کد خبر: 2662تاریخ انتشار : ۲۳:۵۹:۲۱ - جمعه ۱ دی ۱۳۹۶

فرماندار شهرستان فومن اعلام کرد؛

بحران کاهش رشد جمعیت در شهرستان فومن

دکتر اسماعیل پور فرماندار فومن عصر دیروز در گفتگو با خبرنگار بهجت خبر بر اساس اطلاعات سرشماری سال ۹۵ متذکر شد: شاخص های جمعیتی شهرستان با کل کشور متفاوت است و باید بگویم از لحاظ کاهش رشد جمعیتی در شهرستان فومن با یک بحران روبرو خواهیم شد و این یک هشدار جدی است.

به گزارش بهجت خبر؛ دکتر اسماعیل پور فرماندار فومن عصر دیروز در گفتگو با خبرنگار بهجت خبر با اشاره به فرارسیدن روز ثبت احوال گفت: آمارهای مربوط به ثبت احوال فومن در برنامه ریزی های آینده شهرستان ملاک عمل قرار می گیرد.

فرماندار فومن با توجه به رشد تولد نوزاد دختر در فومن تصریح کرد: با رشد دختر زائی در این شهرستان در آینده با مشکلات ازدواج مواجه خواهیم بود و همچنین آموزش پرورش فومن باید در برنامه ریزی چند سال آینده افزایش دانش آموزان دختر را در مدارس دخترانه مد نظر داشته باشد و برای اتلاف از هزینه ها در آینده در حوزه آموزش و پرورش باید ‌کاهش دانش آموزان پسر را در نظر بگیریم.

اسماعیل پور بر اساس اطلاعات سرشماری سال ۹۵ متذکر شد: شاخص های جمعیتی شهرستان با کل کشور متفاوت است و باید بگویم از لحاظ کاهش رشد جمعیت در شهرستان فومن با یک بحران روبرو خواهیم شد و این یک هشدار جدی است.

فرماندار فومن در پایان بیان داشت: این آمار سرشماری در اختیار کلیه ادارات و عموم مردم قرار گیرد که با توجه به این آمارها برنامه های مورد نظر تنظیم گردد.

انتهای پیام

صدیقه خوشگفتار

 

  1. فلاحتکار گفت:

    مگه جمعیت فومن چقد بود الان چقدر شده لطفا اطلاعات دقیق در اختیار ما بذارید