی های روستا بهره ببرم.

پیاده روی در زیباترین منطقه جاده ماسوله می توانست برای من تجربه دل انگیزی باشد.تجربه ای که شرح آن برای من لذت بخش است.

من محو قشنگی محله بودم و خدا بخاطر خلق این همه زیبایی برایم ملموس بود،اما …..کمی دورتر دِپوی زباله های کنار خیابان زیبندگی روستا را به چالش کشید.

بطرف مسجد جامع حرکت میکردم ،کنار مسجد،دفتر دهیاری و بعد از آن مدرسه مالک اشتر قرار داشت که تاسیس آن مربوط به سال ۱۳۳۸ شمسی که نشانگر آن بود اولین مدرسه در منطقه سردار جنگل در این روستا بنا شده.

بازارچه کوچکی جلوی مسجد قرار داشت،مغازه هایی چون قهوه خانه،لوازم خانگی و…..این بازارچه کوچک جوانان و پیران محل را دور خود جمع کرده بود،عده ای کنار هم روی نیکمت های چوبی ِ قدیمی نشسته،عده ای مقابل مسجد جامع و تعدادی در محوطه بازارچه مانور می دادند.
وقتی از اهالی شنیدم که مردمان روستا،حاضر نیستند یک وجب از خاک شان را به غریبه ها واگذار کنند،خوشحال شدم و این عِرق ِ بجا و نیکوی آنها را تحسین کردم

بازارچه را به قصد خداحافظی ترک کردم تا از قسمت های زیباتر گسکره دیدن کنم.خیابان شهید احمد بیدار بنظرم جالب آمد رفتم تا انتها و باز گشتم اما باز چشمم به زباله های اطراف سطل زباله که کل خیابان را احاطه کرده بودند،افتاد.اینبار شدت عصبانیتم باعث شد به دنبال اعضای شورای محل سمت دفتر دهیاری رفته و از آنها علت کم کاری و بی تفاوتی نسبت به پاکسازی محیط زیست و چهره روستا را جویا شوم،ولی پشت درب بسته دفتر دهیاری تنها ماندم.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5319 توسط modir و در روز سه‌شنبه 28 دسامبر 2021 ساعت 17:51:02
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5307
27 / 12 / 2021 - 23:38

ویژه مراسمات ایام بزرگداشت شهادت سردارشهید سلیمانی درفومن برگزارمی شود/پوسترمراسمات

پس از تشکیل ستاد مردمی بزرگداشت شهادت شهید قاسم سلیمانی برنامه هایی توسط این ستاد مردمی در سطح شهرستان در حال تدوین و هماهنگی جهت برگزاری می باشد.؛

یکی از فرماندهان جبهه مقاومت سخنران مراسم سالروز شهادت سردار شهید سلیمانی در فومن خواهد بود.به گزارش بهجت خبر,به نقل ازصبح فومن :پس از تشکیل ستاد مردمی بزرگداشت شهادت شهید قاسم سلیمانی برنامه هایی توسط این ستاد مردمی در سطح شهرستان در حال تدوین و هماهنگی جهت برگزاری می باشد.
از جمله این برنامه ها که توسط مجموعه های مردمی، مذهبی ،فرهنگی و ورزشی آماده اجرا گردیده ، می توان به مسابقات بوکس،اجرای ورزش باستانی و اولین جشنواره قهرمان من ویژه دانش آموزان و فرهنگیان اشاره نمود.
لازم بذکر است که دومین سالروز شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی همزمان با دهه بصیرت با سخنرانی سردار هامون محمدی از فرماندهان جبهه مقاومت و با مداحی حاج محمود بذری در روز دوشنبه ۱۳ دی ماه ساعت ۱۴:۳۰در مسجد ولیعصر(عج) بالامحله فومن برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5307 توسط modir و در روز دوشنبه 27 دسامبر 2021 ساعت 23:38:43
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5304
27 / 12 / 2021 - 0:25

موسی فکور سرپرست فرمانداری فومن شد

به گزارش بهجت خبر، اسدالله عباسی استاندار گیلان با صدور حکمی موسی فکور را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان فومن منصوب کرد.؛

به گزارش بهجت خبر، اسدالله عباسی استاندار گیلان با صدور حکمی موسی فکور را به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان فومن منصوب کرد.

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان رشت، بخشداری سنگر، شهردار بندرانزلی و خمام، رئیس اداره‌های سیاسی، روابط عمومی و اجتماعی فرمانداری رشت و رئیس امور فرهنگی نهضت سوادآموزی گیلان از جمله سوابق فکور است.
پیش از وی؛ محمدرضا محسنی فرماندار شهرستان فومن بوده است.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5304 توسط modir و در روز ساعت 00:25:09
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5293
24 / 12 / 2021 - 0:47

بسیج گره گشای بسیاری از مشکلات است

فرمانده سپاه فومن با بیان اینکه، بسیج گره گشای بسیاری از مشکلات است، گفت: موفقیت های امروز ایران اسلامی در عرصه های مختلف به واسطه داشتن روحیه و تفکر بسیجی است.؛

به گزارش بهجت خبر ، سرهنگ محسن جعفری در جلسه تکریم و معارفه فرمانده پایگاه شهید خانزاده منابع طبیعی فومن ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، اظهار کرد: منابع طبیعی، منابعی خدادادی است که مورد هجمه برخی افراد زورگو قرار گرفته و متصور هستند، می توانند با امکانات، زر و زور به خواسته های خود دست پیدا کنند.

فرمانده سپاه فومن با بیان اینکه، حضور پر رنگ فرمانده یگان و بازرسان این اداره گواه بر این است در برخی نقاط استان های شمالی برخی افراد سود جو می خواهند به منابع طبیعی آسیب بزنند، تصریح کرد: برخی زمین خواران کوچک و بزرگ نیز به این منابع خدادادی رحم نکرده و طبیعت را مورد بی مهری خود قرار می دهند.

سرهنگ محسن جعفری با تاکید بر اینکه، متاسفانه اگر این بی مهری ها با نعمت های خداوندی ادامه پیدا کند در آینده طبیعتی برای ما باقی نمی ماند، افزود: حضور نیروی های منابع طبیعی و اثر گزاریشان در مقابله با اینگونه افراد سودجو بسیار مشهود است.

فرمانده سپاه فومن با بیان اینکه، بسیج گره گشای بسیاری از مشکلات در کشور ما است، گفت: موفقیت های امروز ایران اسلامی در عرصه های مختلف به واسطه داشتن روحیه و تفکر بسیجی است.

وی با بیان اینکه، بسیج نیروی کارآمد همه میدان هاست خاطر نشان کرد: هر نقطه از کشور خدمتی بی منت صورت گیرد بدانید که در آنجا تفکر بسیجی حاکم است.

وی با تاکید بر اینکه، مهم ترین اهداف بسیج خدمات رسانی به مردم است، اضافه کرد: امروزه دشمن تمامی انرژی خود را صرف ناکارآمد نشان دادن نظام به کار بسته است، ابراز داشت: ما باید واقعیت ها را دیده و تهدیدها را تبدیل به فرصت کرده و کمک کنیم تا نواقص برطرف شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فومن با اشاره به اینکه تمامی امورات مسلمین بر پایه امر به معروف و نهی از منکر است، ادامه داد: از ابتدای خلقت همه انبیاء برای امر به معروف و نهی از منکر آمده‌اند و وظیفه ما هم ادامه راه انبیا است و می بایست در ادارات هم این امر پیگیری شود.

سرهنگ جعفری با تاکید بر اینکه، امر به معروف در حوزه بسیج کارمندی می تواند در قالب خدمت و به مردم و معطل نکردن ارباب رجوع قرار گیرد، اذعان داشت: برای فعالیت های بزرگ امر به معروف در جامعه نیاز به حرکت عمومی داشته و باید این حرکت از سوی عموم مردم ایجاد شود تا الگوی جوامع بین المللی باشیم.

در پایان این مراسم، طی حکمی از سوی فرمانده سپاه فومن علی داودی رئیس اداره منابع طبیعی فومن بعنوان فرمانده پایگاه شهید خانزاده این اداره معرفی و از زحمات آقای فرد تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5293 توسط modir و در روز جمعه 24 دسامبر 2021 ساعت 00:47:19
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5276
9 / 12 / 2021 - 16:19

همزمان با فرارسیدن ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار صورت گرفت؛؛

گفتگو با پرستاران بیمارستان امام حسن مجتبی(ع)فومن

همزمان با فرارسیدن میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار خبرنگار بهجت خبر راهی بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) شد و با تنی چند از پرستاران زحمت کش این بیمارستان به گفتگو نشست.؛

به گزارش بهجت خبر؛ پنجم جمادی الاولی روز ولادت باسعادت بانوی قهرمان کربلا، پرچم دار نهضت کربلا پس از شهادت حسین (ع)، حضرت زینب کبری (س) است. این روز را روز پرستار می نامند و علت نام گذاری این روز به نام «روز پرستار» این است که حضرت زینب پرستاری امام زمانش حضرت زین العابدین علیه السلام و دیگر بیماران و مصیبت زدگان اهل بیت را برعهده داشت، و ضمن این که رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، از پرستاری بیمار کربلا نیز با تحمل آن همه سختی ها و ناملایمات، آنی فروگذار نبود و تا آخرین رمق، دین خود را به مکتب و رهبرش ادا کرد,به همین مناسبت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر گفتگویی با پرستاران بیمارستان امام حسن مجتبی(ع) فومن داشت که به محضر شریفتان تقدیم می شود.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5276 توسط modir و در روز پنج‌شنبه 9 دسامبر 2021 ساعت 16:19:01
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5272
27 / 11 / 2021 - 14:34

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان:؛

دولت ها همواره مدافع حقوق تولیدکنندگان باشند

به گزارش بهجت خبر؛ دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در گفتگوی اختصاصی با اعجاز قلم در رابطه با مخاطرات کشاورزی گفت: کشاورزان همواره با عناوین مختلف با قهر طبیعت روبه‌رو هستند؛ یک زمان سیل، یک زمان تگرگ، یک زمان سرما، یک زمان خشکسالی و غیره و در دنیا نیز به همین شکل است و به

به گزارش بهجت خبر؛ دبیر خانه کشاورز غرب گیلان در گفتگوی اختصاصی با اعجاز قلم در رابطه با مخاطرات کشاورزی گفت: کشاورزان همواره با عناوین مختلف با قهر طبیعت روبه‌رو هستند؛ یک زمان سیل، یک زمان تگرگ، یک زمان سرما، یک زمان خشکسالی و غیره و در دنیا نیز به همین شکل است و به این خاطر و با توجه به اهمیت کشاورزی در تأمین امنیت غذایی، این بخش مورد حمایت دولت‌ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه از غذا به‌عنوان یک ابزار در دنیا استفاده می‌شود، افزود: علت اینکه ما در بخش مرغ و دام مشکل داریم این است که برای خوراک آنها به واردات وابسته هستیم.

دبیر خانه کشاورز غرب گیلان به مشکل تهیه علوفه اشاره کرد و گفت: این امکان در کشور وجود دارد که علوفه موردنیاز را در داخل تأمین کنیم اما به دلیل سوء مدیریت این مسائل به وجود آمده است. می‌توان با مدیریت آب‌های پشت سدها، اراضی را به کشت علوفه اختصاص داد و از این راه هم کشاورز منتفع می‌شود و دامدار.

محب خواه با تأکید بر اینکه مسئولان باید نگاه ویژه به بخش کشاورزی داشته باشند، تصریح کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته در مدیریت بحران جهاد کشاورزی و مدیریت بحران وزارت کشور، تسهیلاتی برای کشاورزان در نظر گرفته شد تا در زمان کاشت، داشت و برداشت در سال‌ زراعی آینده، مشکلات سرمایه در گردش آنها برطرف شود. در این راستا ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد، علاوه بر این ۲ هزار میلیارد تومان بخشودگی سود و جرائم کارمزد و همچنین یک سال امهال وام‌های کشاورزان در نظر گرفته شده است.

وی متذکر شد: کشاورزان تولیدکنندگان جامعه هستند و ضمن اینکه اشتغال خود را حفظ می‎کنند در امنیت غذایی کشور تاثیر بسزایی دارند. البته فعالان عرصه کشاورزی با اقدامات خود به استقلال کشور کمک می‌کنند تا دست بیگانگان با این کینه‎دوزی‎ها کوتاه شود بنابر این دولت ها باید همواره مدافع حقوق تولیدکنندگان به عنوان جهادگران عرصه اقتصادی باشند.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5272 توسط modir و در روز شنبه 27 نوامبر 2021 ساعت 14:34:34
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5268
21 / 11 / 2021 - 20:38

نشست هم اندیشی و تعامل نیروی انتظامی با اصحاب رسانه در شفت برگزار شد؛؛

رسانه ها در تامین امنیت روانی جامعه تاثیر زیادی دارند

به گزارش بهجت خبر؛ سرهنگ محمد پارسا جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان شفت در نشست هم اندیشی ، ادامه همکاری و تعامل با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به نقش و مسئولیت رسانه ها در مقابله با رسانه هایی که خبر ناصحیح را منتشر می کنند، گفت: در جریان انتخابات امسال تحرکات و

به گزارش بهجت خبر؛ سرهنگ محمد پارسا جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان شفت در نشست هم اندیشی ، ادامه همکاری و تعامل با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته بسیج با اشاره به نقش و مسئولیت رسانه ها در مقابله با رسانه هایی که خبر ناصحیح را منتشر می کنند، گفت: در جریان انتخابات امسال تحرکات و دسیسه های دشمنان در حوزه رسانه بسیار افزایش یافت که خبرنگاران به جهت وظیفه خطیر آگاهی بخشی که داشتند در خط مقدم این دفاع بودند.
وی همچنین به نقش رسانه ها در تولید و ارتقای امنیت جامعه، نظم و آرامش عمومی اشاره و بیان کرد: امنیت و آرامش مردم به عنوان مهمترین مطالبه مردم است که رسانه ها در کنار سربازان پرافتخار انتظامی در این عرصه نیز آرامش بخش هستند و در تامین امنیت روانی جامعه تاثیر بسیار زیادی دارند.

سرهنگ پارسا ادامه داد: همراهی، همدلی و همزبانی خبرنگاران در کنار نیروهای انتظامی موجب شده که با وجود فتنه و دسیسه های دشمنان، امنیت روانی و آرامش مردم و جامعه حفظ شود.

در ادامه این هم اندیشی معاونت فرماندهی انتظامی شهرستان شفت در ادامه گفت : گاهی اتفاقاتی که در جامعه رخ می دهد  بعضا تلخ هستند که نحوه انعکاس آنها و برداشت صحیح از آنها خیلی مهم است.
وی اضافه کرد: بارها مشاهده شده خود آن واقعه و حادثه در هر حوزه ای با هنرمندی خبرنگاران به عنوان مظهر اقتدار، آموزش و اطلاع رسانی صحیح مطرح شده است.

سعید باقری با بیان اینکه با توجه به فضای مجازی موجود در فضای رسانه کشور و حجم پراکندگی اخبار ضروری است که اخبار از یک منبع موثق و مورد اطمینان تهیه شود تا مخاطب بتواند در بمباران اطلاعاتی رسانه های داخل و خارج کشور ضمن اطلاع از خبر درست از لحاظ روانی نیز در آرامش باشد.
بدین دلیل فضای سایبری مالک اشتر تهیه و تدوین شده که اخبار مورد اطمینان را در اختیار مخاطب قرار دهد.
باقری در پایان افزود:حق مخاطب ما برخورداری از اخبار صحیح در فضایی امن است که در فضای سابیری مالک اشتر به این مورد بطور خاص توجه شده ست.

آسیه جمالی گشتی

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5268 توسط modir و در روز یکشنبه 21 نوامبر 2021 ساعت 20:38:30
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 5265
21 / 11 / 2021 - 13:12

کارمان را تعطیل نکردیم چون فرهنگ تعطیل بردار نیست….

به گزارش بهجت خبر، فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی بهانه خوبی بود که به دیدار مسئول کتابخانه های عمومی شهر فومن برویم و از وضعیت و برنامه های این کتابخانه مطلع شویم.مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان فومن در گفتگو با خبرنگار بهجت خبر گفت: در بیست و نهمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی هستیم، ما

به گزارش بهجت خبر، فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی بهانه خوبی بود که به دیدار مسئول کتابخانه های عمومی شهر فومن برویم و از وضعیت و برنامه های این کتابخانه مطلع شویم.
مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان فومن در گفتگو با خبرنگار بهجت خبر گفت: در بیست و نهمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی هستیم، ما در سطح شهر فومن چهار کتابخانه فعال داریم که عبارتند از کتابخانه مرکزی شهید دستغیب در خود شهر فومن، کتابخانه آیت الله محمد طاهر شریفی ماسوله ای در ماسوله و کتابخانه های روستایی امام علی(ع) و سردارجنگل در گشت و زیده پایین و ۵۰ هزار عنوان کتاب و ۵۹ هزار نسخه کتاب در کتابخانه های ما موجود می باشد و مردم عزیز می توانند از این کتاب ها که در درباره موضوعات مختلفی مانند:هنر، کلیات علوم خاص، علوم عملی، فلسفه، دینی، اجتماعی، زبان، ادبیات و تاریخ هست استفاده کنند‌.

مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان فومن گفت: کتابخانه ها دیگر مثل قبل نیستند که فقط کتاب امانت بدهند، ماسعی می کنیم فعالیت های فرهنگی از قبیل کارگاه های آموزشی متنوع، مسابقات کتابخوانی و دیدار با خانواده شهدا را در برنامه کارمان داشته باشیم. از زمان آمدن ویروس منحوس کرونا، کتابخانه ها هم تحت تاثیر این ویروس قرار گرفتند ولی با این وجود ما کارمان را تعطیل نکردیم چون فرهنگ تعطیل بردار نیست. در دوران کرونا فعالیت های فضای حقیقی مان را به فضای مجازی تبدیل کردیم. در فضای اسکای روم کارگاه های آموزشی مختلفی و مسابقه بزرگ رضوی که تا الان ۲ هزار شرکت کننده داشته برگزار کردیم. همچنین برای اعضا ارسال کتاب را در دستور کارمان قرار دادیم و سعی کردیم که کتابخانه مسکوت و راکد نماند. و اکنون که خداروشکر وضعیت کرونا بهتر شده در کنار حقیقی در فضای مجازی هم همچنان فعالیت داریم.
وی با اشاره به تعداد اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان متذکر شد: در حال حاضر۷۰۰ عضو فعال داریم، درست است که با ظهور کرونا ریزش اعضا داشتیم اما الحمدالله در حال افزایش عضو هستیم.

دقت کار در ادامه افزود: امسال در هفته ی کتاب و کتابخوانی از بین همکاران مان برندگان استانی داشتیم. از میان اعضا هم عضو کتابخوان برتر برگزیده استانی در سطح شهر فومن داشتیم. علاقه مندان به کتاب و کتاب خوانی می توانند هر روز از ساعت۷:۳۰ صبح تا ۱۹ غروب و پنجشنبه ها از ۷:۳۰ صبح تا ۱۳ به کتابخانه شهید دستغیب واقع در خیابان بهشتی ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فومن مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: برای افرادی هم که میخواهند عضو بشنوند در مناسبت های مختلف به صورت رایگان می توانند به عضویت کتابخانه مفتخر شوند و در کل با تفاهم نامه هایی که با بنیاد شهید، بهزیستی و بسیج داریم عزیزان میتوانند باحداقل مبلغ عضو کتابخانه شوند و از خدمات آن استفاده نمایند.

مسئول کتابخانه های عمومی شهرستان فومن در پایان خاطر نشان کرد: لازم میدانم در پایان تقدیر و تشکر کنم از فرماندار گرامی شهرستان، امام جمعه فومن، نماینده محترم شهر فومن که در امر کتاب و کتابخانه همیشه ما را حمایت می کنند و باید برای اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی دست به دست هم بدهیم و در این راه همچنان به کمک مسئولان شهر به خصوص شهرداری ها که میتوانند با نصب المان های شهری و بنرهای تبلیغاتی جذاب به ما در امر ترویج کتاب و کتابخوانی کمک کنند نیازمند هستیم و از مسئولین محترمی که همیشه ما را حمایت کردند تقاضا داریم که کتابخانه مرکزی در خور شان آیت الله بهجت(ره) و مفاخری همچون شیون فومنی، کیومرث صابری و بقیه مفاخر شهر باشد، داشته باشیم و قابل دسترس برای همه مردم شهر فومن باشد.

انتهای پیام

ثبت شده در سایت پایگاه خبری تحلیلی بهجت خبر طی شماره 5265 توسط modir و در روز ساعت 13:12:17
© Copyright 2022 http://bahjatkhabar.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر