کد خبر: 6290تاریخ انتشار : ۲۱:۵۵:۲۷ - جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶

یادداشت/ بشری کاظم پور؛

عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد!

بشری کاظم پور از فعالان رسانه ای در یادداشتی با موضوع گسترش اسلام در اروپا نوشت: عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

به گزارش بهجت خبر؛ بشری کاظم پور از فعالان رسانه ای در یادداشتی با موضوع گسترش اسلام در اروپا نوشت: عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.

تلاش سیاستمداران غربی و رسانه‌های حامی آنها در ایجاد و توسعه اسلام‌ هراسی بر اساس این حادثه، نتیجه معکوس داده است. روز ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را شاید هیچکسی در غرب فراموش نکند. از آن روز به عنوان روزی که غرب را لرزاند، یاد می‌کنند.

امیلی فرانسوا(بازیگر مسلمان شده انگلیسی)خاطرات مشخصی از آن روزها دارد.حادثه‌ای که هنوز هم درباره عوامل اصلی آن، تئوریهای مختلف و متفاوتی وجود دارد. اما کار هر گروه و جناحی که بوده باشد، یک مسئله مهم را به وجود آورد.

تلاش سیاستمداران غربی و رسانه‌های حامی آنها در ایجاد و توسعه اسلام‌ هراسی بر اساس این حادثه، نتیجه معکوس داد و باعث شد مردم غرب برای اولین‌بار از خواب بیدار شده و تصمیم بگیرند درباره اسلام و مسلمانان، فکر کند. به این ترتیب، گرایش به اسلام، خواندن قرآن و آشنایی با مناسک اسلامی در غرب روز به روز بیشتر می‌شد.

امیلی نیز که در حال تحصیل در دانشگاه بود، از این جریان جدا نبود.او می‌خواست از روی دلسوزی، دوستان مسلمان خود را راهنمایی کند تا از راه اشتباه رفته، بازگردند:
«شروع به بحث و گفتگو با مسلمانان کردم بر مبنایی که احساس می‌کردم که می‌توانم به آنها کمک کنم تا با رد آنچه من به عنوان عقاید کهنه و از مدافتاده تلقی می‌کردم، بر این عقب‌ماندگی غلبه کنند.»

امیلی با این دید، شروع به خواندن قرآن و زندگی پیامبر اسلام کرد.همچنین او به مطالعه کتابی پرداخت که خواستار خروج مسلمانان از اروپا شده بود. همه این عوامل به علاوه کشمکش‌هایی که در مورد این دین وجود داشت، امیلی فرانسوا را در آن زمان تبدیل به دانشجویی کرد که عمیقا به مطالعه اسلام بپردازد.

اما بر خلاف آن چیزی که رسانه‌های غربی درباره اسلام و تروریسم می‌گفتند، او هیچ‌کدام از این موارد را در اسلام ندید و مهمتر آنکه اسلام را الهام‌بخش زندگی خود یافت.

/انتهای پیام