کد خبر: 806تاریخ انتشار : ۲۰:۳۷:۳۳ - یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

امام جمعه فومن؛

توطئه و نقشه‌‌های دشمن علیه نظام اسلامی به برکت خون شهدا نقش برآب می‌شود

امام جمعه فومن گفت: امروز به برکت خون پاک و مطهر شهدا هر توطئه و نقشه‌‌های که علیه نظام‌مان صورت می‌گیرد برملا و نقش برآب می‌شود.

به گزارش بهجت خبر به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدحسن صفوی عصر دیروز در مراسم یادواره ۱۲۹ شهید والامقام بخش چابکسر رودسر اظهار داشت: خانواده‌های معظم شهدا صاحبان اصلی انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و ما به صبر و بردباری آنان افتخار می‌کنیم.

امام جمعه فومن شهدای ایران اسلامی را پرورش یافته مکتب امام حسین (ع) دانست و اعلام کرد: آنان جوانمردی، استقامت و پایداری و چگونه زیستن را از شهدای کربلا آموختند.

صفوی رمز ماندگاری و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی را در تأسی از ولایت فقیه و راه و اندیشه شهدا دانست و افزود: این امر باعث اقتدار امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه‌های ملی و بین‌المللی شده است.

امام جمعه فومن بر لزوم تداوم راه و سیره شهدای هشت سال دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: امروز به برکت خون پاک و مطهر شهدا هر توطئه و نقشه‌‌های که علیه نظام‌مان صورت می‌گیرد برملا و نقش برآب می‌شود.

وی با بیان اینکه نسل‌های کنونی انقلاب تاثیرگذاری فرهنگ ایثار و شهادت را از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس آموخته‌اند گفت: آنچه امروز در کشور شاهد هستیم رویش‌های انقلابی است که نمونه بارز آن شهدای جوان مدافع حرم هستند که اینگونه از مرزهای عقیدتی و جغرافیایی دفاع می‌کنند.

صفوی با اشاره به وعده سردار سلیمانی در زمینه نابودی داعش افزود: این سردار بزرگ سپاه اسلام قول داده بود تا سه ماه آینده داعش نابود شود و امروز می‌بینیم کار داعش در عراق به پایان رسیده و در سوریه نیز در حال پایان یافتن است.

امام جمعه فومن عزت، اقتدار و کرامت ایران اسلامی در دنیا را نتیجه صبر و بردباری والدین شهدا خواند و گفت: والدین شهدا هم باید به فرزندان شهیدشان که امروز به‌عنوان الگویی مناسب برای جوانان جامعه هستند افتخار کنند.

به گزارش تسنیم شرکت‌کنندگان در پایان این مراسم با نوحه‌خوانی و سینه‌زنی یاد و خاطره شهدای والامقام بخش چابکسر را گرامی داشتند.

انتهای پیام/