کد خبر: 8979تاریخ انتشار : ۱۰:۴۸:۳۴ - پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷

توسعه و بهسازی برای دو محوطه تاریخی در ماسوله

مدیر پایگاه تاریخی ماسوله از بهسازی و توسعه موزه “عون” و سایت تاریخی کهنه ماسوله تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش بهجت خبر به نقل از ایسنا، مصطفی پورعلی با بیان این‌که فاز نخست اجرایی به‌سازی سایت تاریخی کهنه ماسوله نیز با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان تا اواخر سال به پایان می‌رسد، اظهار کرد: در فاز نخست بهسازی موزه عون یک طبقه از بنا برای نمایشگاه اسناد قدیمی و تصاویر تاریخی اختصاص داده شده و یک طبقه دیگر (طبقه همکف) نیز به فضاهای موزه افزوده می شود.

او تاکید کرد: از جمله اشیاء و اموال بسیار ارزشمند این موزه می‌توان به ضریح دوره صفوی و ستون‌های چوبی دوره فتحعلی‌شاه قاجار مجموعه امامزاده اشاره کرد.

پورعلی همچنین با اشاره به سایت کهنه ماسوله افزود: راه‌اندازی سایت موزه کهنه ماسوله از جمله اقدامات مرمتی است که تا پایان سال ۹۷ به پایان می‌رسد.

او اظهار کرد: با توجه به ظرفیت‌های تاریخی و طبیعی می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری فرهنگی و طبیعی منطقه تبدیل شود و به تکمیل مطالعات و پژوهش‌ها در این خصوص کمک به سزایی کند.

مدیر پایگاه تاریخی ماسوله همچنین تاکید کرد: راه‌اندازی پایگاه مشترک حفاظتی میراث‌فرهنگی و منابع طبیعی، راه‌اندازی پایگاه اطلاع‌رسانی گردشگری و کوه‌نوردی، ایجاد فضای باز موزه‌ای برای نمایش کوره‌های الگویی، ایجاد فضای سرپوشیده برای بازدید از کوره‌های تاریخی و راه‌اندازی نمایشگاه موقت و دائمی از ابزارآلات مرتبط با صنعت آهنگری در این محدوده از برنامه های در اولویت است.

انتهای پیام