کد خبر: 6930تاریخ انتشار : ۱۵:۱۴:۲۰ - جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۶

امام جمعه فومن؛

مسئولین شهرستان در زمینه تولید و اشتغال گزارشی به بنده نداده اند/در جریان استیضاح وزرا نمی دانم چرا برخی نمایندگان رای ممتنع دادند

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن ظهر امروز ضمن سفارش به رعایت تقوا و پرهیزگاری به همه نمازگزاران در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت:مسئولین شهرستان در زمینه تولید و اشتغال گزارشی به بنده نداده اند.

به گزارش بهجت خبر؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن ظهر امروز ضمن سفارش به رعایت تقوا و پرهیزگاری به همه نمازگزاران در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: لازم می دانم فرارسیدن نوروز سال ۹۷ را خدمت همشهریان عزیزمان تبریک عرض کنم و سال خوب و خوشی را برای شما از درگاه ایزد متعال مسئلت می کنم. نوروز از جمله سننی است که در اسلام تائید شده است. رهبر بزرگوار ما تعبیری دارند که فرمودند نوروز یعنی روز نو و هر روزی که برای ما برکت دارد آن روز، روز نو و جدید می باشد. امام(ع) در پاسداشت عید نوروز در روایتی فرمود هیچ نوروزی نیست که ما چشم انتظار فرج مهدی موعود نباشیم.

امام جمعه فومن در رابطه با تکریم ماه رجب اظهار کرد: ماه رجب هم در پیش است. این رجبیون… رجب  ماهی که عبادت در آن بسیار سفارش شده است.
وی در رابطه با شهادت امام هادی(ع) تصریح کرد: اول فروردین سوم ماه رجب است و شهادت جانگداز امام بزرگوارمان امام هادی(ع) است که در دوران زندگی خود بسیار غریب بود و امروز هم با توجه به حضور تکفیری ها ایشان غربت خاصی دارند.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی در رابطه با وقایع سال ۹۶ متذکر شد: وقایعی که در سال ۹۶ در کشور رقم خورد برای ما بسیار تلخ بوده است از جمله جریان سانحه هوایی یاسوج، سوانح دریایی سانچی و جاده ای و از همه بالاتر زلزله غرب کشور که برای ما بسیار سخت بود البته همدلی و همدری دولت و مردم را دیدیم. در سال ۹۶ راهپیمایی جهانی اربعین را دیدیم که انشاالله مستدام باشد. نکته خوشایند دیگر نابودی فرقه داعش بود که شرشان از سر جهان اسلام کنده شد. شهادت مدافعان حرم از جمله شهید حججی ضایعه تلخی برای ما بود.

امام جمعه فومن در رابطه با وضعیت سخت اقتضادی تاکید کرد: سال ۹۶ سالی بسیار سخت در رابطه با تورم و گرانی بود که متاسفانه در این زمینه مسئولین خوب عمل نکردند و در ایجاد اشتغال و حمایت از تولید و اشتغال مسئولین شهرستان گزارشی تا کنون به بنده نداده اند.

وی با اشاره با جلسه اخیر مجلس خبرگان رهبری با حضرت آقا بیان داشت: در هفته گذشته دیدار رهبری با علمای خبرگان رهبری برگزار شد که حضرت آقا تاکید کردند که مسئولین و علما به دنبال ثروت اندازی و زندگی اشرافی نباشند.

امام جمعه فومن با اشاره به برجام متذکر اشد: در مورد برجام بدعهدی آمریکایها برای ما ثابت شد و اینها در برجام دوم و سوم هم اینگونه اند فلذا همگان دیدند پیش بینی حضرت آقا درست از آب در آمد.

صفوی در ادامه بیان داشت: در سال ۹۶  هجمه ضد انقلاب بر علیه حجاب را دیدیم آنها تصمیم گرفتند بر علیه حجاب و عفاف اقدام کنند ولی اینها کور خوانده اند چرا که بانوان ارجمند و والامقاممان به حجاب اهمیت می دهند.

امام جمعه فومن در پایان خاطر نشان کرد: استیضاح حق نمایندگان است و این به نفع مردم است اما من نمی دانم در جریان استیضاح وزرا چرا برخی نمایندگان رای ممتنع دادند من نمی خواهم قضاوت کنم اما شنیده ایم که مجالس شام و موارد دیگر در جریان این استیضاح ها صورت پذیرفت که خدا کند این دروغ باشد و اگر راست باشد باید از این مصیبت عظمی گریست.

انتهای پیام