کد خبر: 8722تاریخ انتشار : ۱۶:۴۳:۳۹ - دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷

با سطح سواد و شعور کواکبیان آشنا شوید؛ سوتی بزرگ نماینده اصلاح طلب مجلس جهانی شد!

ما موضوع از جایی جالب تر می شود که مصطفی کواکبیان که خود را استاد علوم سیاسی هم می داند در اقدامی ناشیانه توئیت این دونده ماراتن را به عنوان نظر فدراسیون فلسطین معرفی کرد و به عقده پراکنی نسبت به فلسطین دست زد.

به گزارش بهجت خبر به نقل از رجا نیوز؛ مصطفی کواکبیان از اعضای لیست امید مجلس بار دیگر با یک گاف بزرگ و تاریخی سطح سواد و فهم سیاسی خود را به نمایش گذاشت.
 رسانه های وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی مدت هاست که با هدف حمله به آرمان فلسطین به خبرسازی دروغ(fake news) پیرامون این موضوع دست زده اند. یک بار با جعل خبر در مورد کمک های کمیته امدادامام خمینی(ره)، نهادهای انقلابی و آرمان حمایت از مظلومین منطقه را هدف قرار می دهند و یک بار با انتساب یک توئیت به فدراسیون فلسطین سعی در وانمود کردن این گذاره هستند که فلسطینی ها از شکست ایران در جام جهانی خرسند می شوند.
در روزهای اخیر توئیتی با عنوان حمایت فلسطین از مراکش و عربستان در جام جهانی در فضای مجازی منتشر شده است.
این در حالی است که نام صاحب توئیت نشان می دهد که متعلق به محمدالقاضی دونده فلسطینی ماراتن است نه فدراسیون رسمی فلسطین!
اما موضوع از جایی جالب تر می شود که مصطفی کواکبیان که خود را استاد علوم سیاسی هم می داند در اقدامی ناشیانه توئیت این دونده ماراتن را به عنوان نظر فدراسیون فلسطین معرفی کرد و به عقده پراکنی نسبت به فلسطین دست زد.
کواکبیان بعد از پیروزی ایران در مقابل مراکش نوشت: «هرچند فدراسیون فوتبال فلسطین به نادرستی از مراکش و عربستان و مصر حمایت کرد اما خداوند بزرگ سرنوشت مسابقات را به گونه ای دیگر رقم زد ،پيروزي غرور آفرين يوزپلنگان ايراني را با تمام وجود تبريك ميگويم.»
این توئیت نماینده حامی دولت که همصدا با رسانه های بیگانه همچون آمدنیوز و شبکه من و تو و…. درصدد القا شکاف بین ایران و فلسطین بود بازتاب جهانی پیدا کرد و باعث شد محمدالقاضی به آن واکنش نشان دهد.
محمدالقاضی با انتشاری پستی حاوی تصاویر پرچم ایران و فلسطین و همچنین با بیان اینکه من از تیم ایران هم حمایت میکنم به اختلاف افکنی بین ایران و فلسطین توسط کواکبیان اینگونه پاسخ داد: «دروغهایت را توئیت نکن تا بین ایرانیها و فلسطینی ها مشکل ایجاد کنی! ما همیشه برای هم دوست خواهیم ماند.» وی حتی مجبور شد تا خودش را به کواکبیان معرفی کند و توصیه کند پیش از اختلاف افکنی و توئیت زدن اطلاعات صاحب توئیت را معرفی کند تا بداند او یک دونده فلسطینی است نه فدراسیون رسمی این کشور!
این استاد علوم سیاسی قبلا هم گاف های دیگری داده بود. او پیش‌تر به جای تبریک آزادسازی حلب سوریه، آزادسازی حله(عراق) را تبریک گفته بود که با خنده های علی مطهری روبه رو شده بود. وی حتی در اظهارنظری شاذ با حمایت از بازی کردن ایران با رژیم صهیونیستی گفته بود بازی با نمایندگان این رژیم به معنی به رسمیت شناختن این کشورجعلی و جنایت کار نیست!
اما کواکبیان وقتی با پاسخ محکم رو به رو شد بدون عذرخواهی از انتشار این دروغ بزرگ و ضربه منفی که به دیپلماسی عمومی کشورمان  وارد کرده است نوشت: «برخی سایت های خبری ایرانی حمایت یک دونده فلسطینی را ازمراکش اشتباهابه نام فدراسیون فلسطین منتشر کرده بودند،که البته آن شخص می گوید از ایران هم حمایت می کند. با این حال هرگز نباید این موضوعات رابه اعتقاد تاریخی ملت ایران برای آزادسازی قدس شریف از اشغال رژیم جعلی صهیونیستی گره زد.»
او هیچ اشاره ای به توئیت خود و طعنه زدن روزقبل خود به فلسطین و پاسخی که دریافت کرده است نکرد.
جای تامل دارد که با چنین نمایندگانی که تحت تاثیر جنگ روانی دشمن قرار می گیرند و با مسائل، این چنین احساسی و بدون اطلاع برخورد می کنند می توان امید داشت که جلوی تعهدات خسارت ساز برجام و قراردادهای نفتی و FATF و… را گرفته شود؟ حال باید دید آیا این نماینده اصلاح طلب حاضر به عذرخواهی و جبران ضربه ای که به وجهه کشور زده است می شود؟
  1. تکرار می کنم گفت:

    این برادران فلسطینی ، سوریی و لبنانی در شورای امنیت سازمان ملل هیچ وقت به نفع ایران رای نداده اند ، رای ممتنع و مخالف هم داده اند.
    لطفا از نمایندگان و شخصیت های اصولگرا که احمدی نزاد را معجزه قرن می دانستند بنویسید