کد خبر: 4240تاریخ انتشار : ۲۰:۰۴:۵۰ - سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶

برادر شهید حادثه سانچی در گفتگو با بهجت خبر؛

مراقب باشیم تا دشمن را شاد نکنیم/محمد رضا الگوی رفتاری در خانواده بود.

شهید محمدرضا رضازاده ماسوله از شهدای گیلانی نفتکش سانچی بود که عصر امروز در مراسم ترحیم این شهید حادثه دریائی در مسجد جامع ولیعصر(عج) شفت برادر این قهرمان ملی در گفتگو با خبرنگار بهجت خبر گفت: مراقب باشیم با حرکت‌های دشمن پسندانه ی خود که برخی انجام می دهند دشمن را شاد نکنیم.

به گزارش بهجت خبر؛ شهید محمدرضا رضازاده ماسوله از شهدای گیلانی نفتکش سانچی بود که عصر امروز در مراسم ترحیم این شهید حادثه دریائی در مسجد جامع ولیعصر(عج) شفت برادر این قهرمان ملی در گفتگو با خبرنگار بهجت خبر گفت: ما هم غم بزرگی دیده‌ایم ولی باید صبور باشیم و مراقب باشیم با حرکت‌های دشمن پسندانه ی خود که برخی انجام می دهند دشمن را شاد نکنیم، ما نباید تحت تاثیر رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی قرار بگیریم بلکه باید منتظر ماند تا ببینیم چه می شود.

بهجت‌خبر: سلام و عرض تسلیت بابت شهادت برادرتان، لطفا در ابتدای مصاحبه بگوئید که چند برادر هستید و شهید چندمین بردار خانواده و در کجا به دنیا آمده بودند و در ضمن در صورت معیل بودنشان بگوئید شهید دارای چند فرزند می‌باشند؟

برادر شهید: آقا محمدرضا فرزند دوم آقای حبیب رضازاده ۴۲ ساله متولد آذرماه ۱۳۵۴ بودند که تولدشان هم در تهران بود، ایشان متاهل بوده و دارای دو فرزند هستند. ما با محمدرضا پنج برادر هستیم.

بهجت خبر: با اینکه گفتید فرزند چهارم خانواده‌اید، آیا می‌توانید از ویژگی‌ها و صفات شهید برایم بگوئید؟

برادرشهید: محمدرضا از کودکی خود یا از آن‌زمانی که من به یاد دارم خیلی احساساتی بود و از خصوصیت مهمش این بود که با همه مخصوصا با ضعفا و فقرا نشست و برخواست می‌کرد، محمدرضا علاوه بر این کارها سه بچه یتیم را هم تحت پوشش داشت و از هرگونه کمکی هم چشم پوشی نمیکرد، شهید محمدرضا با اخلاق خود الگوی رفتاری ما در خانواده بود.

بهجت خبر: از تحصیلات محمدرضا بگوئید؟

برادر شهید: آقا محمدرضا لیسانس مهندسی کشتی‌سازی از دانشگاه امیر کبیر داشت و در کمک کردن به دیگران هیچ ابایی نداشت، ایشان هیچ‌وقت از تحصیلات خود مغرور نشد و به جد با سطح ضعیف جامعه همچون دوست برخورد میکرد، شهید محمدرضا به گونه ای خاکی بود.

بهجت خبر: از آخرین باری که برادرتان را دیدید بگوئید؟

برادر شهید: تقریبا شش ماه پیش بود که محمدرضا را دیدم، آنموقع برای درد کلیه ای که داشتم به تهران رفته بودم و تمام کارهای من به گردن ایشان بود، واقعا برایم برادری کرد.

بهجت خبر: خبر شهادتش را چگونه شنیدید؟

برادر شهید: من خودم کارمند شرکت نفت هستم که در سکوهای دریایی مشغول کار می‌باشم و به دلیل مقاربت کاری‌ای که با شهید محمدرضا داشتم پیگیر کارهایش بودم، بنده از قبل با محموله ای که آنها می‌برند آشنا بودم می‌دانشتم که چه هست و چه خطرات جبران ناپذیری با خود به همراه دارد؟! لکن همواره امیدوار بودم، امید به زنده بودن، امید به نجات یافتن، تماسی با همسر شهید گرفته شد و تمام خانواده از شهادت محمدرضا باخبر شدند.

بهجت خبر: اگر در این حال محمدرضا نشسته بود و از او سوال می‌شد چه چیزهایی برای گفتن داشت؟

برادر شهید: محمدرضا همیشه حرفش برای گفتن این بود که باهم خوب باشید و به هیچ عنوان با کسی قهر نباشید و سعی کنید که به همدیگر سر بزنید تا نکند خدای ناکرده دیر شود.

بهجت خبر: حرفی! سخنی! با کسی، جایی که صدای‌تان را میشنود دارید؟

برادر شهید: البته یکی از درخواست‌های پدرم این بود که پیگیری های لازم برای آوردن پیکر شهید انجام بشود و هر اتفاقی که در این سیستم ممکن است بیافتد همگی ما باید جنبه های آن اتفاق را بسنجیم و نقاط ضعف را جبران کنیم تا دوباره آن اتفاق اشتباه پیش نیاید چونکه این کار و این مسیر همیشه وجود دارد و اما سخنم با آن‌ عزیزانی که به عنوان خانواده شهدای سانچی، سخن‌ها گفته اند، ما هم غم بزرگی دیده‌ایم ولی باید صبور باشیم و با حرکات دشمن پسندانه ی خود دشمن را شاد نکنیم، ما نباید تحت تاثیر رسانه‌ها و شبکه های اجتماعی قرار بگیریم بلکه باید منتظر ماند تا ببینیم چه می شود.

/حامد نیکبخت