کد خبر: 3312تاریخ انتشار : ۱۴:۴۸:۱۰ - جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۶

امام جمعه فومن؛

مدیریت اشرافی بر ادارات ما حاکم است/مداخله خارجی را در این آشوب ها به آشکارا می بینیم/ دشمنان ما از اقتدار ایران و عظمت اسلام وحشت دارند

حجت الاسلام و المسلمین صفوی امام جمعه فومن ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: مدیریت اشرافی که چند سال است بر ادارات ما حاکم است، آقازادگی از درد های جامعه ما شده است، بوروکراسی اداری، کاخ نشینی، تجمل گرائی مسئولین اینها همه از امراضی است که موجب ناامیدی ملت و باعث تاثیر منفی در برخی افراد می گردد‌.

به گزارش بهجت خبر؛ حجت الاسلام و المسلمین صفوی امام جمعه فومن ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: نامه های امیر المومنین(ع) به استانداران نکته های بسیار قابل توجه ای دارد. امام علی(ع) در نامه ای به یکی از استاندارانش می فرماید خدا بهترین حاکم است و بین ما و آنهائی که فدک را از ما گرفتند حکم می کند و در همین رابطه حضرت زهرا(س) در مجلسی وارد شدند و به غاصبین فدک می فرمایند که چگونه است که شما از پدر ارث می برید و من نباید ارث ببرم؟

امام جمعه فومن با اشاره به سفارشات امیرالمومنین (ع) به زمامداران حکومتی که درد ضعیف ترین طبقات جامعه را بچشند اظهار کرد: رسول
خدا(ص) در حدیثی فرمودند ملعون است کسی که سیر بخوابد و همسایگانش گرسنه باشند.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی در رابطه با حضور مردم فومن در راهپیمائی حمایت از انقلاب اسلامی در صبح امروز تصریح کرد: از مردم بزرگوار فومن تشکر می کنم که با حضور خود از آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب ما که شهدای بسیاری برای دفاع از آن جانفشانی کرده اند، دفاع کردند.

استاد حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی با اشاره به اینکه قیام ۱۹ دی بر تظاهرات مردمی در آن مقطع از تاریخ بر پیروزی انقلاب اسلامی تاثیر انکارناپذیری داشت تاکید کرد: ملت بزرگ ایران در پیروزی انقلاب اسلامی و نابودی رژیم طاغوت که دست نشانده استکبار جهانی جانفشانی کردند که امام راحل ما فرمود مردم ایران در این دوره از مردم دوره صدر اسلام بالاترند.

وی در ادامه افزود: در تاریخ ۱۳ دی امام خمینی (ره) هیئتی را به شوروی فرستادند و در پیام خود تصریح کردند که صدای شکستن استخوان های کمونیسم را می شنویم و کمونیسم را در موزه سیاسی جهان باید زین پس تماشا کرد.

امام جمعه فومن با اشاره به اغتشاشات اخیر عده ای آشوب گر از عملکرد ماموران نیروی انتظامی تقدیر کرد و بیان داشت: مدیریت اشرافی که چند سال است بر ادارات ما حاکم است، آقازادگی از درد های جامعه ما شده است، بوروکراسی اداری، کاخ نشینی، تجمل گرائی مسئولین اینها همه از امراضی است که موجب ناامیدی ملت و باعث تاثیر منفی در برخی افراد می گردد، در این جریانات موسسات مالی چند موسسه هستند که پول مردم را نمی دهند و برخی با روابط می آیند میلیاردها وام بگیرند اما برخی نمی توانند یک وام ازدواج بگیرند این یک درد است که مدیران میلیاردی ببرند و عده ای ناتوان باشند اینها به انقلاب ما آسیب می زند. اما ما مداخله خارجی را در این آشوب ها به آشکارا می بینیم که آمریکای جنایتکار که ابتدا مردم ایران را تروریست و وحشی می نامید اما امروز طرفدار ملت شده است، شما جنایات اینها را ببینید در منطقه که چشم خود را به همه جنایات اسرائیل و عربستان بسته اند که حضرت آقا بعد از شکست داعش فرمود که اینها درصدد توطئه دیگری هستند لذا باید بدانیم اینها باز ادامه می دهند چون با اسلامیت و جمهوریت ما مخالف هستند و دشمنان ما از اقتدار ایران و عظمت اسلام وحشت دارند.

وی در ادامه بیان داشت: آن پدر و پسر ۱۴ ساله که در درود کشته شدند چه گناهی داشتند لذا همه بدانند و آمریکا و اسرائیل بشنوند که ملت انقلابی ایران پاسدار ارزش های نظام ما و حامی رهبر معظم انقلاب اسلامی علی رغم همه مشکلات اقتصادی همواره هستند و این نکته را در راهپیمائی سراسری روز یکشنبه نشان خواهند داد.

امام جمعه فومن در پایان خاطر نشان کرد: روز سه شنبه ۲۰ دی ماه درب مقدس سرداب امام زمان (عج) جهت تبرک گرفتن به فومن آورده می شود که به اطلاع مردم شریف فومن می رسانیم.