کد خبر: 8925تاریخ انتشار : ۱۵:۱۶:۱۰ - شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷

رئیس اداره ورزش و جوانان فومن؛

دانشگاه مهمترین جایی است که میشود برای ورزش علمی به آن تکیه کرد/با وجود رشته تربیت بدنی در فومن وضعیت ورزش شهرستان فومن متحول خواهد شد‌/ روش های علمی راه رسیدن به قهرمانی است

مسعود پور‌گل رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان در نشست هئیت های ورزشی با دانشگاه دامون گفت :بحث تربیت بدنی و ورزش در هر شهرستان اگر مورد توجه قرار بگیرد یقینا میزان سلامت وضعیت مناسب جامعه و رو به بهبودخواهیم بود.

به گزارش بهجت خبر؛ صدیقه خوشگفتار/مسعود پور‌گل رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان در نشست هئیت های ورزشی با دانشگاه دامون گفت :بحث تربیت بدنی و ورزش در هر شهرستان اگر مورد توجه قرار بگیرد یقینا میزان سلامت وضعیت مناسب جامعه و رو به بهبودخواهیم بود.

وی تاکید کرد: این اتفاقات خوب نمی افتد مگر اینکه روش های علمی بحث ورزشی پیش بگیریم و مهمترین جایی که میشود به آن تکیه زد دانشگاه می باشد.

پورگل با اشاره به مشکلات تحصیلی ورزشکاران یاد اورشد تعداد کثیری از ورزشکاران در این شهر در رشته های غیرمرتبط در حال تحصیل می باشد.
وی در ادامه تاکید کرد ۴ هزار ورزشکار سازمان یافته در شهرستان داریم اگر هر ساله ۴۰ نفر در رشته تربیت بدنی تحصیل کنند وضعیت ورزش شهرستان فومن متحول می‌شود.
وی تصریح کرد: ورزش علمی اتفاقات خوبی را در آینده رقم خواهد زد واین پتانسیل در این شهرستان وجود دارد.
پورگل یاداور شد جوانان و نوجوانان ورزشی این شهرستان داریم ولی سمت سوق داده نشدند و باید مدیریت شوند تا تحصیلات خود را نیز در رشته ورزشی اخذ کنند وی با اشاره به ورزشکارانی که رشته تحصیلی تربیت بدنی تحصیل نکردند گفت کثیری از ورزشکاران در دوره بنده به دلیل عدم تحصیل در رشته ورزشی بعد از سپری کردن دوره ورزشی شان ، به طور کلی از ورزش فاصله گرفتند به زندگی به دور از ورزش را پیش گرفتند.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان فومن گفت :کشورهایی کوچکی مثل صربستان لهستان سوئد اگر تعداد مدال های شان را در یک دوره المپیک با کشور خودمان مقایسه کنیم به کل تاریخ کشورمان در المپیک ها میباشد.
حتی آن کشور های کوچک با روش های علمی راه رسیدن به قهرمانی را خوب بلد میباشند. اگر ما تلفیق علم و دانش و تجربه را به یکدیگر نزدیک کنیم و هدفمند باشیم قطعاً نتیجه خواهیم گرفت.
پورگل در پایان از دانشگاه دامون تشکر کرد که کد رشته تربیت بدنی را در این شهرستان اخذ کرده است و گفت استقبال می کنیم و بدون هیچ چشم داشتی از این موسسه برای پیشرفت ورزشکاران شهرستان خودمان حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام

  1. محمد گفت:

    فومن اداره تربیت بدنی داره؟ شوخی جالبی بود رئیس تربیت بدنی فومن.🤣