کد خبر: 1955تاریخ انتشار : ۲۰:۲۷:۴۷ - چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶

به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت؛

هشتمین جشنواره اربا دوشاو در فومن برگزار شد+تصاویر

به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت هشتمین جشنواره اربا دوشاو روزگذشته در دارباغ فومن برگزار گردید.

به گزارش بهجت خبر؛ به مناسبت فرارسیدن هفته وحدت هشتمین جشنواره اربا دوشاو روزگذشته با مشارکت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی،گردشگری، هیئت ورزشی روستایی و عشایری و بومی سنتی، چای حشمت، بخشداری بخش مرکزی، اداره ورزش و جوانان و شورا و دهیاری روستای دارباغ از توابع شهرستان فومن برگزار گردید.

این جشنواره به همراه آیین ها و بازی های بومی سنتی و همچنین برپایی نمایشگاههای صنایع دستی و اجرای موسیقی زنده سنتی کردی و شمالی-نمایش عروس بران-اجرای نمایش عروس غوله-کشتی گیله مردی-لافند بازی و شعر خوانی شاعر پر آوازه تالش مهرداد برزگردوست ادامه پیدا کرد.

استقبال گرم و پرشور مردم در این جشنواره زبانزد بود.

ولی قنبرزاده در گفتگو با خبرنگار ما گفت؛ این جشنواره نسبت به جشنواره های گذشته شور و حال بیشتری داشت.از اقوام مختلف چون کرد، تات، تالش و گیلک دعوت شده بود.

بالغ بر ۳۰غرفه تولیدی و صنایع دستی -غذاهای محلی و همچنین پخت دوشاو از ابتدایی ترین مرحله تا پایان آن در معرض دید عموم قرار گرفت.
قنبرزاده افزود؛ برپایی این گونه جشنواره ها صرفا جهت آشنایی و انتقال فرهنگ نسل قبل به جوانان است.

وی تصریح کرد: این جشنواره استقبال چشمگیری داشت و تعداد تقریبی مهمانان حدود ۲۵۰۰نفر بود که جا دارد از مسولان و کلیه عزیزانی که با حضورشان گرما بخش این محفل بودند تقدیر و تشکر نمایم.

انتهای پیام

/آسیه جمالی

 

  1. گیلانی - فومنی گفت:

    با سلام مرحبا بر آقای قنبر زاده عضو شورای روستای دارباغ و دست اندر کاران برگزاری این جشنواره بومی محلی اربا دوشاب ……لطفا در صورت امکان هماهنگ شود تا مردم بتوانند در یک مکان خاص نسبت به خرید دوشاب اقدام کنند.