کد خبر : 6011
تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 17 آگوست 2023 - 17:39

بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی توسط اداره کل اطلاعات گیلان

بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی توسط اداره کل اطلاعات گیلان

به گزارش بهجت خبر؛ اداره کل اطلاعات استان گیلان در بیانیه ای از بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر خبر داد. متن این بیانیه به شرح ذیل است: باسمه تعالییک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود

به گزارش بهجت خبر؛ اداره کل اطلاعات استان گیلان در بیانیه ای از بازداشت اعضای یک تیم تشکیلاتی اغتشاشگر خبر داد. متن این بیانیه به شرح ذیل است:


باسمه تعالی
یک تیم مرتبط با عناصر بیگانه که در حال برنامه ریزی و اقدام برای دامن زدن به آشوب و خرابکاری در سالگرد اغتشاشات پاییز گذشته بود توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات استان گیلان شناسایی و کلیّه ی اعضای آن بازداشت شدند.
این تیمِ تشکیلاتی ۱۲ نفره که سابقه ی فعالیت های ضدامنیتی متعددی در اغتشاشات سال گذشته را نیز دارا می باشد، با شناسایی و گردآوردن دیگر افراد سابقه دار در آن وقایع و فریب تعدادی از جوانان و متشکل نمودن آنها، در حال فراهم آوردن مقدمات اغتشاش و ناامنی در سطح استان گیلان و برخی شهرستانهای استان کردستان بود که تمامی اعضای آن در روز چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه دستگیر شدند.
دو نفر از سرکردگان این تیم تشکیلاتی در دوره های براندازی نرم که توسط سرویسهای اطلاعاتی دشمن در خارج از کشور برگزار شده اند آموزش دیده و پس از مراجعت به کشور، ضمن حفظ ارتباط با برگزارکنندگان شناخته شده ی دوره ها، مبالغ قابل توجهی پول از آنها دریافت کرده اند.

از نکات قابل تأمل آن است که پول های دریافتی از مبادی پیشگفته، در پوشش کمک به خانواده ی آسیب دیدگان وقایع سال گذشته بوده اما در عمل جز درصد اندکی، آنهم برای رعایت پوشش، محل هزینه ی مابقی وجوه دریافتی وضعیت نامشخصی دارد که در دست بررسی می باشد.
از دیگر فعالیتهای ضدملّی این گروه، ارتباط مداوم و همکاری با شبکهی تروریستی – صهیونیستی موسوم به اینترنشنال می باشد. اعضای گروه با فراخوان تعدادی از مرتبطین خود در زمانها و مکانهای مشخص شده و انجام رفتارهای هنجارشکن، از آن صحنه ها فیلمبرداری کرده و تصاویر تهیه شده را به رسانه های معاند ارسال می کردند. علاوه بر آن، به طور سازماندهی شده با خانوادههای افرادِ متوفی در مقطع اغتشاشات پاییز گذشته (اعم از مرتبط یا غیرمرتبط با آن وقایع) ارتباط برقرار کرده و آنها را به انتساب فوت افراد در گذشته به اغتشاشات، و انجام اقدامات اعتراضی و ایذایی در سالگرد درگذشت بستگان خود، تحریک میکردند.
کلیّه ی اقدامات ایذایی و ضدامنیتی این تیم مستندسازی و به استحضار مرجع محترم قضایی رسیده است.


روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان گیلان

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.