کد خبر: 8950تاریخ انتشار : ۱۴:۰۰:۲۱ - دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷

فرمانده سپاه قدس گیلان:

ضعف مباحث فرهنگی در کشور عاملی برای بروز و گسترش مشکلات است

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اینکه با یک سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری کوچک می‌توان از بسیاری از محدودیت‌ها و نواقص رهایی یافت تصریح کرد: ضعف مباحث فرهنگی در کشور عاملی برای بروز و گسترش مشکلات است.

به گزارش بهجت خبر، سردار محمد عبدالله‌پور صبح امروز در نخستین همایش اشاعه بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به همت شرکت بیمه کوثر استان گیلان اظهار داشت: خدمات‌رسانی به مردم و تامین آرامش برای آحاد جامعه اهمیت ویژه‌ای دارد.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه قالب مشکلات کشور در جامعه امروز در حوزه مباحث فرهنگی بوده و نواقص این حوزه فراتر از حوزه اقتصادی است تصریح کرد: یکی از مشکلات عمده در حوزه مباحث فرهنگی نداشتن افق دید بلندمدت است.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه عدم توجه به آینده‌نگری در جامعه امروز یک آسیب محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: خداوند با فرستادن انبیاء و امامان معصوم به بندگان خود همواره بیان می‌کند که مقوله آینده‌نگری برای داشتن یک زندگی سعادتمند امری واجب است.

وی با تاکید بر اینکه خداوند با هدیه دادن حضرت فاطمه‌زهرا(س) به پیامبر اکرم(ص) برای امت اسلام آینده‌نگری بزرگ را به ارمغان آورد و فاطمه‌زهرا(س) عامل توسعه و پایداری دین اسلام در تاریخ است گفت: انسان برای داشتن زندگی سعادتمند و به‌دور از دغدغه نیازمند آینده‌نگری است.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه افق آینده‌نگری جامعه امروز هستند و امروز نقش آینده‌نگری را شرکت‌های بیمه به‌درستی ایفا می‌کنند افزود: ترویج و توسعه فعالیت‌های شرکت‌های بیمه نیازمند اقدامات فرهنگی است.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه در ایران اسلامی که یک کشور در حال توسعه است پوشش بیمه‌ای امری اساسی و حائز اهمیت محسوب می‌شود تاکید کرد: کشور ایران در حوزه‌ بلایای طبیعی، توسعه اقتصادی و اجتماعی از کشور‌های مورد تهدید است.

وی با تاکید بر اینکه ایران سالانه همانند یک کشور در حال جنگ تلفات حوادث جاده‌ای دارد و این امر فارغ از مصدومان و حادثه‌دیدگان این حوزه است خاطرنشان کرد: فرهنگ‌سازی در حوزه استفاده از خدمات و پوشش بیمه‌ای در کشور نیازمند فعالیت بیشتر است.

فرمانده سپاه قدس استان گیلان با اشاره به اینکه با یک سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری کوچک می‌توان از بسیاری از محدودیت‌ها و نواقص رهایی یافت تصریح کرد: ضعف مباحث فرهنگی در کشور عاملی برای بروز و گسترش مشکلات است.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه آینده‌نگری در جامعه امروز نیازمند فرهنگ‌سازی است و این فرهنگ‌سازی باید با همکاری مردم، مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه بیمه انجام شود گفت: فرهنگ‌سازی در حوزه آینده‌نگری و پوشش‌بیمه‌ای با همکاری و همدلی آحاد جامعه محقق می‌شود.


منبع : تسنیم