کد خبر: 5329تاریخ انتشار : ۱۰:۴۷:۵۵ - جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶

دادستان فومن در یادواره ۶۴ شهید دهستان لولمان؛

رمز پیشرفت کشور دکترین ولایت فقیه است/انقلاب اسلامی به ما این خودباوری را داد که ما می توانیم

حجت الاسلام والمسلمین ایران عقیده دادستان فومن شب گذشته در یادواره ۶۴ شهید والامقام دهستان لولمان که در مسجد جامع خشکنودهان بالا برگزار شد گفت: رمز پیشرفت و موفقیت کشور دکترین ولایت فقیه است.

به گزارش بهجت خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین ایران عقیده دادستان فومن شب گذشته در یادواره ۶۴ شهید والامقام دهستان لولمان که در مسجد جامع خشکنودهان بالا برگزار شد گفت: شهید و شهادت اثرش در عالم ماده و در دنیا احیاگری است و اثرش طهارت و نورانیتی است که در جامعه ایجاد خواهد کرد.

دادستان فومن با اشاره به شخصیت شهدا اظهار کرد: شهدا چون رنگ و بوی خدا را گرفته اند، خداوند به آنها بقا داد و جاوید شدند.

وی در رابطه با ارزش و جایگاه شهدای ایران تصریح کرد: شهدای ایران در جریان انقلاب اسلامی و یا جنگ تحمیلی و یا مدافعان حرم رنگ و بوی امام حسین(ع) را گرفته اند چرا که با لبیک به ندای امامشان به جبهه ها شتافتند و به شهادت رسیدند و همچون شهدای کربلای در یک شرایط خاص آسمانی شدند.

حجت الاسلام ایران عقیده در رابطه با ماندگاری امام حسین(ع) متذکر شد: چطور شد که نهضت امام حسین (ع) ماندگار شد و پاسخش را ما در زیارت عاشورا می خوانیم اللهم الجعل محیای محیا و مماتی ممات لذا در شب عاشورا بین هاشمیون و انصار اختلاف پیش آمد که کدام زودتر جان شان را برای مولایشان فدا کنند و چون سر بزنگاه وارد عمل شدند در تاریخ ماندگار شدند.

دادستان فومن با اشاره به حالات عرفانی شهدا یادآور شد: بسیاری از علما که قدم در مسیر عرفان می گذارند سال ها می گذرد تا به مقامات معنوی دست پیدا کنند اما امام راحل ما با نفس قدسی خود جوانان کشور را متحول کرد و بسیاری از آنها عارفانه شهید شدند و حتی شیوه شهادت خود را پیش بینی کردند.

وی ادامه داد: امروز تمام افتخار و عظمت این نظام به برکت خون شهداست، امروز بیش از دویست هزار در این کشور شهید داریم و حدودا چهل هزار پست مدیریتی داریم یعنی برای حفظ هر صندلی مدیریتی چند نفر شهید شده اند لذا اگر از این صندلی ها سواستفاده شود خیانت می کنند و بدبخت هستند برخی که می گویند اینهایی که حقوق نجومی گرفته اند ذخیره انقلاب هستند.

دادستان فومن افزود:امروز با هیچ کس نباید مماشات کرد چرا که نظام اسلامی آن قدر مستحکم است که توانسته معادلات استکبار را در منطقه بر هم بزند و خود تئورسین های دشمن اقرار می کنند که تمام نقشه ها و طراحی های ما برای منطقه با یک سخنرانی رهبر انقلاب خنثی می شود لذا این به برکت خون شهداست، به برکت ایستادگی مردم انقلابی ایران است و باید دانست که امروز عظمت این نظام از ایستادگی و حمایت ملت ایران است.

حجت الاسلام ایران عقیده در رابطه با استقلال کشور متذکر شد: شما اگر تاریخ سیاسی کشورها را بررسی کنید کشورها یا باید به بلوک غرب وابسته می شدند و یا به بلوک شرق لذا انقلاب اسلامی آمد یک ایدئولوژی را در جهان مطرح کرد که می شود در جهان مستقل زندگی کرد و متکی به شرق و غرب نبود.

وی ادامه داد: امروز برخی اشکالاتی که به نظام وارد می کنند لذا جوان ها باید دقت کنند و بروند تاریخ را مطالعه کنند برخی می گوید یکی از خوبی های دوره شاه این بود کشور با کسی جنگ نمی کرد این سخنی سخیف است چرا که باید بدانیم وقتی مملکت در دست آمریکاییها بود دیگر دلیلی برای جنگ وجود نداشتند. وقتی دزد به خانه بیاید و به او تعارف کنیم که بفرما خب معلوم است که دیگر جنگی پیش نمی آید.

دادستان فومن در رابطه با آثار انقلاب اسلامی یادآور شد: انقلاب در بعد جهانی ملت ها را آگاه کرد و در بعد داخلی مردم ما را شجاع کرد و جوانان توانستند چنان در علم پیشرفت کنند که در بسیاری علوم از کشورهای دیگر جلو افتادند لذا انقلاب اسلامی به ما این خودباوری را داد که ما می توانیم و آن چیزی که رمز پیشرفت و موفقیت کشور است دکترین ولایت فقیه است و دشمن دارد کار می کند تا با تمام توان نظام اسلامی و ستون انقلاب که ولایت فقیه هست را بزند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: امروز دشمن به دنبال آن است که نقاط آسیب پذیر جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد و این تحریم ها برای همین است لذا دولتمردان ما باید شبانه روزی تلاش کنند تا مشکلات را برطرف کنند و اگر مسئولی لیاقت خدمتگذاری به مردم را ندارد باید کنار برود.

انتهای پیام