کد خبر: 10958تاریخ انتشار : ۹:۱۵:۲۷ - یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷

اجرای نهضت حقوق آموزی در بقاع شاخص گیلان

رئیس بسیج حقوقدانان گیلان از آمادگی این نهاد برای اجرای نهضت حقوق آموزی در بقاع شاخص استان خبر داد.

به گزارش بهجت خبر؛ سعید بابایی، رئیس بسیج حقوقدانان سپاه قدس گیلان در دیدار با حجت الاسلام علیزاده، مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان در اداره اوقاف گیلان در رشت اظهار کرد: بسیج حقوقدانان در راستای خدمات‌رسانی به مردم توسط حقوقدانان بسیجی در حوزههای حقوقی، کیفری، مالی، شهروندی و خانواده مشاوره رایگان ارائه میدهد.

وی با بیان اینکه مردم علاقه مند به دریافت مشاوره حقوقی هستند، گفت: عموم مردم به جهت اعتمادی که بسیج دارند از این آموزشها استقبال میکنند.

بابایی اذعان کرد: هدف سازمان بسیج حقوقدانان کاهش پرونده‌های قضایی از طریق آموزش‌های همگانی حقوقی در سطح اقشار مختلف است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۶عملکرد خوبی داشتیم و در ۲۲مسجد شاخص استان گیلان و ۵مسجد در رشت نهضت حقوق آموزی برگزار شد.

رئیس بسیج حقوقدانان سپاه قدس اظهار داشت: امسال نهضت حقوق آموزی بین الصلاتین در ۵۰مسجد استان برگزار میشود.

وی افزود: بسیج حقوقدانان سپاه قدس آمادگی دارد در بقاع شاخص گیلان دوره های آموزش مباحث حقوقی و مشاوره رایگان برگزار کند.

بابایی یادآور شد: بسیج حقوقدانان سپاه قدس گیلان حتی می تواند در صورت لزوم در شهری که مشکل حقوقی خاصی هم وجود داشته باشد این نهضت حقوق آموزی را به تناسب همان مشکل و آسیب اجتماعی برگزار کند.

وی اضافه کرد: نهضت حقوق آموزی تنها ارائه مشاوره حقوقی رایگان نیست بلکه طی آن مبحث خاصی آموزش داده می شود.

رئیس بسیج حقوقدانان سپاه قدس گیلان گفت: اطلاع مردم از مسائل اولیه و عمومی حقوقی می‌تواند جلوی بسیاری از شکایت‌ها و تشکیل پرونده در محاکم قضایی را بگیرد.

بابایی اظهار کرد: مقرر شده تا تفاهم نامه ای بین بسیج حقوقدانان و اوقاف و امور خیریه گیلان برای اجرای نهضت حقوق آموزی در سال جاری و در کارویژه های فرهنگی که سازمان اوقاف برگزار میکند، منعقد شود.

/انتهای پیام

/سمیه جوان