کد خبر: 7639تاریخ انتشار : ۲۱:۴۶:۵۶ - شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷

رد گم کنی واقعیت کازرون در روزنامه اصلاح طلب / فرار اصلاحات از بحرانی که نماینده‌اش ایجاد کرد/ رحمانی فضلی وزیر کدام دولت است؟

یک روزنامه اصلاح طلب با وجود اینکه دست نماینده این جریان در حوادث کازرون آشکار شده و دولت تحت حمایتش نتوانسته این مسئله را مدیریت کند، اصولگرایان را مسبب این حوادث دانست!

به گزارش بهجت خبر به نقل از جهان نيوز، اصلاح طلبان نشان داده‌اند که هیچ‌گاه حاضر به پذیریش اشتباه و مشکلاتی که به وجود‌ می‌آورند نیستند و در این عرصه حتی سعی می کنند با فرافکنی بحران‌هایی که بر اساس سیاست غلط‌شان به وجود می آید را به گردن دیگران بیندازند.

تقریبا حدود یک ماه است که شهر کازرون به خاطر یک طرح تقسیم استانی با تشویش و التهاب روبروست. نماینده لیست امید کازرون برای شهر کردن روستای محل تولد خود سبب ایجاد این التهابات شده است. در این راستا فرماندار دولت حسن روحانی و فرماندار به جای اینکه حرف مردم را در این زمینه گوش کنند و دولت نیز در خصوص این طرح برای مردم شفاف‌سازی و نظر آنان را در این خصوص اعمال کند تا این التهابات کاهش یابد، با مدیریت غلط سبب تشدید آن شده‌اند اما حالا روزنامه اصلاح طلب آرمان سعی کرده با تیتر یک امروز خود مشکلات را به گردن اصولگرایان بیندازد.

آنگونه که مستندات و گزارش ها نشان می دهد، مقرر بوده بخش های چنارشاهیجان و کوهمره، بیشاپور، دشت برم و امامزاده سید حسین (ع) از شهرستان کازرون جدا شود و از این پس در قالب یک شهرستان جدید در نقشه های سیاسی کشور ظاهر شوند.

این تصمیم که در اداره کل تقسیمات کشوری وزارت کشور نیز به تصویب رسیده است، به شدت از سوی «حسین رضا زاده» نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌شود؛ نماینده اصلاح‌طلبی که گفته می شود خود متولد بخش چنار شاهیجان است و علاقه دارد که به عنوان یک اقدام ماندگار زادگاه خودش را به شهرستان تبدیل کند.
بی توجهی مسئولان استانی و کشوری به مسئله اعتراض های آرام و مسالمت آمیز مردمی در این شهرستان که در ماه های گذشته بارها دنبال شده بود، اکنون تقریباً از مدیریت خارج شده و تبدیل به موجی از اعتراضات شده است که در آن خبر از درگیری های مسلحانه و شعارهای ساختار شکنانه نیز مطرح می شود.

در این شرایط روزنامه اصلاح طلب آرمان با تیتر «بي‌كفايتي اصولگرایان میانه در وزارت كشور» سعی می کند خوانشی به نفع اصلاح طلبان از حوادث کازرون ایجاد کند و در این راستا می نویسد:« عبدا… رمضانزاده سخنگوی دولت اصلاحات ‌روز گذشته چنین توئیت کرد: ‌«آقای روحانی! نمایندگان فراکسیون امید! آیا وقایع کازرون دلیل دیگری بر عدم کفایت تیم علی لاریجانی برای تصدی وزارت کشور نیست؟» آن‌طور که اعلام شد، در وقایع کازرون که اعتراض برای جلوگیری از تقسیم این شهر بود، یک نفر کشته و ۶ نفر دیگر زخمی و زندگی مردم این منطقه از کشور با اخلال مواجه شد.»

این روزنامه با سانسور خبری و بدون اشاره به اینکه طرح یک نماینده اصلاح طلب دلیل این حوادث است، نوشت:« برخی گفتند که چرا بدون در نظر گرفتن شرایط منطقه‌ای و رفتار ساکنان کازرون که همواره به آرامی و متانت شهره هستند، موضوع تفکیک مطرح شده و چرا مسئولان وزارت کشور و نهادهای زیرمجموعه آن، در همان روزهای اول به اطلاع‌رسانی دقیق درباره تصمیم برای تقسیم کازرون نپرداختند تا این موضوع به ۲۷ اردیبهشت و کشته شدن یک نفر بینجامد؟»

در جای جای مطلبی که آرمان برای خبرپراکنی و انحراف افکارعمومی از واقعیت ماجرای کازرون منتشر کرده است حتی یکبار هم از «حسین رضازاده» نماینده اصلاح طلب کازرون که مسبب این ماجراست، نامی برده نشده و این روزنامه اصلاح طلب در اقدامی غیرحرفه‌ای که به جهت عملیات روانی انجام شده به سراغ نمایندگان دیگر حوزه‌های انتخابیه رفته اند که در این زمینه این نمایندگان پاسخ دادند که «کازرون خودش نماینده دارد و پیگیری این مساله به نماینده‌های دیگر مربوط نیست.»

اینکه اصلاح طلبان در قبال مسئولیت دولت روحانی که حامی آن هستند و نماینده‌ای که با لیست امید وارد مجلس شده و نام اصلاح طلبی را یدک می کشند، اینگونه از زیر بار مسئولیت شانه خالی می کنند، بیش از پیش ماهیت این جریان را به نمایش می گذارد.

اینکه اصلاح طلبان در بزنگاه های حساس شروع به رد گم کنی می کنند، امر عجیبی نیست. رحمانی فضلی همان فرد معرفی شده توسط رئیس جمهور محبوب اصلاح طلبان یعنی حسن روحانی برای تصدی وزارت کشور است که اتفاقا با ۲۵۰ رای اعتماد مجلس دهم و خاصه فراکسیون امید در وزارت کشور علی رغم سر صدای رسانه ای اصلاح طلبان ابقا شد. وزیر پیشنهادی کشور در جلسه رای اعتماد خود این نکته را بیان می دارد که رای اعتماد به وی تائید سیاست های داخلی روحانی است.

اما نکته دیگر که اینجا مجال پرداخت بدان است، ارتباط خوب اصلاح طلبان و اعتدالیون با طیف علی لاریجانی  است که در مواقع اتخاذ تصمیمات مهم، اتحاد مناسبی با هم داشتند. حال اینکه در این غائله ها، یک مرتبه اتحادهای چندباره گذشته به یک جدایی برای انحراف اذهان عمومی تبدیل شود، در افکار عمومی رنگ باخته است.

  1. فومنی گفت:

    باسلام و احترام،چرا درچند روز اخیر سایت بهجت نیوز قطع بوده واین موضوع چندین بار اتفاق افتاده است لطفا توضیح دهید..باتشکروافر

  2. بهجت نیوز گفت:

    با سلام و ممنون از شما
    متاسفانه بهجت نیوز به علت مشکلات فنی در روزهای گذشته بالا نمی اومد
    ممنونیم از نگاه شما