کد خبر: 7630تاریخ انتشار : ۲۱:۱۰:۳۵ - شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

نماینده ولی فقیه در گیلان:

لزوم معرفی ارزش ها به وسعت اندیشه های کودکان و نوجوانان/ آزادسازی خرمشهر  تعیین کننده سرنوشت ایران در ۸ سال دفاع مقدس بود

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه باید ارزش ها را در وسعت اندیشه ها مطرح کنیم، گفت: رشادت های شهدا برای کودکان و نوجوانان به زبان خودشان مطرح شود.

به گزارش بهجت خبر به نقل از ۸دی، آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر امروز در نشست خبری ستاد گرامیداشت سوم خرداد، فتح خرمشهر را یکی از بزرگترین حماسه های دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: از همه کسانی  که این فرهنگ را احیا می کنند تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه  عملیات بیت المقدس  معادله  جنگ را در دوران دفاع مقدس تغییر داد، گفت: جمهوری اسلامی خاری در چشمانان دشمنان  بوده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان، تصریح کرد: جنگ در حالی رخ داد که برخی ها فکر می کردند می توانند مثل سابق بخشی از کشور را به چنگ بیاورند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر  در حقیقت  تعیین کننده سرنوشت ایران در ۸ سال دفاع مقدس بود، افزود: عملیات  بیت المقدس قدرت جمهوری اسلامی را به رخ  دنیای غرب نشان داد.

نماینده ولی فقیه در گیلان تصریح کرد:  دشمنان دیگر  نمی خواهند و نمی توانند ما را با جنگ گرم بیازمایند اما جنگی فراسویی به نام جنگ نرم  همچنان ادامه دارد.

وی با تأکید بر اینکه احیای ارزش هایی همچون فتح خرمشهر بنایی عقلایی دارد، افزود: هر چیزی باعث  اقتدار کشور شود عقلا باید احیا شود.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه حکم عقل هم  بر احیای ارزش ها تاکید  می کند، تصریح کرد:  نسل های  بعدی  باید از این ارزش ها باخبر باشند.

وی ریشه دیگر احیای ارزش هارا بعد تاریخی دانست و افزود: چهارمین دلیل  برای حفظ ارزش ها، دستور شرع است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه باید ارزش ها را در وسعت اندیشه ها مطرح کنیم، گفت: رشادت های شهدا برای کودکان و نوجوانان به زبان خودشان مطرح شود.