کد خبر: 1399تاریخ انتشار : ۸:۱۴:۴۱ - پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶

عضو گیلانی تیم ملی شمشیربازی؛

شمشیربازی ایران در آسیا سرآمد است / به فکر کسب مدال المپیک هستم

ملی‌پوش اسلحه سابر ایران گفت: شمشیربازان ایرانی در اسلحه سابر در سالیان اخیر پیشرفت چشمگیری داشته‌اند تا جایی که در حال حاضر تیم ملی اسلحه سابر ایران یکی از سه قدرت برتر قاره کهن محسوب می‌شود.

به گزارش بهجت خبر؛ محمد رهبری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در رشت با اشاره به اینکه هدفش کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ است اظهار کرد: برای رسیدن به المپیک نیاز است دربازی‌های بین‌المللی به رتبه‌بندی لازم دست پیدا کنم.

وی بابیان اینکه در جام جهانی مجارستان حضور خواهد داشت افزود: این مسابقات روز جمعه هشتم آبان ماه به مدت سه روز در بوداپست مجارستان برگزار خواهد شد و به همراه علی پاک‌دامن و مجتبی عابدینی با هدایت پیمان فخری در دو رده انفرادی و تیمی در این جام شرکت می‌کنم. مسابقات جام جهانی مجارستان از امتیاز بالایی جهت کسب رتبه‌بندی المپیکی برخوردار است و می‌خواهم با درخشش در این بازی‌ها به رتبه‌بندی خود بیفزایم.

رهبری بابیان اینکه شمشیربازی ایران در اسلحه سابر یکی از قدرت‌های برتر جهان است گفت: شمشیربازی پیشرفت چشمگیری داشته است و در اسلحه سابر در رتبه‌بندی پنجم جهانی قرار داریم. در آسیا نیز پس از کشور کره جنوبی در رتبه‌بندی دوم تیمی قرار داریم.

وی تصریح کرد: تیم ملی اسلحه سابر دربازی‌های جهانی نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. دربازی‌های مختلف جهانی توانسته‌ایم ۸ تیم اول رتبه‌بندی جهانی را شکست دهیم و این نشان از قدرت بالای سابریست های ایرانی دارد. شکست‌هایمان در برابر رقبای جهانی نیز با اختلاف‌های اندک و اغلب با اختلاف یک ضربه است.

رهبری گفت: بسیار راغب هستم در لیگ کشوری در تیم استانم بازی کنم لیکن به دلیل اینکه گیلان از اسپانسر خوبی برخوردار نیست نمی‌تواند با تیمی قدرتمند در مسابقات حضور پیدا کند. نیاز است همانند سایر استان‌ها، ارگان‌های ذی‌ربط نظیر شهرداری به کمک ورزش به‌ویژه شمشیربازی بیاید تا پیشرفت بیشتری در ورزش حاصل شود.

انتهای پیام/