کد خبر: 8991تاریخ انتشار : ۱۱:۰۱:۳۱ - پنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷

فرماندار فومن:

راهیان نور زمینه ساز آشنایی نسل جوان با الگوهای ناب فرهنگ ایثار و شهادت است

قاسم نژاد، با اشاره به استقبال گسترده مردمی از انجام اردوهای رهیان نور، گفت: نسل جوان باید با الگوهای حقیقی و ناب فرهنگ ایثار و شهادت آشنایی پیدا کنند.

به گزارش بهجت خبر، قاسم نژاد، فرماندار شهرستان فومن امروز، ۱۳ تیر در نشست با اعضای ستاد راهیان نور شهرستان، بر لزوم تقویت روحیه غیرت، دفاع و دلاوری در جوانان و تکریم و بزرگداشت شهدا و ایثارگران دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: امنیت و آرامش امروز را مرهون شهدا و ایثارگران هستیم.

وی با تکریم مقاومت مردم عزیز ایران در دفاع از آب و خاک و تمامیت ارضی میهن در برابر هجوم بیگانگان، به استفاده از فرصت و تجربه تاریخی جنگ تحمیلی برای تقویت همبستگی ملی پرداخت.

این مقام مسئول، با اشاره به استقبال گسترده مردمی از انجام اردوهای رهیان نور و بازدید از مناطق جنگی، آشنا کردن نسل جدید و امروز جامعه با آنچه در دهه های گذشته در میادین نبرد حق علیه باطل رخ داد را امر خطیری عنوان کرد که مستلزم همکاری بسیج و سپاه به عنوان متصدیان اصلی آن، در حفظ یکپارچگی و همدلی سیاسی با دولت خدمتگزار به نظام به دور از مسائل جناحی می باشد.

وی بر لزوم دقت در مدیریت و اجرای هرچه بهتر مراسم و همچنین حفظ امنیت بازدیدکنندگان از مناطق عملیاتی تاکید کرد و یادآور شد: نسل جوان باید با الگوهای حقیقی و ناب فرهنگ ایثار و شهادت آشنایی پیدا کنند.

قاسم نژاد، همچنین درخصوص ساخت یادمان شهدای گمنام شهر ماسوله، خاطرنشان کرد: شهدا به عنوان پشتوانه های نظام مقدس جمهوری اسلامی دارای جایگاه ارزشمندی هستند.

وی عنوان کرد: باید تناسب و هماهنگی بین طرح پیشنهادی برای ساخت یادمان شهدا با منظر شهری ماسوله وجود داشته باشد.

انتهای پیام

/ایکنا