کد خبر: 5547تاریخ انتشار : ۱۵:۱۷:۱۷ - سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶

حجت الاسلام طبسی حائری در مراسم شب های بی مادری در امام زاده میرزای فومن؛

باید تلاش کنیم تا در سیاست و اقتصاد حرفی برای گفتن داشته باشیم+تصاویر

حجت الاسلام طبسی حائری شب گذشته در مراسم شب های بی مادری در امام زاده میرزای فومن گفت: باید تلاش و کوشش کنیم تا عرصه سیاست و اقتصاد حرفی برای گفتن داشته باشیم.

به گزارش بهجت خبر؛ ويژه مراسم گرامیداشت۲۰ شهید خراط محله فومن شب گذشته و همزمان با ایام فاطمیه در گلزار شهدا و آستان مقدس امامزاده میرزا برگزار گردید.

حجه الاسلام طبسی حائری در این مراسم با اشاره به شهادت صدیقه طاهره فاطمه زهرا گفت: باید همانند حضرت حمزه و جعفر طیار امام خود را دریابیم که حضرت علی(ع) فرمود:اگر حمزه سید الشهداٰ و جعفر طیار بودند کسی جرات جسارت به اهل بیت پیامبر را نداشت.

خطیب ارزشمند مجلس ادامه داد: اگر کسی می خواهد در سپاه امام زمان (عح) خویش باشد نباید در موضع انفعال باشد.باید خودش بهمراه عده ای با جریان سازی به سر منزل مقصود برساند.

وی افزود: جوان شیعه منفعل بدرد امام زمان (عح) نمی خورد. باید تلاش و کوشش کنیم تا عرصه سیاست و اقتصاد حرفی برای گفتن داشته باشیم؛ وی کمک به محرومان را نمونه ای نام برد که می تواند دل امام زمان (عح) را شاد بکند.

وی ادامه داد: باید اخلاق حسنه ی حضرت حمزه سید الشهدا که خیلی تلاش داشت با کارخیر مشکل جامعه اسلامی را حل نماید در خودمان اجیاء کنیم.

وی تاکید کرد: همه ما باید مشکل مسلمانان ،جامعه، محل و رفیق را مشکل خودمان بدانیم و بدانیم مشکل کسی را حل کنیم دل حضرت آقا را شاد نموده ایم.

حجه الاسلام حائری طبسی تاکید کرد: جعفر طیار کسی بود که بخاطر مسلمانان صدر اسلام هجرت نمود تا بتواند در سربلندی اسلام و پیروزی بر کفر قدمی بردارد و ما چقدر آوارگی کشیدیم، برای اسلام کار کردیم؛ باید با ورع به اجتهاد برسیم، سرشناس شویم؛ امثال حضرت حمزه سید شهدا، سرشناس باشیم تا کسی جرات جسارت به امام جامعه را نداشته باشد.

فاضل و خطیب توانا مجلس در وصف حضرت زهرا گفت: حضرت علی (ع) فریاد می زند چه می شود که حمزه و جعفر را ندارم و این صدیقه طاهره بود که قد علم کرد و با جایگاه والایی که داشت زمین درگیری را عوض کرد، طلحه و زبیر می خواستند حضرت دست به شمسیر شود، حضرت را برای خودشان خرج کنند و این حضرت زهرا (س) بود خود را فدایی ولایت کرد، اینها به جنگ حضرت علی (ع) آمده بودند ؛ در خانه فاطمه (س) را به آتیش کشیدند.

وی خطاب به جمع حاضر گفت: ما تا کی باید از امام زمان (عج) خرج کنیم ، ما اگر می دانیم که آن حضرت می بیند و احاطه دارد نباید گناه کنیم.

حجه الاسلام حائری ادامه داد: ما باید تلاش کنیم مالک اشتری برای ولایت باشیم همانطور که حضرت علی (ع) در وصفش فرمود : وجود مالک برای من همانند وجود من برای پیامبر است.

این مراسم با مداحی دلنشی ذاکر مازندرانی مجلس حاج رضا بذری به پایان رسید.
شایان ذکر است در فضای ورودی به گلزار شهدا ۲۰ بنر از شهدای مدافع حرم استان گیلان و ۲۰ شهید خراط محله به شکل زیبایی فضای برگزاری مراسم را معنوی نموده بود.

انتهای پیام