کد خبر: 334تاریخ انتشار : ۱۰:۰۰:۵۱ - شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶

شعار مرگ بر آمریکا برای فراموش نشدن هدف اصلی انقلاب سر داده خواهد شد/شاه بیت رفع تمامی این مشکلات وحدت است

سردار بهروز جلائی رئیس سازمان بسیج اساتید استان گیلان ظهر امروز در سخنرانی پایان راهپیمائی یوم الله ۱۳ آبان در فومن گفت: شعار مرگ بر آمریکا برای فراموش نشدن هدف اصلی انقلاب سر داده خواهد شد.

به گزارش بهجت خبر؛ سردار بهروز جلائی رئیس سازمان بسیج اساتید استان گیلان ظهر امروز در سخنرانی پایان راهپیمائی یوم الله ۱۳ آبان در فومن گفت: امروز اگر نگاهی به گذشته کنیم خواهیم دید پنجاه و سه سال قبل در چنین روزی به خاطر اعتراض امام (ره) به قانون کاپیتولاسیون یا همان برخورداری از حقوق خاص قضایی برای مستشاران آمریکایی این بزرگوار با تحریک مستقیم اینها تبعید شد.

رئیس بسیج استاید استان گیلان در ادامه بیان داشت: ۱۴ سال بعد در سال ۵۷ اعتراض دانشجویی در دوران انقلاب اسلامی به خاک و خون کشیده شد و پس از آن در سال ۵۸ لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام تصرف شد.

سردار جلائی با اشاره به شعار مرگ بر آمریکا تصریح کرد: امروز شاید بگویند اگر ما این شعار مرگ بر آمریکا را تا امروز زنده نگه داشته ایم آیا امروز وقت عمل نیست؟! بعضی ها شاید در یک چنین ایامی شعار را کافی ندانند و البته نیت خیر هم داشته باشند که این چه بسا درست هم می باشد شعار باید توام با عمل باشد همان طور که علم باید توام با عمل باشد چون شعار علم و بیرق یک کشور است علم بی عمل هم ما را به سر منزل مقصود نخواهد رساند، شعار بی عمل هم ما را در بیراهه رها خواهد کرد.

رئیس بسیج اساتید استان گیلان در رابطه با اهمیت ۱۳ آبان تاکید کرد: شعار مرگ بر آمریکا برای فراموش نشدن هدف اصلی انقلاب و دوری از آن توسط یک ملت سر داده خواهد شد و این شعار در این کشور و در منطقه و جهان بی یاور نمی ماند و اگر ما سیزده آبان را روز مبارزه با استکبار می نامیم در راستای آزادی و استقلال جمهوری اسلامی ایران است و امام راحل چه زیبا فرمودند که فتح لانه جاسوسی آمریکا انقلاب دوم بود اگر انقلاب اول شد و نوکر آمریکا را بیرون کرد انقلاب دوم یعنی تصرف لانه جاسوسی دست آمریکا را از سر این کشور کوتاه کرد و لذا باید دانست ملت ایران در سال ۵۸ ادامه راهی را انجام دادند که چندین بار ملت ایران در طول تاریخ آن را امتحان کردند اما هربار با دخالت انگلیس خبیث شکست خورد  و در آخرین بار دولت ملی مصدق با دست اندازی آمریکا نیز شکست خورد.

وی با اشاره به خباثت های آمریکاییان اظهار کرد: مصدق که داعیه جمهوری اسلامی نداشت و یک چهره با تخفیف، ملی مذهبی بود و از دست انگلیس به آمریکا پناه برد اما آمریکایی ها با دست انگلیس او را ساقط کردند و ثابت کردند ما افرادی مستقل در حد مصدق را هم قبول نداریم ما افرادی می خواهیم که گوش به فرمان ما باشند. همان طور که امام(ره) در واقعه کاپیتولاسیون فرمودند: محمد رضاشاه به من پیغام داده است به من فحش بده ولی به آمریکا چیزی نگو. این نشان می دهد فتح لانه جاسوسی در ادامه انقلاب کاری کاملا درست بود و این را امروز گرامی می داریم و شعار مرگ بر آمریکا را به دنبال کسانی که به درستی این نهضت را تا به امروز به ما رسانده اند و ادامه داده اند سر می دهیم.

رئیس سازمان بسیج استان گیلان ادامه داد: استکبار یک واقعیت و یک حقیقت نهفته از صدر تا به امروز و تا فردا خواهد بود و اگر بعضی ها می گویند شعار تا کی؟ باید بگوییم هم نوایی با آمریکا که هزینه بیشتر دارد اگر علم و دانش ما را تحریم می کنند هم پیمانان خود را هم در بازار ایران تحریم می کنند مگرجوانان ما را در اروپا و امریکا تحریم نمی کنند؟ پس اگر امام (ره) گفت امریکا شیطان بزرگ است آن پیر فرزانه می دانست که شیطانی سرشار از نیرنگ و فریب است و رهبر معظم انقلاب اسلامی می فرمایند آمریکا هم فریب می دهد، هم می کشد و هم تحریم می کند.

سردار جلائی خاطرنشان کرد:آن چیزی که امروز هدف است دختران و پسران عزیز بدانند آن زدودن ایمان است همان چیزی است که ما را به مقاومت می طلبد. ما گروهی از مومنین هستیم که استقامت می کنیم که این امر جز با صبر و تقوا به دست نمی آید لذا عزم ما نباید شکسته شود و عازم و جازم بمانیم. شعار مرگ بر آمریکا را نباید سطحی دید.  امروز تحریم ها و تهدید ها،جنگ عزم و اراده است این حرکتی در جهت شعور است و قله ای که ما را به یک ملتی آزاد و قدرتمند و به تعبیر رهبر فرزانه ملت دانشمند و ثروتمند تبدیل می کند. امروز جای جای این میهن تمامی سنگر های مدارس و ادارات یک سنگری برای آبادی کشور  است. علی رغم تمام مشکلات، شاه بیت رفع تمامی این مشکلات وحدت است کما اینکه تا به امروز به هر جا رسیدیم از وحدت بود و امیداریم این وحدت نظری که در پی عهد شکنی ایالات متحده اتفاق افتاد به طرف وحدت عملی حرکت کند و گره از کار جامعه ومشکلات مردم بگشاید و ما شاهد ایرانی با همان عظمتی که در انقلاب به دنبال آن بودیم و تا امروز هستیم نایل بشویم.