کد خبر: 8249تاریخ انتشار : ۴:۴۷:۳۴ - جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷

یادداشت/مهدی نیکبخت؛

شعار مرگ بر اسرائیل به یک پویش جهانی بدل شده است

مهدی نیکبخت از دانشجویان انقلابی دانشکده فنی فومن در یادداشتی در رابطه با فرارسیدن روز قدس نوشت: شعار مرگ بر اسرائیل آنچنانی طنین انداز است که به یک پویش جهانی بدل شده است.

به گزارش بهجت خبر؛ مهدی نیکبخت از دانشجویان انقلابی دانشکده فنی فومن در یادداشتی در رابطه با فرارسیدن روز قدس نوشت: شعار مرگ بر اسرائیل آنچنانی طنین انداز است که به یک پویش جهانی بدل شده است.

به نام خدا
لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النّاسِ عَداوَةً لِلَّذینَ آمَنُوا الْیهُودَ وَ الَّذینَ أَشْرَکُوا؛مائده/۸۲

به طور مسلّم ( ای پیامبر ) دشمن ترین مردم نسبت به مؤمنان را، یهود و مشرکان خواهی یافت.

در طول تاریخ همواره وجود مستضعفین معلول وجود ظالمان و غاصبانی در گستره زمین بوده است!

امروزه با وجود شرایط دهکده جهانی شاید دور از انتظار باشد که کشوری با لشگرکشی بتواند به منظور کشور گشایی سرزمینی دیگر را غصب نماید یا حداقل کنترل بخش اعظم آن را در دست گرفته و برای حکومتِ آن سرزمین و مردم بومی آن قوانین محدود کننده تعیین کند.

ولی هر کسی با کمی دقت به این مطلب میرسد که امروزه کشور های زیادی تحت سلطه و استعمار کشور های دیگری قرار دارند!
بررسی و بازشناسی تاریخی تمامی این سرزمین ها و دلیل استعمار آنها از قدیم تا به امروز از حوصله بحث خارج است ولی یکی از بی بدیل ترین استعمار در زمان حاضر برمیگردد به سرزمین های اشغالی فلسطین!

امروزه میتوان با بازشناسی آنچه در این چند دهه بر سرزمین های اشغالی فلسطین گذشته؛ به ماهیت و اصل وجود رژیم حاکم بر این اراضی پی برد.

ماجرا به آنجایی برمیگردد که ارتش استعمارگر انگلستان وارد سرزمین های اشغالی شده و آنجا را که تا قبل از این توسط مسلمانان دولت اسلامی عثمانی اداره میشد؛ از کنترل مسلمانان خارج کرده و قیومت آن سرزمین را بر عهده گرفت!

جالب آن است که در این شرایط مردمان سرزمین که بیشتر اعراب هستند باید کنترل سرزمین و ملت خود را که قدمت و تاریخ کهنی در آنجا دارند به دست گیرند ولیکن با خرید سرزمین های اشغالی و واگذاری بخشی توسط انگلستان به طرز غیر قانونی؛ یهودیان پایه گذار رژیم صهیونیستی مالک بیش از شش درصد از این اراضی شدند!

بازشناسی این ماجرای آنجا اهمیت میابد که ملک عبد العزیز بن سعود پادشاه وقت عربستان فرزند خود فیصل را برای تبریک به انگلستان روانه بیت المقدس میکند حال آنکه هر کسی میتواند به این‌نکته پی ببرد که اتحاد عربی_اسلامی با ورود انگلستان و جرقه تشکیل دولت یهود به زودی شکسته میشود؛ پس چرا دولت عربستان باید از خلع ید دولت عثمانی و به تبع آن نفوذ انگلستان به سرزمین های اسلامی_عربی خوشنود گردد؟!
آیا میتوان این دلایل را سوای تشکیل ارض موعود برای به ظاهر یهودیان؛کنترل و استعمار منطقه ای دانست؟!

برای پاسخ به این سوال باید دانست که چرا با وجود نص صریح قرآن پیرامون دشمنی یهود در برابر مسلمانان؛همچنان دولت های به ظاهر اسلامی از شکل گیری دولت یهودی در سرزمین های غصب شده مسلمین دفاع میکند؟!
آیا کنترل عربستان در این برهه جز در دستان کشور انگلستان است و جز این است که عملیات نفوذ در نقاط حساس منطقه را در دست گرفته است!؟

بعد از چند دهه اولِ تشکیل رژیم اشغالگر که با آتشِ جنگی بزرگ بر علیه مسلمین،سرزمین های مقدسِ پیروانِ ادیان‌ِ اللهی را غصب کرده حال قابل بررسی میباشد که نفوذ استعمار و تطمیع دولت های به ظاهر اسلامی و شکل گیری دولت ها و خاندان هایی در راس قدرت در منطقه،نه تنها رسمیت بخشیدن به رژیم صهیونیستی نیست بلکه ایجاد اختلاف در وحدت اسلامی بوده است!

وحدتی که شاید عده ای امروز از آن دم میزنند که خود آن را زیر پا نهاده اند.

در صده اخیر شکل گیری دولت ها و حکومت های منطقه به خصوص تلاش برای توازن قدرت در محدوده رژیم اسرائیل، خاطره سفر به سرزمین موعود یهودیان را زنده میکند که اینبار نه تنها به موسی و جهاد و ورود به ارض موعود پشت نکرده بلکه با عزمی مثال زدنی به سوی ایجاد بستری برای فعالیت های منافقانه ی خود حرکت کرده که صرفا با تشکیل حکومت و سرزمین که باعث غصب حق از مسلمان شده است پایان نیافته است.
بلکه امروز دست نفوذ و اختلاف حاصل از این رژیم جعلی و غاصبِ حق را در بی ثباتی امنیت منطقه مشاهده میکنیم!

و اما خاص ترین اتفاقی که میتوانست این سرزمین را به خطر بیاندازد بیداری اسلامی در کشوری شیعه خیز و با فرهنگی آمیخته به اسلام ناب و مبتنی بر ظهور منجی میباشد .

حال بعد از چند دهه در این سرزمین شعار مرگ بر اسرائیل آنچنانی طنین انداز است که به یک پویش جهانی بدل شده است ! پویشی که مسلمانان حقیقی باید با بازرسی تاریخ تشکیل و هدف آن و همکاری دولت های مختلف در این مسیر بدان پی برده و از اهداف و نتایج آن در آینده با خبر گردند!

اهدافی که جز ایجاد فتنه و آشوب در بین سرزمین های دیگر به خصوص مسلمین را در بر نداشته و امروز شعار آزادی قدس و بازگشت آن به صاحبان حق آن و پایان دادن به آشوب های دولت دروغین جز در وحدت اسلامی و جهانی علیه آن محقق نمیشود!

روز جهانی قدس در مهمترین ماه مسلمین یعنی رمضان،و در بهترینِ زمان برای ایراد خطبه براندازننده نفاق در منطقه یعنی نماز سیاسی جمعه مصادف شده است.

حال این فرصت برای تحقق آرمان های اسلام حقیقی جز در نابودی ملتی که سعی در نابودی اسلام و از بین بردن تفکر مهدوی دارند ،میسر نمیشود!

روز جهانی قدس فرصتی برای اتحاد دوباره برای نشان دادن افق پیش روی آرمان خواهی بشریت و قطع دست اجانب و شکست دادن نفوذ استعمارگران و پایه گذاری حکومت مهدوی امام عصر (عج) برای مبارزه با یهودیان از راه منحرف شده میباشد.

وَ قَضَینا إِلی بَنی إِسْرائیلَ فِی الْکِتابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی اْلأَرْضِ مَرَّتَینِ وَ لَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبیرًا ، فَإِذا جاءَ وَعْدُ أُولاهُما بَعَثْنا عَلَیکُمْ عِبادًا لَنا أُولی بَأْسٍ شَدیدٍ فَجاسُوا خِلالَ الدِّیارِ وَ کانَ وَعْدًا مَفْعُولاً؛ اسراء۴/۵

ما به بنی اسرائیل در کتاب ( تورات ) اعلام کردیم که دوبار در زمین فساد خواهید کرد و برتری جویی بزرگی خواهید نمود. هنگامی که نخستین وعده فرا رسد، گروهی از بندگان پیکار جوی خود را بر ضد شما بر می انگیزیم ( تا شما را سخت در هم کوبند، حتی برای به دست آوردن مجرمان ) خانه ها را جست وجو می کنند و این وعده ای است قطعی.