کد خبر: 554تاریخ انتشار : ۱۲:۰۹:۴۴ - سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶

حضور ملیت های مختلف دنیا در مسیر کربلای معلی/شوق زایدالوصف مسلمانان منطقه نسبت به انقلاب اسلامی+تصاویر

در پیاده روی عظیم از شهر مقدس نجف اشرف تا کربلای معلی مسلمانانی از کشورهای مختلف جهان با رنگ، زبان، قومیت و ملیت های متفاوتی حضور داشتند.

به گزارش بهجت خبر؛ اجتماع بزرگ زوار امام حسین (ع) به عنوان بزرگترین اجتماع تاریخ بشریت فرصتی بی نظیر برای مسئولان فرهنگی جمهوری اسلامی است تا با توجه به حضور زائرینی از سرتاسر جهان پیام انقلاب اسلامی ایران بدون هیچ واسطه ای به مردم دنیا مخابره کنند.

در این پیاده روی عظیم از شهر مقدس نجف اشرف تا کربلای معلی مسلمانانی از کشورهای مختلف جهان با رنگ، زبان، قومیت و ملیت های متفاوتی حضور داشتند که گفتگو با آنها و کسب اطلاعات از مسلمانان مختلف جهان از مزیت های حضور فعالان رسانه گیلانی در این همایش عظیم بود.

اعزام خبرنگاران گیلانی توسط سازمان بسیج رسانه استان به منظور انعکاس این حماسه صورت پذیرفت و ارتباط با مسلمانان مختلف مدنظر قرار گرفت.

براستی در مواجهه با این مسلمانان در کنار عشق به امام حسین (ع) با شوق زایدالوصف آنها به انقلاب اسلامی مواجه شدیم. مسلمانانی که بسیاری از آنها با زبان شیرین فارسی با ما  همسخن شدند و از زیارت و امام حسین(ع) تا مسائل سیاسی در درون کشورهایشان و در سطح جهانی گفتگو کردیم.

شنیدین آرمان های انقلاب اسلامی از زبان مسلمانان غیر ایرانی مبنی بر وحدت ملل جهان اسلام در مقابل آمریکا و اسرائیل و تشکیل امت واحده اسلامی بسیار شنیدنی بود.

اما باید از مسئولین فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی پرسید چه برنامه ای برای انتقال مفاهیم انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی در منطقه در نظر گرفته بودند؟ فرصت عالی اربعین حسینی که با مهمان نوازی ملت و دولت اسلامی عراق همراه است از آنجا بسیار پر اهمیت است که باید در راستای بصیرت افزائی زوار الحسین(ع) استفاده های شایانی را برد کما اینکه در شرایط عادی شاید نتوان با مسلمانان سایر کشورهای دنیا ارتباط بدون واسطه برقرار کرد لذا حتما باید مسئولین فرهنگی کشور برنامه ای ویژه را برای زوار امام حسین(ع) تدارک ببینند و علاوه بر آن هر کدام از ما یک سفیر فرهنگی برای انقلاب اسلامی ایران باشیم تا بتوانیم یک گام دیگر در جهت تحقق امت واحد اسلامی و نزدیک شدن به ظهور حضرت صاحب العصر و الزمان(عج) قدم برداریم.