کد خبر: 7480تاریخ انتشار : ۰:۱۰:۵۲ - یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

یادداشت/رضا صادقی؛

چرا سوریه مورد تجاوز قرار می گیرد و کره شمالی که تهدید می کند نه!

علّت واقعی این تجاوز در آن است که موشک های ارتش سوریه به لندن و پاریس و واشنگتن نمی رسد و گرنه چنین اتّفاقی محال بود.

به گزارش بهجت خبر؛ رضا صادقی از فعالان فضای مجازی در یادداشتی به چرائی حمله موشکی بامداد روز گذشته ایالات متحده به سوریه پرداخت.

متن این یادداشت به شرح ذیل است:

بامداد روز گذشته کشور سوریه با صدها فروند موشک توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس مورد تجاوز و تعدّی قرار گرفت. بر کسی پوشیده نیست که گروه های تروریستی در سوریه دست پرورده آمریکا و اسراییل هستند و توسط ارتجاع عرب تغذیّه مالی و تسلیحاتی و لجستیکی می شوند.

دولت سوریه با حمایت مردمی نهایتاً توانست که داعش را منهزم و امید دیگر گروه ها من جمله النصره، تحریر الاشام و … را از بین ببرد و ضربات بسیاری بر آنان وارد آورد که توان بازسازی خود را اکنون ندارند.

از آنجا که شکست گروه های تکفیری و صهیونی برای غرب و شیوخ مرتجع عرب گران تمام می شود ، می کوشند با تضعیف دولت قانونی سوریه مساعدتی را به گروه های تروریستی کرده باشند و شعله های جنگ را برای بلند مدت مشتعل سازند.

دولت سوریه حال که در موضع قدرت و برتری قرار دارد و می رود تا شرّ ِ باقیمانده تروریست ها را برای همیشه بر چیند، این کشورها به دست و پا افتاده اند و برای نجات تروریست ها، بی اعتناء به منشور ملل متّحد و زیر پا نهادن حرمت انسانها و آزادگی که پیوسته بدان شعار مترنّم هستند، بدون مجوّز شورای امنیّت سازمان ملل به یک کشور مستقل، وحشیانه این سفّاکان ِ روزگار، این پلشتان ِ زمانه، بمب می افکنند و خون می ریزند و تخریب می کنند و آنگاه با خیره سری و جسارت دم از حقوق بشر هم می زنند.

علّت واقعی این تجاوز در آن است که موشک های ارتش سوریه به لندن و پاریس و واشنگتن نمی رسد و گرنه چنین اتّفاقی محال بود.

دولت کره شمالی با اینکه دولت آمریکا را بارها تهدید به حمله اتمی کرده است، آمریکایی ها تا کنون جرات نکردند که یک گلوله بسوی این کشور کوچک رها کنند، چونکه می دانند تاوان سختی را شاهد خواهند بود.
آنچه که امروزه مانع این ددمنشی ها و خوی تجاوز گری ها و کشتار و ویرانی ها می شود، داشتن بنیه نظامی قوی و نیرومند است در غیر این صورت یا باید مطیع و وابسته به آنها شد و سیادت و قیادت آنان را پذیرفت و یا از خود دفاع کرد.
چه خوش گفت سعدی شیرین سخن!

برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی
که در نظام طبیعت ضعیف پامال است.

انتهای پیام