کد خبر: 5333تاریخ انتشار : ۱۱:۰۵:۴۱ - جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره)؛

شهدا جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند

آیت الله قربانی حق مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) فومن شب گذشته در جمع نماز گزاران مسجد بالامحله این شهر گفت: شهدا جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند.

به گزارش بهجت خبر؛ آیت الله قربانی حق مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) فومن شب گذشته در جمع نماز گزاران مسجد بالامحله این شهر گفت: دینداری را به طور فعال نه در مملکت ما و نه در جای دیگری نداشته ایم و همچین اتفاقی بعد از ۱۵۰ سال دیده شد.

آیت‌الله قربانی‌حق اضافه کرد: بعضی از مقامات معنوی ای که برای انسانها پدید می‌آید را در مرحوم امام می دیدم لذا ایشان علاوه بر عالِم عارف نیز بوده است.

وی افزود: آقای شاه آبادی استاد امام (ره) ماموریت داشتند که مرحوم امام (ره) را پرورش دهند.

مدیر حوزه علمیه فومن گفت: اگر برای ملت‌مان در دوران شاه جسارت نشود نامی بگذرایم ملت‌مان ملت عیاشی بوده‌اند ولی به برکت انقلاب اسلامی همان ملت مردمی شدند که آنها را در مراسمات مذهبی و میدان‌های جنگ مشاهده می‌کردیم.

امام جماعت مسجد ولیعصر(عج) بالامحله فومن افزود: خیلی از شهدا راه صد ساله را یک شبه پیموده‌اند، شهدا جانشان را در طبق اخلاص گذاشتند و به سمت شهادت نائل آمدند.

قربانی‌حق گفت: در هشت سال جنگ تمام کشورهای اجانب یکی با پول و یکی با امکانات گوناگون در صدد جنگ با ایران بوده‌اند.

وی گفت: ما حتی در جنگ ماسک‌های شیمیایی هم نداشته‌ایم که بیشتر شهداء را بخاطر این کمبودها از دست دادیم. ما در چنین شرایطی در حال جنگ با دشمنان بوده ایم و با این شرایط حتی یک وجب از خاک ایران را به آنها ندادیم.

در پایان آیت‌الله قربانی‌حق گفت: محصول سیب جولان، اسرائیل را اداره می‌کند در حالی که جولان از خاک‌ کشور سوریه بود و اگر می خواستیم می توانستیم انجا را برای برادران سوری آزاد کنیم.

انتهای پیام

/حامد نیکبخت