کد خبر: 5769تاریخ انتشار : ۱۵:۲۷:۰۸ - دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

خطیب مراسم ایام فاطمیه هیئت محبان فاطمه(س) فومن؛

شناخت شخصیت حضرت زهرا(س) انسان را به مقام بالایی می رساند+تصاویر

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبائی خطیب مراسم ایام فاطمیه هیئت محبان فاطمه(س) شب گذشته در حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) فومن گفت: شناخت شخصیت و جایگاه والای حضرت زهرا(س) انسان را به مقام بالایی می رساند.

به گزارش بهجت خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبائی خطیب مراسم ایام فاطمیه هیئت محبان فاطمه(س) شب گذشته در حوزه علمیه آیت الله بهجت(ره) فومن گفت: صلوات خاصه حضرت فاطمه(ص) از دستورالعمل های مجرب است و توصیه می شود این صلوات اللَّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَةَ وَ أَبیها وَبَعلِها وَ بَنیها بِعَدَدِ ما أَحاطَ بهِ عِلمُکَ مورد استفاده قرار بگیرید.

این کارشناس مذهبی با اشاره به آثار صلوات حضرت زهرا(س) اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) فرمودند هر کس بعد از نماز صبح و تسبیح حضرت، ۳ بار این صلوات خاصه را در سجده بگوید و بر این صلوات مداومت داشته باشد در دنیا فقیر نشده و در زندگی اش به کسی محتاج نشود.

حجت الاسلام طباطبائی در رابطه با شناخت شخصیت حضرت زهرا(س) تصریح کرد: شناخت شخصیت و جایگاه والای حضرت زهرا(س) انسان را به مقام بالایی می رساند.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های مومن این است که در جهت رزق حلال و آبادی دنیا بکوشد ولی تعلق و وابستگی به دنیا نداشته باشد مثل اهل بیت علیهم السلام و علمای بزرگواری چون آیت الله بهجت(ره).

حجت الاسلام طباطبائی افزود: حضرت زهرا(س) در شب عروسی خود چادر تازه خود را به سائل هدیه کردند و این حد قدرت بخشندگی و نداشتن تعلق به دنیا ثمره سبک زندگی حضرت است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نداشتن تعلق به دنیا و گذشت و مهربانی حضرت فاطمه(س) از ویژگی های بارز ایشان است که نشان از تقوا و ایمان بالای حضرت است که باید الگوی همه زنان و مردان جامعه ما قرار بگیرد.

انتهای پیام