کد خبر: 4229تاریخ انتشار : ۱۹:۴۷:۴۲ - سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

فوتبالیست آینده دار فومنی در گفتگو با بهجت خبر؛

رنگین کمان سهم کسانی است که تا آخرین قطره زیر باران می مانند

شایان نژادی فوتبالیست آینده دار فومنی عصر امروز با خبرنگار بهجت خبر به گفتگو نشست تا برای همگان این پیام را به همراه داشته باشد که رنگین کمان سهم کسانی است که تا آخرین قطره زیر باران می مانند.

به گزارش بهجت خبر؛ فوتبال محبوب ترین ورزش تیمی در اکثرکشورهای جهان است که توسط دو تیم یازده نفره متشکل از بازیکنان فوتبال با یک توپ بر روی چمن طبیعی یا مصنوعی با هدف گل زدن انجام می گیرد.

هر تیم شامل چند مهاجم، هافبک، مدافع و یک دروازه بان است که توسط سرمربی در زمین چیده می شوند و به طور سیستماتیک و در چارچوب قواعد بازی فوتبال عمل می کنند.

شایان نژادی بازیکن تیم فوتبال امین شهرستان فومن در پست هافبک که به مدت شش سال است بطور مستمر و بدون وقفه با وجود عدم حمایت از سوی هیچ نهادی بازیکن ثابت تیم مذکور می باشد عزم خود را راسخ نموده تا در تیم های معتبر ایران حضور رساند و بتواند از بازیکنان مطرح ایران و حتی جهان شود.

این جوان ۷سال قبل ورزش را ابتدا از رشته ژیمناستیک زیر نظر مربیانی چون : آقایان جعفری، حسینی و جانباز آغاز کرد و در این رشته به مدال نقره ی انفرادی دست یافت اما به دلیل علاقه وافری که به فوتبال داشت ژیمناستیک را رها کرد و به ورزش مورد علاقه اش پرداخت .

شایان نژادی می گوید:
در رشته ژیمناستیک علی رغم میل باطنی ام دو سال متوالی فعالیت کردم، موفقیت هایی هم کسب کردم اما دیدم باید به دنبال رشته مورد علاقه ام بروم تا بتوانم از موفقیتم خوشحال و راضی باشم، علی رغم مخالفت های خانواده ژیمناستیک را رها کرده و با اصرار و جلب رضایتشان فوتبال را بصورت حرفه ای دنبال کردم.

بازیکن تیم امین فومن، فوتبال را از کلاس سوم دبستان زیر نظر مربیانی چون ؛ آقایان جلالی، واژبخت و محب خواه آموزش دیده است و اکنون بمدت شش سال است بعنوان بازیکن در این تیم عضویت دارد.

این بازیکن جوان از مشکلات عدیده ی ورزشی ابراز نگرانی کرد و گفت: عدم حمایت مسوولان از ورزشکاران سبب فرار بسیاری از علاقمندان به این عرصه می گردد.

وی افت فوتبال در فومن را دغدغه بزرگی می داند و از اینکه جوانان ورزشکار به دلیل عدم حمایت نمی توانند پله های ترقی را بپیمانند اعلام نارضایتی کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از مسولین نمی دانند که کم کاری هایشان زندگی یک جوان را تا چه حد تحت الشعاع قرار می دهد.

نژادی از مربیانی که تنها به دنبال منافع مالی خود هستند و تنها جهت به دست آوردن درآمد کلان بدنبال جوانان می باشند، گلایه کرد و افزود :
انتظار می رود مربیان حامی واقعی و دلسوز ورزشکاران باشند اما متاسفانه فساد فوتبال آنها را در بر گرفته و ما در فومن هم شاهد چنین رخداد شومی هستیم، فساد در فوتبال فراگیر شده است اما در فومن به وفور قابل شهود است و این درد بزرگ جامعه ورزشکاران می باشد.

نژادی در پاسخ به سوال خبرنگار ما که چه توصیه ای برای جوانان دارید ، عنوان کرد: از جوانان تمنا دارم همیشه به دنبال اهداف خود باشند، هیچ گاه کاری را دربین راه به جهت ناملایمات رها نکنند، در شکست ها پیروزی را کشف کنند و همواره مسیر ترقی را ادامه دهند.

وی در ادامه خطاب به مسولان ورزشی گفت: سعی کنید پشت ورزشکاران را خالی نکنید آنها به حمایت و پشتیبانی شما نیاز دارند، اگر قولی داده اید بابت قول تان پای حرفتان بایستید و حرف وعمل تان یکی باشد، از حرف تا عمل راهی نیست. اگر عمل برایتان مقدور نیست، قول هم ندهید. از پیمانی که با ورزشکاران می بندید ساده نگذرید و قول های واهی ندهید، وعده سر خرمن ندهید و کار امروز را به فردا موکول نکنید. زیرا چه بسا قول هایی که در هوا ماند و اثری از اجرای آن دیده نشد و جوانانی مستمند که چشم به انتظار حمایت مسولین به در دوختند و از غافله عقب ماندند.

شایان نژادی با یادآوری امین و هادی واژبخت، علی بهارمست(مربیان و سرپرست تیم امین فومن) و مجتبی محب خواه(مربی سابقش) از زحمات آنان که همانند رفیقی برای شاگردانشان از جان و دل کار می کردند تشکر کرد و گفت: محب خواه از معدود مربیانی است که با تمام قوا و پشتکاری که دارد برای ورزشکاران از جان مایه میگذارد و بنده به جرات می گویم غیر از والدینم بهترین مشوقم در امر ورزش ایشان بوده اند و موفقیتم را مدیون وی می باشم.ایشان هم اکنون مربی ورزشکاران در باشگاه امین فومن می باشد که برایشان آرزوی توفیق روز افزون دارم و همچنین از نیما پاکدل( بازیکن سابق تیم فوتبال شهرداری فومن) هم که با راهنمایی های خوبش، روشنگر مسیر پرفراز و نشیب ورزشی اش شده بود قدردانی کرد.

شایان نژادی بعنوان حسن ختام به خبرنگار بهجت خبر گفت: آدم وقتی یک بازی را شروع می کند امکان باخت برایش وجود دارد اما اگر بازی نکند همیشه بازنده است. افرادی هستند که پس از باخت همه چیز برایشان تمام می شود و عطای کارشان را به لقایش می بخشند اما نباید این گونه بود؛ گاهی باخت بسیار خوب است ، غرور آدمی خواهد شکست.

یادمان باشد که رنگین کمان سهم کسانیست که تا آخرین قطره زیر باران میمانند. پس صبور باشیم و هیچگاه از تلاش کردن بازنمانیم.

اینها سخنان شایان نژادی است جوانی که پس از سال ها تلاش بی وقفه و مقاومت در برابر ناملایمات، عاقبت به تیم سرخپوشان پیوست و توانست وارد میدان فوتبال کشوری که آرزوی دیرینه اش بود، گردد.

شایان اهل روستای امام زاده تقی (تالش زبان) از توابع شهرستان فومن است و از جوانان مستعد و فعال ورزشی به شمار می آید.

/آسیه جمالی گشتی