کد خبر: 9326تاریخ انتشار : ۱۲:۵۳:۰۹ - دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

لزوم تغییرات تاکتیکی و تکنیکی در تیم اقتصادی دولت/ جهاد؛ راهی که دولت باید بپیماید

دولت باید رودرواسی های جناحی و گروهی را کنار گذاشته و مردم را شریک اقدامات خود بداند در اینجا گوش فرا دادن به تأکیدات کارشناسان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد، اکنون زمان آن فرا رسیده که دولت با تغییر در کادر اقتصادی خود فرصت را به تیمی دیگر داده تا با تغییرات تاکتیکی و تکنیکی زمینه خروج از شرایط نامساعد اقتصادی فعلی را فراهم کند.

به گزارش بهجت خبر به نقل از ۸دی، کار خستگی ناپذیر و مدبرانه و با برنامه ریزی تنها دوای عبور از مشکلات است این کار را در تعبیر اسلامی به کار جهادی تعبیر کرده اند، زیرا کاری که برای کمک به مردم و پیشرفت اقتصادی کشور رخ دهد جهاد فی سبیل الله است، به همین علت است که رهبر انقلاب بارها کلید واژه کار جهادی را تکرار می کنند و در دیدار دیروز خود با دولت نیز باز هم بر این نکته تاکید کردند که باید با تکیه بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزیِ مسئولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت طی شده و حرکت پر شتاب به سمت اهداف انجام شود.

اینک زمانی است که هه مردم و مسئولین به دولت کمک کرده و اگر اختلافات اساسی سیاسی هم دارند به خاطر مصالح کشور و نظام آن را کنار گذاشته و با دولت هماهنگ شوند.

دولت هم باید با توان مضاعف کارآمدی خود را در این صحنه اثبات کند، دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد، زیرا نفس تلاشگری برای مردم جذاب و امیدوارکننده است. برای تمام رسانه ها به ویژه رسانه های منتقد وظیفه است با ارائه راهکارهای مناسب دولت را در این زمینه یاری کنند و دستور ولی امر خود رهبر معظم انقلاب را در این امر جدی بگیرند، زیرا دولت اگر نتواند از این شرایط به درستی عبور کند، نظام به مشکل می خورد و دشمنان از این مشکلات خوشحال می شوند، البته نقد کردن ذات اصلی رسانه است که حتی در کنار حمایت باید بازگو شود تا خدمات دولت در نزد مردم ملموس تر و عیب ها گرفته شود.

بسیاری از غرب گرایان و دوستان آمریکا و بزک کنندگان رسانه ای غرب بارها می گفتند مواضع جمهوری اسلامی باید لطیف باشد تا کشور آسیبی نبیند ولی اینک که دشمن با مواضع لطیف نظام باز هم شاخ و شانه می کشد و حرف از تغییر نظام در این شرایط می زند تمام مسئولین همچون رئیس جمهور محترم باید مواضع مقتدرانه در برابر غرب داشته باشند تا آمریکایی ها از آب گل آلود نتوانند ماهی بگیرند.

در گزارش قبلی اشاره شد که کشوری که ۴۰۰ میلیارد دلار نقدینگی سرگردان دارد، نباید گدایی ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی کند آن هم سرمایه ای که با هزار بازی و سیاسی کار آن را هم از ایران محروم کردند و تنها بخشی از آن تحقق پذیرفت. رهبر انقلاب هم بر همین نکته را یزهمین نکته تأکید کردند. «دنبال کردن جدی کار‌ها با استفاده از امکانات و توانایی‌های کشور » سفارش دیگر رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان بود. البته طرف‌های اروپایی موظفند تضمین‌های لازم را در خصوص برجام بدهند، اما نباید اقتصاد کشور به این موضوع گره زده و معطل آن شوند.

همانگونه که بارها گفته و نوشته ایم بخش خصوصی واقعی باید در کشور تقویت شود ولی باید با متخلفان و سودجویان برخورد قاطعی کرد تا اذهان مردم نسبت به بخش خصوصی خراب نشود، نکته ای که رهبر انقلاب به وزیر اطلاعات در این باره تذکر داده و در دیدار با هیئت دولت نیز آن را تکرار کردند.

** لزوم تغییرات تاکتیکی و تکنیکی در تیم اقتصادی دولت

یکی از اقدامات مناسب دولت قبل که مردم بسیار دوست داشتند، مردمی بودن و بیان مشکلات واقعی با مردم بود و مردم هم با درایت و درک شرایط سخت آن را می پذیرفتند اینک دولت باید مشکلات را به مردم بگوید و رودرواسی های جناحی و گروهی را کنار گذاشته و مردم را شریک اقدامات خود بداند در اینجا گوش فرا دادن به تأکیدات کارشناسان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد، اکنون زمان آن فرا رسیده که دولت با تغییر در کادر اقتصادی خود فرصت را به تیمی دیگر داده تا با تغییرات تاکتیکی و تکنیکی زمینه خروج از شرایط نامساعد اقتصادی فعلی را فراهم کند.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان دیدار دیروز تاکید کردند: «جداً معتقدم دولت به شرط انجام اقداماتِ لازم، خواهد توانست بر مشکلات فائق آید و توطئه‌های امریکا را ناکام بگذارد». ما هم به جد معتقدیم دولت اگر راه مردم را بپیماید و با جدیت مشکلات را حل کند می توان از این شرایط حساس عبور کرد، دوای این درد اقتصادی تنها یک چیز است سرمایه گذاری روی سرمایه داخلی، هدایت سرمایه به سمت تولید، رفتن به سمت پیمان های پولی چندجانبه و کم ارزش کردن دلار، بردن موانع تولید و سرمایه گذاری است، دولت می تواند این اقدامات را انجام دهد زیرا ایرانیان هر غیرممکنی را ممکن می کنند تنها زمانی که بخواهند و در این راه وحدت کلمه داشته باشند.