کد خبر: 1389تاریخ انتشار : ۷:۴۳:۳۰ - پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

با حمایت سپاه امسال دوازده کارگاه اقتصاد مقاومتی در فومن افتتاح شده است

ناصر جوانمرد مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه فومن صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت خبر با اشاره به عملکرد این ناحیه در حوزه های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی گفت:‌با حمایت سپاه دوازده کارگاه اقتصاد مقاومتی در فومن افتتاح شده است.

به گزارش بهجت خبر؛ ناصر جوانمرد مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه فومن صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت خبر با اشاره به عملکرد این ناحیه در حوزه های اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی گفت:‌ با حمایت سپاه ناحیه فومن در سال جاری دوازده کارگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی در بخش هائی از جمله پرورش کرم ابریشم، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ خوراکی و مزرعه توت فرنگی با مبلغ  ۱/۷۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال  و با اشتغال زائی مستقیم برای ۴۰ نفر و غیر مستقیم برای ۱۰۰ نفر در فومن افتتاح شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه فومن در رابطه با برگزاری اردو های جهادی توسط این ناحیه تصریح کرد:‌ اردوهای هجرت دانش آموزی ۱۰ روزه به صورت ۳۰۰ نفر روز دانش آموز بسیجی در ۴ واحد آموزشی به منظور رنگ آمیزی و مرمت استفاده شده است و در بخش اردوهای جهادی یک روزه ۲۲۵ نفر اردو در برداشت محصولات زراعی و محرومیت زدایی استفاده شده است و همچنین در اردو های جهادی هفت روز از ۸۶ نفر از بسیجیان در مناطق کم برخوردار استفاده شده است.

جوانمرد در ادامه بیان داشت: برای ۴۷۳ نفر آموزش های لازم در عرصه های فنی، اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی انجام پذیرفته است و همچنین ۲۴ واحد مسکونی مدد جویان در سال جاری در فومن تکمیل و تحویل داده شده است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه فومن در پایان تصریح کرد: در سال جاری جلسات مجمع خیرین با حضور بازاریان و خیرین فومنی به منظور کمک به نیازمندان از قبیل مصالح ساختمانی، لوازم خانگی و کمک های نقدی برگزار شده است.