کد خبر: 6899تاریخ انتشار : ۱۸:۱۷:۴۰ - چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶

به بهانه فرارسیدن سالروز شهادت سردار خوش روش؛

شهیدی که لباس رزمش خلعت دامادیش شد/خواهر و برادر این شهید چهار سال است در بستر بیماری اند

شهیدی که لباس رزمش خلعت دامادیش شد در مراسم عقد خودش قبل از به جا آوردن خطبه عقد با لحنی زیبا در مقابل مهمانان شروع به تلاوت قرآن کرد و در فضای آمیخته از عطر روحانی قرآن مراسم ازدواج خویش را برگزار کرد.

به گزارش بهجت خبر؛ سردار شهید علی خوش روش از سرداران نامی گیلان و مازندران است که رشادت های او در جبهه های حق علیه باطل در کلام هم رزمانش بسیار شنیدنیست.

شهیدی که لباس رزمش خلعت دامادیش شد در مراسم عقد خودش قبل از به جا آوردن خطبه عقد با لحنی زیبا در مقابل مهمانان شروع به تلاوت قرآن کرد و در فضای آمیخته از عطر روحانی قرآن مراسم ازدواج خویش را برگزار کرد.

با همکاری دوستانی نظیر شهید نظری گردان علی بن ابیطالب (ع) را در لشکر ۲۵ کربلا تشکیل دادند و علی خوش‌روش به عنوان فرمانده گردان، انتخاب و مشغول به خدمت شد و در عملیات والفجر ۶ در منطقه عمومی چیلات واقع در دهلران، گردان وی به عنوان یکی از گردان‌های خط شکن وارد عمل شد و با رشادت و دلاوری و تدبیر خاص شهید علی خوش روش نیروهایش توانستند به اهداف از پیش تعیین شده دست یابند، ایشان در این عملیات مجروح می‌شود و شدت جراحات به حدی بود که برخلاف میل باطنی‌اش به پشت جبهه انتقال داده شد.

علی خوش‌روش از چنان صلابت و نفوذ در کلام و نورانیت در سیما و روح بلند و احترام خاص و تقوای الهی برخودار بود، که پیر و جوان ، فومن در هنگام حضور وی در مسجد برای اقامه نماز جماعت در مواقعی که امام جماعت مسجد حضور نداشت همه جمع به او اقتدا می کردند.

سردار خوش روش در شب جمعه ۲۳ اسفند سال ۶۳ درست زمانی که علی آقا مترنم به ذکر متبرک آیه استرجا ( انا لله واناالیه راجعون ) بود، با اصابت خمپاره ۸۰ به قایق حامل علی خوش روش و دوستانش، مجروح و بداخل آب پرتاب می شوند.

در حالیکه علی آقا، از ناحیه پشت سر و بدن به شدت جراحت پیدا کرده بود, توسط دوستان از آب خارج شد و از دوست و همرزم خود تقاضا کرد تا برایش قرآن بخواند، و علی در حالیکه از اعماق جان به صوت دلنشین کلام نور بخش قرآن گوش جان سپرده بود، دعوت حق را لبیک گفت و به کسب فیض شهادت نائل آمد.

سرداری که آوازه اش در بین رزمندگان گیلان و مازندران زمزمه می شد اینک در سالروز شهادتش در شهر خبری از برگزاری یادواره و بزرگداشتش نیست و این غربت را شاید به خانواده اش نیز قرض داده باشد چرا که خواهر و برادر دیگر این شهید والامقام چهار سال است به علت سکته مغزی در بستر بیماری اند و کسی حتی سراغی از آنان نگرفته است.

انتهای پیام

/هانیه نجومی