کد خبر: 4814تاریخ انتشار : ۲:۴۴:۰۵ - دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶

یادداشت/مهدی نصیری راد؛

فجر آفرینان هنوز هم اعجاز می کنند

مهدی نصیری راد از فعالان سیاسی و رسانه ای فومنی در یادداشتی با موضوع دهه مبارک فجر نوشت: فجر آفرینان هنوز هم اعجاز می کنند.

به گزارش بهجت خبر؛ مهدی نصیری راد از فعالان سیاسی و رسانه ای فومنی در یادداشتی با موضوع دهه مبارک فجر نوشت: فجر آفرینان هنوز هم اعجاز می کنند.

متن این یادداشت به شرح ذیل است:

تاریخ مبارزات سیاسی ملت ایران در همه جریانات معاصری که بر علیه رژیم جور و ظلم به پا خواستند بیش از هر عاملی نقش بی بدیل رهبری حضرت امام خمینی(ره) در پیروزی نهضت اسلامی را برای اهل تحقیق آشکار می سازد.
امام خمینی (ره) از همان آغاز نهضت با اعتقاد راسخ در مسیر مبارزه ای که ظاهرا کوچکترین روزنه ای از موفقیت در آن دیده نمی شد قدم گذاشت و با صلابتی بی نظیر تنها به رسالت انقلابی خود عمل کرد و در دوران خفقانی که بسیاری از بزرگان به مصلحت نمی دانستند در جریان مبارزه بر علیه رژیم پهلوی ورود کنند پرچم نهضت اسلامی ایران را سرفرازانه به دست گرفت و تحت شدیدترین فشارها و مصائب از جمله شهادت آقا مصطفی خمینی ابدا خم به ابرو نیاورد.
چرا که خداوند در آیه ۱۷۳ سوره آل عمران می فرماید: «الَّذینَ قالَ لَهُمُ النّاسُ إِنَّ النّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزادَهُمْ إیمانًا وَ قالُوا حَسْبُنَا الله وَ نِعْمَ الْوَکیلُ»؛

[تکلیف گرایان] همان کسانى [هستند] که [برخى از] مردم به ایشان گفتند: مردمان براى [جنگ با] شما گرد آمده‌اند؛ پس، از آن بترسید. [ولى این سخن‌] بر ایمانشان افزود و گفتند: خدا ما را بس است و نیکوحمایتگرى است.

آری رسالت امام(ره) این بود که نهضت را راهبری کند تا انقلاب اسلامی به ثمر برسد و امروز در آستانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بر ماست تا این انقلاب عظیم را که در قالب دهه مبارک فجر گرامی داشته می شود پاس بداریم.

دهه فجر از آن جهت بسیار میمون و مبارک است که برای ما سرنوشت فجر اندیشان را به وضوح تشریح می کند همان ها که با عزمی راسخ منویات ولی خدا را تعقیب می کردند.

حتی اگر عقل ناقص بشری عاجز از تحلیل بسیاری از وقایع پیچیده باشد باز امر ولایت باید محقق شود چرا که شیعه در طول تاریخ ولایتمدار زیسته است و این رمز زلالی مکتب تشیع می باشد و در جریان پیروزی انقلاب اسلامی در شرایطی که بسیاری از تحلیل گران داخلی و خارجی ابدا پیش بینی وقوع چنان انقلاب عظیمی که آثارش در تاریخ ماندگار شد، را نمی دادند اما مقدر بود که شیعه پرچم اسلام ناب را در ایران به دست بگیرد تا پس از هزار و چهارصد سال از رحلت پیغمبر خاتم(ص) فرزندان سلمان فارسی در دوره ظهور ارزش ها به پا خیزند و در مسیر نفی طاغوت ها عزتمندانه آبرو داری کنند و به توفیقاتی عظیم دست یابند.

در انقلاب اسلامی ما دست خدا را آنانی که چشم دل دارند و اهل نفاق نیستند به راحتی می توانند مشاهده کنند که چطور انقلاب به پیروزی رسید یا چگونه همه توطئه های اوائل پیروزی نهضت امام(ره) نقش بر آب شد و یا اصلا در همان واقعه مرموز طبس که امروز زوایای آن برای نسل جوان روشن نیست چگونه ابرقدرتی از آن سوی کره زمین به ایران لشکرکشی می کند اما مفتضحانه این ببر کاغذی در هم پیچیده می شود و بی سر و صدا ماجرا را فیصله می دهند و آن پیر فرزانه بسیار زیبا فرمود: که شن ها مامور خدا بودند و یا در جریان جنگ تحمیلی وقتی که فرزندان امام روح الله به جبهه های حق علیه باطل شتافتند تا دستان متجاوزان را از میهن عزیزمان کوتاه کنند و حماسه سوم خرداد رقم خورد که در اینجا ولی خدا فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد.

بنابراین دهه فجر از آن جهت باید گرامی داشته شود که فجراندیشی را برای ما به ارمغان می آفریند و تنها فجر آفرینانند که می توانند حماسه ساز باشند چرا که اینان تنها خدا را معیار و ملاک قرار می دهند و در تفکرشان کدخدا ابدا جایگاهی ندارد همان کدخدائی که همه کار کرد تا پهلوی باقی بماند و انقلاب پیروز نشود، کدخدائی که دست به توطئه های مختلفی از جمله کودتای نوژه و یا همان حادثه صحرای طبس زد و یا بعدها جنگ را به ملت ایران تحمیل کرد و چون نتیجه نگرفت بعد از جنگ تحریم های اقتصادی، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم را سرلوحه فعالیت های ضد ایرانی خود قرار داد اما کدخدا نمی دانست که خدا می خواهد ایران ام القرای جهان اسلام باشد و روز به روز بر عزت ملت ایران افزوده شد تا جائی که امروز ایران است که برگ برنده منطقه را در دست دارد و نقشه های شوم ایالات متحده را خنثی می کند و به اعتراف صد باره همین دشمنان قسم خورده همه اینها از راهبرد انقلابی مقاومت نشات می گیرد که یک ابرمرد در سرتاسر منطقه آن را طراحی می کند.

امروز علی رغم همه توفیقات بین المللی مشکلات بسیاری از جمله در حوزه های اقتصادی در کشور وجود دارد و امام خامنه ای مدظله العالی به کرات به مسئولین اجرائی کشور تذکر داده است که راه برون رفت از این شرایط فقط و فقط نگاه به ظرفیت های داخلی کشور است که در چارچوب اقتصاد مقاومتی محقق می شود و کدخدا محوری و نگاه به بیگانگان تا کنون نتیجه ای عملی در بهبود اوضاع کشور نداشته است و باید دست به دست هم بدهیم و از تاریخ بیاموزیم که در سایه وحدت و توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی می توانیم کشور را بسازیم و بر همه مشکلات فائق شویم چرا که فجرآفرینان هنوز هم اعجاز می کنند.

انتهای پیام