کد خبر: 7527تاریخ انتشار : ۱۷:۵۸:۵۵ - جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

حجت الاسلام و المسلمین محتشم خواه؛

مبارزه بین حق و باطل تا انتهای عالم هستی ادامه دارد

حجت الاسلام والمسلمین محتشم خواه در جلسه هفتگی هیئت انصارالحسین علیه السلام فومن گفت: زیرا مبارزه بین حق و باطل از ابتدای خلقت شروع شده و تا انتهای این عالم هستی ادامه دارد.

به گزارش بهجت خبر؛ حجت الاسلام والمسلمین محتشم خواه در جلسه هفتگی هیئت انصارالحسین علیه السلام فومن ضمن تقدیر و تشکر از زحمت کشان هیئت که در زنده نگه داشتن سیره اهل بیت عصمت و طهارت تلاش میکنند گفت: با توجه به این که چهارده معصوم(ع) وجود داشته اند، ما نیز باید از آن ها سرمشق بگیریم و همانطور که آن ها از گناهان و معاصی به دور بوده اند ما نیز تا آن جا که می توانیم از کار های ناپسند به دور باشیم.

این کارشناس مذهبی در ادامه برای این که فضای زندگی ما حسینی(ع) شود گفت:ما و امثال ما هرچه درباره کربلا سخن بگوییم، نمیتوانیم حق مطلب را اداء کنیم. زیرا این مقام و منزلت سیدالشهدا آن قدر بزرگ و بلند مرتبه است که نمیتوان با بیان آن را در ذهن ها گنجانید وما که خادمین چنین هیئت هایی هستیم و ادعای عزاداری امام حسین(ع) را می کنیم، باید از نهضت اباعبدالله بدانیم و در کنار سینه زنی ها و احترام به خاندان حضرت محمد(ص)، همان طور که شور حسینی داریم، شعور حسینی نیز داشته باشیم تا بتوانیم بدون بیان کردن حق مطلب را اداء کنیم و باید این کار از درون انجام بگیرد و این را بدانیم که اباعبدالله برای چه قیام کرد و راهش چه بود؟

وی در ادامه اظهار داشت: در دین اسلام حفاظت از جان از واجبات است و هرگاه انسان در جایی احساس خطر کرد، از آن جا دوری کند و ما باید این را درک کنیم که امام حسین(ع) علاوه بر ازخودگذشتگی که در کربلا کرد، خانواده و اهل بیتش را هم به همراه آورد؛پس معلوم است که هدف بسیار بزرگ بوده است و ما باید در این راه پیرو مکتب امام حسین(ع) باشیم.

 

حجت الاسلام محتشم خواه در پایان خاطرنشان کرد : باید بدانیم که خیلی مهم است که نهضت حسینی را بشناسیم. زیرا مبارزه بین حق و باطل از ابتدای خلقت شروع شده و تا انتهای این عالم هستی ادامه دارد و شاید به عینه در این زمان همانند امام حسین(ع) و یزید روبروی هم به جنگ نایستند، اما حرکت حسینی و حرکت یزیدی تا آخر ادامه دارد و این که میگوییم بصیرت داشته باشیم برای این است که تکلیف را بدانیم و در جبهه یزیدی ها نمانیم و بوده اند کسانی که از بی بصیرتی به بیراهه رفته اند.

انتهای پیام

/علی یعقوبی