کد خبر: 7391تاریخ انتشار : ۰:۴۱:۱۲ - سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۷

برنامه رئیس جدید تبلیغات فومن و شفت برای هیات های مذهبی چیست؟!

این روز ها حدودا پنج ماه از حضور رئیس غیر فومنی اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت می گذرد اما در طی همین چند ماه اثری از حضور رئیس جدید در هیات های مذهبی شهر دیده نشده است و یوسفی اگر می خواهد کارنامه موفقی را در فومن از آن خود کند باید تعامل خوبی را در هدایت و حمایت از هیات های اثرگزار در حوزه فرهنگسازی نسل جدید و برنامه عملی در قبال هیات های مذهبی داشته باشد.

به گزارش بهجت خبر؛ نقش هیأت های مذهبی و جایگاه مردمی آن بر هیچ کس پوشیده نیست. شاید بزرگ ترین پایگاه دینی ـ ملی در جامعه اسلامی ما هیأت ها و محافل مذهبی باشد. هر چه قدر، قدر و ارزش یک هیأت در میان مردم شناخته شده و والا باشد، میزان تأثیرگذاری آن بر مردم نیز بیش تر خواهد بود.

نقش این تشکل های مردمی در شهر در جذب جوانان و نوجوان فومنی به محافل سالم و ایجاد فضائی برای تزریق نشاط سالم توسط هیات های فومنی به نسل های سوم و چهارم بر کسی پوشیده نیست.

هیات های فومنی حتی در بسیاری از اوقات برای رفع مشکلات جامعه دست به کار شده اند و اجرای طرح اکرام فاطمی در دو سال گذشته توسط این هیات ها و اهدای بسته های غذایی به خانواده های تهیدست نمونه ای از خدمات ارزشمند هیات ها به مردم شهرستان فومن می باشد.

هیات های مذهبی به عنوان تشکل های مردم نهاد قطعا عاری از ضعف نیستند و به لحاظ تشکیلاتی اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت باید عهده دار هدایت مادی و معنوی این تشکل های ارزشی باشد.

پس از مدیریت طولانی مدت اداره فوق در فومن توسط حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم زاده، با پیروزی حاج مهدی افتخاری در فومن رئیس فومنی این دستگاه برای ادامه خدمت گذاری به شهرستان بندر انزلی رفت و سکان کار را به صورت موقت به حجت الاسلام تائب سپرد که در انتهای دوران کوتاه سرپرستی اش انتخابات شورای هیئات مذهبی فومن و شفت را برگزار کرد و در تاریخ ۱۷ آبان سال گذشته حجت الاسلام نادر یوسفی به عنوان دومین رئیس اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت منصوب شد تا عهده دار هدایت این تشکل ها شود.

این روز ها حدودا پنج ماه از حضور رئیس غیر فومنی اداره تبلیغات اسلامی فومن و شفت می گذرد اما در طی همین چند ماه اثری از حضور رئیس جدید در هیات های مذهبی شهر دیده نشده است و یوسفی اگر می خواهد کارنامه موفقی را در فومن از آن خود کند باید تعامل خوبی را در هدایت و حمایت از هیات های اثرگزار در حوزه فرهنگسازی نسل جدید و برنامه عملی در قبال هیات های مذهبی داشته باشد.

انتهای پیام

 1. فومنی گفت:

  این هم ا از عملکرد های ضعیف نماینده جوان و بی تجربه شهر مان . گویا فومن قطع رجال میباشه گویا …..

 2. علی گفت:

  شما اینقدر ازغیرفومنی بودن آقای یوسفی مطلق باغلظت وتاکید نوشته ایدکه اگرکسی نداندکه ایشان اهل یکی ازروستاهای همین شفت ومعاون قبلی ابراهیم زاده ریس قبلی همین اداره وباتجربه مدیریت موفق دررضوانشهروآستانه اشرفیه ،ازرزمندگان دفاع مقدس وانسان متواضع ،فاضل ،حافظ قرآن مجیدوپاکدست وبی آلایشی است ، فکرمی کند منظورتان ازغیربومی بودن اینست که خدای نکرده ایشان اهل آذربایجان غربی یاسیستان وبلوچستان و… است. عزیز برادر! باتمام انتقادات وارده به نماینده،به عنوان یک آشنای به مباحث فرهنگی ومذهبی شهرستان عرض می کنم انتخاب آقای یوسفی ازبهترین انتصابات نماینده واینکارایشان قابل تقدیر است. حالا اگرمثل آقایان قبلی باج نمی دهداین بحث دیگریست….!

 3. فومنی گفت:

  شما که به مجیز گویی رئیس فعلی پرداخته اید اگر ساکن فومن هستید و با هیات ها رفت و آمد دارید بفرمایید یوسفی در چند ماه گذشته چقدر با هیات های فومن در ارتباط بوده است؟ اصلا به آنها سری زده است؟ اگر وضع تغییر نکرده چه نیازی به تغییر و تحولات بود؟ اصلا چرا از این طرح سوال آشفته شدید؟

 4. علی گفت:

  اگرسواد داشتیدشرح حال واوصاف شخصی یک انسان مومن رامجیزگویی نمی پنداشتیدکه خدامی داندایشان حتی نگارنده رانمی شناسدچه رسد به فکربیمارشما. امان از هیاتی هایی مانندشما که روضه اهل بیت راهم بدون چشمداشت به بودجه دولتی نمی توانید برپاداریدولابد فردا برای رفتن به نمازجماعت هم ازتبلیغات انتظارپول وکمک دارید…قربان مظلومیت سیدالشهداء که عده ای قلیل به نام هیات بابنرهاوپرده های بزرگ ولی اعضای انگشت شمارخود به بهانه ((نان ونام)) سعی درخراب کردن وزیرسوال بردن یک مدیر ارزشی شهرستان را دارند…السلام علیک یااباعبدالله

 5. فومنی گفت:

  ما بی سواد و شما با سواد. ضمنا بنده طرح سوال کردم به عنوان یک هیاتی که در چند هیات رفت و امد دارم و حرف پول برنامه را نزدم بنده نه پرچمی دارم و نه دنبال جایگاهی هستم عجیب است در مملکتی هستیم که در مقابل طرح سوال برآشفته می شوند مدعیان راه…
  ضمنا در همین مسجد جامع در جریان اعتکاف شخصاً شاهد تهمت زدن این رییس به اصطلاح ارزشی شما در رابطه با افرادی مومن بودم
  و نقد این سایت هم به نظرم اینقدر ایراد نداشت که برآشفتید طرح سوال و گزارش عملکرد در مرامتان چرا ناپسند است؟
  خدا همه ما را عاقبت به خیر نماید

 6. ناشناس گفت:

  صدای بلندگوی مسجد روستای ماوردیان امانمان را بریده مسیولین محترم بدادمان برسید