کد خبر: 10982تاریخ انتشار : ۸:۲۴:۳۴ - سه شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۷

بهره گیری از نیروهای جوان و باتجربه باعث می شود امور دینی و فرهنگی پر رونق شود/ ذات استکبار تعطیل شدنی نیست/ خدمت به بقاع متبرکه خدمت به اسلام و قرآن و اهل بیت است

فرماندار شفت در مراسم معارفه رئیس جدید اداره اوقاف گفت: بهره گیری از نیروهای جوان و باتجربه باعث می شود امور دینی و فرهنگی در شهرستان شفت پر رونق شود.

به گزارش بهجت خبر؛ مهندس محمدرضا محسنی، فرماندار شفت در مراسم معرفی رئیس جدید اداره اوقاف این شهر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر، موفقیت سپاه پاسداران در پاسخ به جنایات عوامل استکبار را تبریک گفت و اظهار داشت: شفت، ظرفیت های عظیمی برای نشر تعالیم دینی و توریسم مذهبی دارد.
وی افزود: طی دو سال اخیر زیرساختهای خوبی برای فعالیت در حوزه نشر معارف دین و توریسم مذهبی در شفت تامین شده است.
محسنی، ساخت راه مناسب را از جمله زیرساخت های مورد نیاز برای توسعه توریسم مذهبی در شفت دانست و گفت: در شهرک امام زاده اراهیم که حضور زائران فراوان است اقدامات خوبی انجام شده است.
وی اذعان کرد: احداث پارکینگ طبقاتی در شهرک امام زاده ابراهیم به علت برخی مطلاحظات فنی با تاخیر انجام می شود.
فرماندار شفت اعلام کرد: ساخت پارکینگ موقت، ساماندهی بازارچه و سنفگرش خیابان های شهرک انجام شده است.
وی یادآور شد: فاضلاب منطقه امام زاده ابراهیم به عنوان اولویت پیگیری و فاز اول این پروژه انجام شده است.
محسنی همچنین درباره اقدامات زیرساختی در منطقه امام زاده اسحاق، گفت: از مهمترین اقدمات انجام شده در این منطقه پایداری آب شرب است.
وی تاکید کرد: اداره اوقاف استان گیلان و شفت می توانند در حوزه فرهنگی اقدامات موثرتری در دو منطقه زیارتی امام زاده ابراهیم و اسحاق انجام دهند.
فرماندار شفت خاطرنشان ساخت: دو آستان امام زاده ابراهیم و امام زاده اسحاق باید محملی باشد که بسیاری از مسائل فرهنگی با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی با اشاره به ضرورت ساماندهی مدیریت برخی از مساجد شهرستان شفت، گفت: هنوز نتوانستیم از ظرفیت ۱۰۰ درصدی مساجد و برخی بقاع متبرکه برای تبلیغ آموزه های اسلامی و فرهنگی استفاده کنیم.
محسنی اظهار داشت: بهره گیری از نیروهای جوان و باتجربه باعث می شود امور دینی و فرهنگی در شهرستان شفت پر رونق شود.


حجت الاسلام علیزاده، مدیرکل اوقاف گیلان نیز در این مراسم با اشاره به اقدام اخیر سپاه پاسداران در تلافی جنایات مزدوران استکبار در اهواز، گفت: ملت ایران اسلامی از موفقیت سپاه در سرکوب داعش بسیار خوشحال هستند.
وی اظهار داشت: حمله موشکی سپاه، قسمتی از آلام مردم ایران را در شهادت ۲۵ نفر از هموطنان اهوازی ما را ترمیم کرد.
علیزاده تاکید کرد: ذات استکبار تعطیل شدنی نیست و همیشه به دنبال صدمه زدن به ملت ما و مسلمانان است.
وی خاطرنشان ساخت: استکبار باید بداند کشور ما کشور امام زمان است و مردم ما روحیه عاشورایی دارند و هر وقت نیاز باشد با تمام وجود از کشور و ولایت دفاع خواهند کرد
مدیرکل اوقاف گیلان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به معرفی رئیس جدید اداره اوقاف شفت، اظهار داشت: خدمت در بقاع و اماکن مذهبی خدمت به اسلام و قرآن و اهل بیت و بهترین بندگان خداست.
وی ادامه داد: خدمت در بقاع متبرکه و مساجد بیانگر ارزشمند بودن انسان در درگاه الهی است.
علیزاده اذعان داشت: مسئولیت فرصتی برای خدمت بیشتر به مردم و محل امتحان مردان روزگار است.
وی تصریح کرد: اگر فرهنگ وقف نهادینه شود می شود بسیاری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور را حل کرد.
مدیرکل اوقاف گیلان از حمایت های فرماندار شفت از اداره اوقاف شفت تشکر کرد و گفت: از همه ظرفیت ها باید استفاده کرد تا جوانان جذب فعالیهای مذهبی و فرهنگی مساجد و بقاع متبرکه شوند.

/انتهای پیام

/سمیه جون