کد خبر: 1935تاریخ انتشار : ۱۳:۴۲:۱۷ - سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶

بیانیه بسیج دانشجویی در پی برگزاری پارتی مختلط در دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا؛

دانشجو نیازمند پارتی مختلط نبوده و به فضای علمی نیاز دارد

در پی برگزاری جشن مختلط به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو بسیج دانشجویی دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا بیانیه داد.

به گزارش بهجت خبر؛ در پی برگزاری جشن مختلط به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو بسیج دانشجویی دانشکده منابع طبیعی صومعه سرا بیانیه داد.

“بسم الله الرحمن الرحیم”

《و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون》
دانشجو همواره به عنوان یک گوش شنوا در قبال مردم و یک بلند گو در برابر مسئولین بوده است.
دانشجو در تمامی عرصه ها با انتقال صدای مردم به مسئولین و ریشه یابی و آسیب شناسی صادقانه در برخورد با مشکلات در مسائل گوناگون وظایف خود را صادقانه انجام داده است.

فعالیت سیاسی دانشجویان در جریان مبارزات انقلاب اسلامی و پیروزی انقلاب و حتی بعد از آن مشکلات گوناگون کشور همواره زبان زد بوده و امام (ره) و رهبری معظم انقلاب بارها از وطایف دانشجویان و اهمیت کار این قشر تاثیر گذار یاد کرده و رهنمود های حیاتی در قبال این عنصر پویای جامعه را مطرح ساخته اند.

متاسفانه امروزه این عنصر پویا و تاثیر گذار درگیر حاشیه و اقدامات دور از شان دانشجویی شده است.

باید خاطر نشان کرد روز دانشجو از آن جهت اهمیت دارد که چندی بعد از کودتای ۲۸ مرداد ماه و سرنگونی دولت ملی مصدق توسط بیگانگان؛ذلیل بودن دستگاه سیاست خارجه در استقبال از آمریکا و انگلستان در ایران به حدی غیر قابل تحمل رسیده و دانشجویان دانشگاه تهران با رهبری جریانی این اقدامات را به شدت محکوم کردند.

ما هرساله برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره این اقدام و افزایش روحیه استکبار ستیزی در این مرکز فرهنگی جشنی به پا میکنیم. ولی متاسفانه با اقداماتی کودکانه این جشن و این مراسم بزرگداشت به سمت و سویی دیگر کشیده میشود.

ای کاش زمانی که به روز دانشجو می پردازیم شأن آن را در نظر بگیریم و مسئولین متوجه باشند دانشجو به مناسبت این روز نیازمند” پارتی مختلط نبوده “و به فضای علمی دانشگاه نیاز دارد.

دانشجو نیاز دارد به جای صرف هزینه های گزاف برای جشن هایی نامرسوم مانند پارتی هایی که به هیچ وجه در شان او نیست؛ به حداقل امکانات برای رفاه علمی و پژوهشی دسترسی داشته باشد.

دانشجو به عنوان یک عنصر منتقد و استکبار ستیز باید بتواند به راحتی با مسئول دانشکده صحبت کند و ملاقات داشته باشد و تریبونی برای حل مشکلات جامعه دانشگاهی باشد نه اینکه هر بار با وجود مشکلات عدیده و پیگری ها با درب بسته مواجه باشد.

امروزه نیاز های دانشجویان ،خوابگاهی امن برای سلامت روح و جان و امکانات رفاهی و رشد علمی-پژوهشی است تا پس از اتمام مقطع تحصیلی جوانانی متعهد و متخصص وارد جامعه ی کار شود.

دانشجو یعنی انتقاد و مطالبه گری و روز دانشجو با شهادت سه تن از دانشجویان این مملکت سندی روشن بر تجدید عهد برای پیش برد اهداف یک جامعه میباشد نه اینکه عده ای به سادگی پای روی ارزشها بگذارند و با رفتاری در حد هیجان نوجوانان این روز را به حاشیه ببرند.

مسئولین ‌محترم دانشگاه توجه کنید با برگزاری پارتی روز دانشجو نمی توانید فریاد مطالبات دانشجویان در دانشکده و خوابگاه را با آهنگ و موزیک خفه کنید.
والسلام