کد خبر: 3733تاریخ انتشار : ۱۵:۲۵:۳۱ - یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶

یادداشت/ سمیرا بخشی؛

مطالبه گری یا آشوبگری؟!/وقت آن رسیده است که مسئولین قدردان حمایت مردم باشند

سمیرا بخشی از خبرنگاران فومنی در یادداشتی با عنوان” مطالبه گری یا آشوب گری؟!” در رابطه با اغتشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور نوشت:

به گزارش بهجت خبر؛ سمیرا بخشی از خبرنگاران فومنی در یادداشتی با عنوان” مطالبه گری یا آشوب گری؟!” در رابطه با اغتشاشات اخیر در برخی از نقاط کشور نوشت:

اعلام #گرانی برخی اقلام پُرمصرف خانوار چون نان، تخم مرغ، لبنیات، بنزین و…توسط دولت ، سبب شد تا لیوان صبر و تحمل مردم! لبریز شود و در برخی شهرها به نشانه ی اعتراض به وضعیت اقتصادی و معیشتی به خیابان ها آمده و تجمع کنند.

تجمعی که در ابتدا از آن بوی حق طلبی و #مطالبه گری استشمام می شد و مردم با استناد به ماده ۲۷ قانون اساسی و به صورت مدنی در راستای احقاق حقوق خود گام برداشته بودند اما متاسفانه برخلاف اهداف و آثار #احزاب در سایر کشورها که همواره در کنار مردم و برای مردم قدم و قلم بر می دارند، سیاست زدگی های اکثر سیاسیون جناح های کشورمان و مقصر دانستن گروه سیاسی مقابل و #هجمه_ی_رسانه ای به آن بدون عاقبت اندیشی، منجر شد که معاندین داخلی و خارجی کشور این عدم اتحاد و #اختلاف بین سیاسیون را پای آحاد مردم جامعه بگذارند و شهامت اعلام حضور بیابند.

#حضوری_هدفمند و از پیش طراحی شده که سبب شد در عرض چند روز دیگر نشود سره را از ناسره تفکیک کرد و پایِ تصاویرِ این اعتراضات تیتر زد؛ #مطالبه_گری_مردمی! بلکه باید می نوشت: #آشوبگری_اغتشاش_گران…

چرا که نمی شود کسانی را که با #سلاح_گرم_و_سرد در میان مردم جا خوش! نمودند و با اقدامات سخیفی چون؛ تخریب اموال عمومی، داغدار نمودن خانواده ای در سوگ فرزند نوجوانشان، حمله ورشدن به قشر زحمتکش آتش نشانان و سرقت و خلاص کردن خودروی شان و قتل چندتن از هموطنانمان، آتش کشیدن پرچم کشور و توهین به مقدسات ملت دست زدند، لقب #مردم داد. اینها اگر از مردم کشور ما هم باشند مطمئنا #برای_مردم نیستند و چون همان مسئولینی که از عملکردشان رضایت نداریم، به درد مردم نمی خورند.

این آشوبگران با برهم زدن اعتراضات مدنی سبب شدند که راه گریزی برای مسئولین ناکارآمد پیدا شود و مردمِ طلبکارِ از برخی مسئولین، #بدهکارِ آنها شوند!

خوشبختانه مردم بسیار زودتر از برخی سیاسیون، به نقشه ی استراتژیک این اغتشاش گران پی بردند و به خاطر حفظ نظام و حرمت خون شهدایی که برای رسیدن به این مهم ریخته شد، تا حدود زیادی از حضور در تجمعات فراخوان داده شده توسط #رسانه های_معاند خودداری کرده و حتی در بسیاری از شهرها با شرکت در راهپیمایی های خودجوش از اقدامات آنان برائت جسته و اعلام #انزجار نمودند.

وقت آن رسیده است که مسئولین، #قدردان این همدلی و حمایت مردم باشند و این قدردانی را نه تنها با زبان بلکه با #بهبود_در_عملکرد_خویش و تغییرات مثبت در محدوده ی #مدیریتی شان ابراز نمایند.

مسوولین گرانقدر لازم است بدانند که این #سکوتِ_پس_از_فریادِ_مردم است نه سکوت به نشانه ی رضایت! پس کارآمدتر شوند و رضایت مردم را نه به طور مقطعی بلکه به طور مداوم جلب نمایند که حقیقتا جای #فرصتی دیگر دادن، به دشمنان نظام و انقلاب، نیست …

مدیران عزیز، بهتر است که برای #اشتغال، ازدواج ، مسکن ، گرانی ، تورم ، تحریم ، اختلاس و… #چاره ای بیندیشید و از شگرد قدیمی و مضحک توپ را به زمین جناح سیاسی مقابل انداختن پرهیز کنید. همه می دانند که وضعیت نامناسب اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی امروزِ کشور ،ناشی از تصمیمات امروز نیست بلکه بخاطر #تصمیمات_نادرستی است که از #گذشته_تا_به_امروز گرفته شده است.

همچنین لطفا تنها به اعلام و برشمردن نام مشکلات! اکتفا نکنید؛ فرق ما مردم با شما همین است که شما مسئول شده اید که درد رابشناسید و #درمان کنید. مستند حرف بزنید؛ از درد که می گویید راه درمانش را بیان کنید و طبیب را هم معرفی نمایید که اگر درست طبابت نکرد مردم بدانند باید دقیقا یقه ی چه کسی را بگیرند!

به نظر شما، آیا وقتش نرسیده که مساله ی #آموزش را جدی بگیرید؟! باور کنید اگر مردم ما به طور کافی و وافی از #سواد_سیاسی_اجتماعی_و_رسانه ای برخوردار بودند ؛ شما به جایی نمی رسیدید که از فعالیت پیام رسان های مجازی احساس خطر کنید و حق مسلم مردم را که حضور آزادانه در دنیای ارتباطات است از آن ها سلب نمایید.

متاسفانه! اکثریت ما مردم ، از #معنا و محتوای دو کتاب اساسی و تاثیرگذار در کشورمان یعنی (قرآن مجید و قانون اساسی) که به نوعی تعیین کننده ی حق و حقوقمان در جمهوری اسلامی ایران می باشد بی اطلاعیم و این عدم آگاهی خود سبب رخداد بسیاری از تخلفات است که ضمن دعوت از همه به مطالعه ی دقیق و محتوایی این کتب گرانبها، از مسئولین وزارت آموزش و پرورش کشور انتظار می رود که نسبت به #بازنگری و #باز_نویسی_کتب_درسیِ فرزندان این سرزمین اقدام نمایند چرا که نواقصِ در این عرصه به شدت احساس می شود و مطمئن باشید که چوب سرانه ی پایین مطالعه در کشور را همه خواهیم خورد و توسعه و پیشرفت در همه ی ابعاد، جز از راه روشنگری و آگاهی مقدور نیست.

مسول و مردم ، همه باهم و درکنارهم در مسیر توسعه و پیشرفت کشورمان گام برداریم.

سمیرا بخشی