کد خبر: 5478تاریخ انتشار : ۱۳:۴۸:۵۴ - یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶

امام جمعه فومن؛

انقلاب ایران تمام محاسبات ابرقدرت ها را بهم زد

حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدحسن صفوی امام جمعه شهرستان فومن در جمع مردم ولایت مدار این شهر در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۶ گفت: انقلاب اسلامی ایران در بهمن سال ۵۷ تمام محاسبات ممتنی بر توازن قدرت میان ابرقدرتها را بهم زد و نظام ممتنی بر کتاب خدا و سنت اهل بیت پیامبر و موازین اسلامی بنا نهاد که در نظام مملکت‌داری نسل نوین جهانی کم نظیر بود.

به گزارش بهجت‌خبر؛ حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدحسن صفوی امام جمعه شهرستان فومن در جمع مردم ولایت مدار این شهر در راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۶ گفت: انقلاب اسلامی ایران در بهمن سال ۵۷ تمام محاسبات ممتنی بر توازن قدرت میان ابرقدرتها را بهم زد و نظام ممتنی بر کتاب خدا و سنت اهل بیت پیامبر و موازین اسلامی بنا نهاد که در نظام مملکت‌داری نسل نوین جهانی کم نظیر بود.

حجت‌الاسلام صفوی افزود: استعمارگران به استثمارگران دو گروه بزرگ آن زمان کاپیتالیزم و سوسیالیزم دنیا را به دو قسمت بلوک غرب و شرق به ویژه خاورمیانه و ۱۵۳ کشور را که به محاسبه قبلی عوان انقلاب بخواهم بیان بکنم بین خود تقسیم کرده بودند و برای مردم جهان اعتبار و ارزشی قائل نبودند و برای‌مان سلاح‌های میکروبی و شیمیایی را ارمغان آورده بودند.

امام جمعه شهرستان فومن اظهار کرد: هامانطور که قرآن بیان میدارد اصل و نسل ما را نابود کرده بودند اما حامیِ حامیِ مستضعفان و مردم رنجدیده، آنهایی که در یوغ چکمه استبداد چندهزار ساله شاهنشاهی له شده بودند در نظام طبقانی و زیرسلطه بیگانگان تمام اهداف آنان را و منویاتشان را عملی می‌کرد و طرح‌هایی که پیاده کرده بودند اگر یک سرباز آمریکایی بخواهد به صورت یک سرهنگ ایرانی سیلی بزند کسی نیست که او را محاکمه کند.

وی گفت: نوشته‌اند بیش از ۱۵۷ نفر از مردم ما که در خیابان‌ها رفت و آمد می‌کردند بخاطر بی‌توجهی اروپائیان که به قواعد رانندگی اهمیت نمی‌دادند از بین رفتند و هیچکسی نمی‌توانست اعتراض بکند.

صفوی اذعان داشت: تنها ندایی که در آن برهه از مردم بلند شد در حوزه‌ی علمیه بود.

حجت‌الاسلام صفوی گفت: حامیان دین علمای بزرگ بوده‌اند همانطور که حضرت موسی ‌بن جعفر و حضرت جعفرصادق فرمودند؛ اگر بدعتی پیش بیاید آن عالم است که می‌تواند جلوی این بدعت را بگیرد و نگذارد انحرافی در دین ایجاد بشود.

امام جمعه شهرستان فومن افزود: از حوزه‌های علمیه ندایی بلند شد و اول فرمایشش خطاب به شاه بوده که آقای شاه ما تو را نصیحت می‌کنیم.

سید محمدحسن صفوی حوزه‌های علمیه را به بیداری و یاری رساندن به اسلام و دین دعوت کرد و گفت: دشمان می‌خواهند دین را تحریف بکنند.

صفوی ادامه داد: در زمانی مردم به امام راحل لبیک گفتند که کشورهای جهان و ابرقدرتها هیچ مانعی برای پیشبرد اهدافشان نداشتند.

همچنین اظهار کرد: مردم بعد از جنگ جهانی اول و دوم بلاهای زیادی دیدند که اسرائیل جنایتکار با تسلط بر خاورمیانه توانست قحطی در ایران ایجاد کند و مردم را زیر فشار قرار دادند که بیش از ۱۰ میلیون ایرانی از گرسنگی مردند.

امام جمعه شهرستان فومن گفت: سربازان آمریکایی و انگلیسی در مزارع ایرانی‌ها گندم‌ها و محصولاتشان را جمع‌آوری می‌کردند و برای سربازان خود می‌بردند و هیچ برای ما ارزش و اهمیتی قائل نبودند و اگر هم سازمانهای جهانی تشکیل می‌شد سرپوشی برای جنایات آنها بوده تا جنایاتشان مخفی شود.

سید محمدحسن صفوی تاکید کرد: سازمان ملل هم به نفع خود کار انجام می‌دهد همه اینها بخاطر اینست که از یکجا تغذیه می‌شوند.

صفوی در رابطه با قیام امام خمینی(ره) اظهار کرد: حضرت موسی بن جعفر فرمود؛ مردی قیام می‌کند و مردم را به سمت تقوی دعوت می‌کند.

وی ادامه داد: نباید ترسید اگر اهل ایمان باشیم پیروز هستیم.

امام جمعه فومن گفت: امروز بحمدلله در سرتاسر ایران اسلامی مردم ولایت‌مدار وارد صحنه شدند و از رهبر و مقتدایشان حمایت کردند.

صفوی گفت: دشمنی آمریکار والله مربوط به جمهوری اسلامی است و ابلهانه است که کسی آمریکا را نشناسد و بخواهد با آن دست دوستی بدهد.

در پایان سیدمحمدحسن صفوی امام جمعه شهرستان فومن اظهار کرد: صاحبان واقعی این اقلاب مردم هستند، آنهایی که حماسه ۹ دی را آفریدند، آنهایی که ندای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل را سر می‌دهند، آنهایی که ۲۲ بهمن امسال را شکوه دیگری دادند و به کشورهای ابرقدرت ثابت کردند که در دهه نود آنها را از خاورمیانه بیرون خواهند کرد.

انتهای پیام

خبرنگار: حامدنیکبخت