کد خبر: 5969تاریخ انتشار : ۱۲:۵۱:۲۰ - جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶

امام جمعه بندرانزلی؛

اسوه شدن شهیدان مرهون تربیت مادران آنان است

حجت‌الاسلام شمس‌الدین امام جمعه شهرستان بندرانزلی شب‌گذشته در یادواره شهید والامقام شهید ایوب پورخوش‌سعادت که در مسجد ولیعصر(عج) بالامحله شهرستان فومن برگزار گردیده بود گفت:اسوه شدن شهیدان مرهون تربیت مادران آنان است.

به گزارش بهجت‌خبر؛ حجت‌الاسلام شمس‌الدین امام جمعه شهرستان بندرانزلی شب‌گذشته در یادواره شهید والامقام شهید ایوب پورخوش‌سعادت که در مسجد ولیعصر(عج) بالامحله شهرستان فومن برگزار گردیده بود گفت: شهر فومن شهری است که از در و دیوارش یاد و نام و خاطره انسان‌های برجسته به ویژه فقیه بزرگوار زاهد و عالم مبرز و صاحب نام و عارف واصل حضرت آیت الله بهجت(ره) می‌ریزد.

امام جمعه بندرانزلی خاطر نشان کرد: وجود شهداء الگو و اسوه برای دیگران است.

شمس‌الدین ادامه داد: الگو و اسوه شدن شهیدان مرهون تربیت مادران آنان است که با تربیت خالصانه خود توانستند شهدایی را تقدیم اجتماع و اسلام کنند.

حجت‌الاسلام شمس‌الدین گفت: اولاد برای پدر و مادر امانت الهی‌اند که اگر انسان بخواهد در این امانت خدا خیانت نکند باید این فرزند را با ایمان و بامعرفت و باتقوا در جهت خدمت به دین و مردم و در جهت محبت به اهل بیت(ع) تربیت کند و تحویل اجتماع بدهد.

امام جمعه شهرستان بندرانزلی یادآور شد: متاسفانه بنابه دلایل مختلفی کم توجهی به تربیت فرزندان و این امانت الهی می‌شود با اینکه دشمنان برای از بین بردن ایمان و باورهای جوانان‌مان در تلاش‌اند.

شمس‌الدین گفت: شهدای عزیز وجودشان چه در زمان حیات و چه بعد از شهادت بیانگر اینست که در خانواده‌هایی تربیت شده اند که در آن خانواده این امانت داری نصب‌العین بوده است.

حجت‌الاسلام شمس‌الدین تاکید کرد: خواندن وصیت‌نامه های شهداء را در برنامه زندگی خود اگر داشته ایم که هیچ اگر نداشته‌ایم اضافه کنیم.

سخنران یادبود شهید ایوب پورخوش‌سعادت یادآور شد: اظهار عجز شکر گزاری محسوب می‌شود که یک آموزه دینی است در وصیت‌نامه شهداء هم مشاهده می‌گردد.

شمس‌الدین گفت: امروز جامعه ما متاسفانه در بخش‌های مختلفی چه در سطوح مسئولیتی و چه در سطوح عادی مبتلای به صفات ناپسند است.

امام جمعه بندرانزلی تاکید کرد: هر دستوری از دین را انسان‌ زمین بگذارد و به آن عمل نکند خیانت به خدا و خیانت به دین است.

همچنین شمس‌الدین در پایان گفت: اگر در راس جامعه اسلامی انسان‌های ناصالح آمدند این خیانت در امانت است لذا بر ماست که مراقبت کنیم از امانتی که امروز در اختیار ماست.

انتهای پیام

/حامد نیکبخت