کد خبر: 7487تاریخ انتشار : ۰:۴۱:۰۱ - یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۷

سپیده و نقاشیهای پرصدایش/دوست دارم که برایم در سراسر ایران نمایشگاه برپا کنند

سپیده با وجود معلولیت شدید که ضایعه ی مغزی می باشد ، و بدون امکانات ، با فروش نقاشیهایش ، زندگی اش را می گذراند ، او میخواهد با فروش نقاشیها هم درآمدی برای خودش داشته باشد ، هم کودکان سرطانی را درمان کند.

به گزارش بهجت خبر؛ کمتر کسانی او و امثال او را می شناسند ،دیگر جزو فراموش شدگان شده اند ، در سایتها در نشریات ، یادی از آنها نمی شود ، سپیده ، مگر با نقاشیهایش، هنرمندی گیلانی که با نقاشیهایش دلنوازی میکند.

به منزل سپیده برای دیدارش رفتم ، تا حال اورا ، و اوها را جویا شوم ، مادر مهربانش به بدرقه ام آمد ، وارد اتاق شدم ، و سپیده را منتظر دیدم ، کنارش نشستم ، دستانم را گرفت ، سپیده جان از خودت برایم بگو ، سپیده نمیتوانست آنطوری که باید حرف بزند ، صحبت کند، اما غیرت او اجازه ی ساکت ماندن را نمی داد ، من سپیده حیدری هستم، از استان گیلان ، شهر لشت نشا، متولد ۶۷.

سپیده با وجود معلولیت شدید که ضایعه ی مغزی می باشد ، و بدون امکانات ، با فروش نقاشیهایش ، زندگی اش را می گذراند ، او میخواهد با فروش نقاشیها هم درآمدی برای خودش داشته باشد ، هم کودکان سرطانی را درمان کند ،از او میپرسم : سپیده جان خودت که فاقد امکانات رفاهی هستی ، چرا اول امکاناتی با این درآمد ناچیز برای خودت فراهم نمیکنی ، بعد به فکر دیگران باشی ؟! جواب داد : نمیخواهم درد و کمبودهایی را که من کشیده ام ، کودکان سرطانی هم بکشند ، سبک نقاشی تو چیست ؟

سبک نقاشی من کوبیسم است ، چرا این سبک را انتخاب کرده ای ؟ این سبک را بیشتر از سبک های دیگر دوست دارم ، ازچه رنگهایی برای نقاشی استفاده میکنی؟ از رنگ روغن ، هزینه ی آن را چه کسی پرداخت میکند؟ آیا کسی از این نقاشیها حمایت می کند ؟ هزینه ی آن را خودم ، و کسی علاقه ای به این سبک نشان نمیدهد ، دوست دارم که برایم در سراسر ایران نمایشگاه برپا کنند ، و همه مرا بشناسند.

وی ادامه داد: از همه ی مردم عزیز میخواهم که از نقاشیهایم حمایت کنند ، و تنهایم نگذارند ، هزینه های رنگ روغن و بوم برایم دشوار است ، و به سختی آنها را فراهم میکنم ، هرکسی در این راه میتواند کمکم کند ،کوتاهی نکند.

انتهای پیام

/ملیحه محمد پور